Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 23.9.2020.
Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

logo

Slávnostne požehnali novú hasičskú zástavu.

Je zaužívaná tradícia, že dobrovoľní hasiči si uctievajú sviatok sv. Floriána, ktorý je patrónom hasičov. Každoročne sa pri príležitosti sviatku sv. Floriána koná slávnostná svätá omša, ktorá býva v inej dedine či meste, čím sa vzdáva hold práve organizácii, ktorá túto svätú omšu v spolupráci s mestom zabezpečuje. Nebolo tomu inak ani tento rok.

Mestská časť Bytča – Hrabové privítala v nedeľu 5.mája 2019 dobrovoľných hasičov z okresu Bytča, ktorí sa tam zišli, aby oslávili svojho patróna sv. Floriána. Pri tejto príležitosti bola v miestnom kostole posvätená nová vyšívaná hasičská zástava DHZ Hrabové. Slávnosti sa zúčastnilo 60 hasičov z okolitých obcí a pozvaní hostia - pán primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik, starosta obce Predmier Štefan Klus a poslanec za mestskú časť Hrabové Ľubomír Hrobárik.

Dobrovoľní hasiči si touto slávnosťou pripomenuli kultúrne hodnoty a tradície, ktoré symbolizuje zástava dobrovoľného hasičského zboru Hrabové.

Zástava pochádza z profesionálnych umeleckých dielní českej firmy, ktorá sa špecializuje na tradičnú ručnú výrobu slávnostných zástav a heraldických znakov a symbolov.

Na záver primátor mesta Bytča srdečne poďakoval a vyjadril uznanie všetkým dobrovoľným hasičom, ktorí neváhajú obetovať svoj čas v prospech ochrany nášho majetku,  zdravia a obzvlášť domácemu DHZ Hrabové za zorganizovanie osláv, ktoré mali výbornú úroveň.

 

Text: Zdenka Svrčková

Foto: M. Frivald

dhz_hrabove_20190.jpgdhz_hrabove_20191.jpgdhz_hrabove_20192.jpgdhz_hrabove_20193.jpgdhz_hrabove_20194.jpgdhz_hrabove_20195.jpgdhz_hrabove_20196.jpgdhz_hrabove_20197.jpgdhz_hrabove_20198.jpg


10.5.2019