Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 30.5.2020.
Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela.

logo

Do Bytče prišiel Mikuláš.

Streda, 5.december, patrila v Bytči tak ako aj na celom Slovensku mikulášskej nádielke, nie však tej snehovej, ale v podobe rozdávania balíčkov, na ktoré sa tešia celý rok najmä deti.

„Mikulášsky“ program pre deti a ich rodičov začínal o 16,00 hodine v Dome kultúry v Bytči. Zaujímavé divadlo si pripravili členovia divadelného krúžku z Centra voľného času pod vedením pani riaditeľky Márii Hlavoňovej. Potom nasledol príchod Mikuláša spolu s anjelmi i čertami, ktorí už k jeho návšteve  tiež neodmysliteľne patria. Tu nadšeným deťom rozdal balíčky sladkostí  a tak vyčaroval úsmev na ich tvárach.

O 17:00 hod začal program aj na Námestí SR, kde čakajúce deti na príchod Mikuláša zabávali študenti zo Súkromnej strednej školy v Bytči s ich pani učiteľkou. Pár minút po 17:30 hod prišel Mikuláš na voze ťahanom koňmi v sprievode svojich pomocníkov a pána primátora. Svojou čarovnou palicou rozsvietil vianočný stromček a výzdobu. Rozsvietenie stromčeka sprevádzal jas, ligotavé oči a žiadne srdce v tej chvíli nezostalo chladné.

Deti s Mikulášom sa spolu odobrali k pódiu, kde boli pre nich pripravené ďalšie balíčky a sladkosti. Tie pomohol Mikulášovi rozdávať pán primátor, zástupca primátora pán Juraj Babušík a anjeli s čertami. Keď sa sladkosti minuli, Mikuláš zaželal všetkým ľuďom šťastie a hojnosť a priali si, aby boli ľudia k sebe dobrí celý rok, nie iba na Vianoce.

,,Ďakujem aj dospelým, že sprevádzali svoje deti, aj vďaka nim bolo stretnutie s Mikulášom príjemné. Tento sviatok je nielen o prijímaní darčekov, ale hlavne o rozdávaní sa jeden druhému. Veď svätý Mikuláš je tomu príkladom ako žiť, dávať a hlavne nemyslieť iba na seba“ povedal v závere podujatia primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik.

Text a foto: Zdenka Svrčková

 

Mikulas_20180.jpgMikulas_20181.jpgMikulas_20182.jpg


10.12.2018