Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 7.7.2020.
Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

logo

Mesiac úcty k starším.

Úroveň spoločnosti ale i verejnej správy sa hodnotí aj podľa starostlivosti o seniorov. Pomáhať iným, pomáhať si navzájom, je hádam najkrajšia vlastnosť, ktorú dostáva človek do vienka už pri narodení. Len na nás záleží, ako s ňou naložíme.

Staroba neznamená koniec životnej aktivity. Môže byť prospešná aj pre široké okolie. Život, ten treba prežiť aktívne a produktívne, ak to človeku dovoľuje zdravotný stav, mal by tak urobiť. Nástup do dôchodku vôbec nemusí byť koncom životnej aktivity. Je obdivuhodné, že aj členovia mestských klubov chodia na výlety, do kina, do divadla, či dokonca začali so športovaním a turistikou. Dôchodkový vek je ideálny na nadviazanie kamarátskych vzťahov s rovesníkmi, ktorí majú rovnaké záujmy o kultúru, o ľudí. Vedia sa vzájomne podporiť, poradiť. Jeseň života možno prežiť príjemne – len nech slúži zdravie. Na prejav úcty nestačí len 1. október „Svetový deň seniorov“ a následne celý október - ako „Mesiac úcty k starším“, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov o náš dnešok, ale úctu treba prejavovať počas celého roka. Kto sa naučí vážiť si šediny, nemusí sa báť, že zostane v starobe nepovšimnutý. Nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Preukážme im našu úctu.

Ako prejav vďaky a úcty pripravilo mesto Bytča pre svojich občanov kultúrny program pri príležitosti mesiaca úcty k starším, ktorý sa uskutočnil 20. októbra 2018 v Dome kultúry v Bytči. Po slávnostnom príhovore primátora mesta Bytča p. Miroslava Minárčika nasledoval kultúrny program v ktorom vystúpila hudobná skupina Trend, speváčka a heligonkárka Vlasta Mudriková a spevák a zabávač Peter Stašák. V závere kultúrneho programu primátor obdaroval každého milým kvietkom.

Mesto Bytča, nielen týmto podujatím vyjadruje úctu a vďaku svojim seniorom, no myslí na nich aj počas celého roka.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

mesiac_ucty_20180.jpgmesiac_ucty_20181.jpgmesiac_ucty_20182.jpgmesiac_ucty_20183.jpgmesiac_ucty_20184.jpgmesiac_ucty_20185.jpgmesiac_ucty_20186.jpgmesiac_ucty_20187.jpg


23.10.2018