Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 7.8.2020.
Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

logo

Mestská polícia Bytča sa v r. 2018 opäť úspešne zapojila do Výzvy Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti prevencie kriminality. 

„Na základe spracovaného projektu bola mestu Bytča poskytnutá dotácia vo výške 5 000 eur. Vďaka tomu bol rozšírený už jestvujúci kamerový systém o šesť nových bezpečnostných kamier. Tieto kamery sú umiestnené v parkoch a na miestach, kde sa vo väčšom počte zdržiavajú a hrajú hlavne maloleté deti, čím bude zaistená ich väčšia bezpečnosť,“ uviedol náčelník mestskej polície Marek Smetana.

Kamery boli umiestnené v decembri 2018 na Ulici Sidónie Sakalovej, kde je monitorovaný priestor detského ihriska, na Bottovej ulici, kde je monitorovaný priestor v okolí garáží a parkoviska, na cintoríne, na Rázusovej ulici, kde je monitorovaný priestor okolia detského domova a parku a na Killianovej ulici, kde je monitorovaný priestor parku a okolia zámku.

Mesto Bytča v marci 2019 podá ďalšiu žiadosť o poskytnutie dotácie na rozšírenie kamerového systému. V prípade úspešnosti pribudne ďalších päť nových kamier v lokalitách: pláváreň, na kaplnke a na parkoviskách, ktoré ešte nie sú monitorované.

 

Text: Zdenka Svrčková


28.2.2019