Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 7.7.2020.
Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

logo

Polopodzemné kontajnery v Bytči

Vážení spoluobčania, v týchto dňoch Mestský úrad v Bytči umiestnil na Ul. Lúčnej polopodzemné kontajnery na ukladanie zmesového komunálneho odpadu a vytriedených zložiek komunálneho odpadu (papier, plasty, sklo a kovové odpady).
Jedná sa o moderné, hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom, ktoré viacero nesporných výhod:

  • výrazne vyššia kapacita zberného miesta, ? kapacity nádoby sú presunuté pod zem,
  • zníženie nákladov a negatívnych vplyvov na ŽP (zníženie emisií, hluku, prevádzky v danej lokalite),
  • väčšia časť odpadu je uložená pod zemou, kde je sa udržuje nižšia a stálejšia teplota, čím dochádza k spomaleniu rozkladu odpadu a zníženie vzniku zápachu,
  • vhadzovací otvor je menší ako u najrozšírenejších 1 100 l nádob BOBR, hoci má niekoľkonásobne väčší objem, čo opäť prospieva k zníženiu zápachu.
  • odpad je ukladaný do výšky až 2,5 m, čím dochádza k lepšiemu hutneniu vlastnou váhou odpadu,
  • obmedzenie vandalizmu a možnosti opätovného vyberanie odpadu vrátane prístupu zvierat,
  • kontajnery sú neprístupné osobám, ktoré ich „prehrabávali“ a robili v ich okolí neporiadok, čo ovplyvňuje estetický vzhľad a čistota zberného miesta,
  • jednoduchá manipulácia z priľahlej komunikácie t.j. v období,  keď sú konvenčné 1 100-litrové nádoby zasypané snehom a nie je ich možné presúvať.

Na stanovišti je umiestnených sedem polopodzemných kontajnerov. Dva z nich sú určené na zmesový komunálny odpad, zvyšné na triedený odpad – dva na plasty a po jednom na papier, sklo a kovové obaly. Všetky kontajnery sú označené príslušnou farbou a nadpisom, čo do ktorého je možné ukladať.
Žiadame občanov, aby dodržiavali označenia na jednotlivých nádobách a svojím konaním prispeli k úspešnosti tohto projektu v smere rozšíriť tento spôsob ukladania odpadu aj do iných častí nášho mesta.
Ďakujeme.

Polopodzemné kontajnery v BytčiPolopodzemné kontajnery v Bytči

Video-dokumentácia (externý odkaz): https://www.youtube.com/watch?v=bvWdY0U0sjA


21.9.2018