Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 29.5.2020.
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

logo

Oslavy Dňa matiek.

Sviatok Deň matiek možno právom označiť za najväčší sviatok pre každého syna či dcéru, vnúčatá či tie najmenšie pravnúčatá. Láska je najväčšou radosťou, ktorú človek rozdáva druhým a sám neobmedzene prijíma tento dar. A práve ženy, mamičky, staré mamy rozdávajú lásku plným priehrštím, dodávajú odvahu do ďalších dní života, sú piliermi, na ktoré sa možno spoľahnúť. Mama je osoba, ktorá je nám najbližšia, je pre nás nenahraditeľná a jedinečná, pretože nás nosila pod srdcom a darovala nám to najcennejšie život.  Druhá májová nedeľa voňala jarou a orgovánom a to bol ten správny čas na oslavu krásneho sviatku Dňa matiek.

Pri príležitosti tohto sviatku 12. mája 2019 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám, v našom meste, s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. Všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. ,,Aj keď výchova detí si najmä zo strany matiek vyžaduje obrovské úsilie a veľký kus práce, výchova detí nie je prácou. Je poslaním. Nuž vzdajme úctu matkám, ktoré v mene tohto poslania nezištne obetujú nielen svoj voľný čas, svoje tajné plány a ambície. Veď práve matka úzkostlivo sleduje každý krok svojho dieťaťa, teší sa z jeho úspechov, prežíva nezdary, pohládza ubolenú nožičku, tváričku či dušičku. A je to práve matka, kto neskôr s obavami ale aj s patričnou dávkou hrdosti vyprevádza svoje dieťa do tajomného sveta dospelosti“ povedal primátor mesta a v závere všetkým ženám poprial pevné zdravie, pohodu, porozumenie a lásku na každom kroku.

Po slávnostnom príhovore nasledoval hudobno.zábavný program s bohatým repertoárom slovenských pesničiek hudobnej skupiny Eminent. Svoj talent predviedli aj mladučké heligonkárky Miloša Bobáňa a o zábavu, spev a smiech sa postaral zabávač Stano Vitáloš, ktorý je aj skvelým imitátorom rôznych hercov, umelcov a politikov.

Účinkujúci od publika zožali veľký úspech. Po skončení programu primátor so svojim zástupcom Jurajom Babušíkom odovzdali všetkým ženám kvet, ako prejav úcty a vďaky za ich obetavosť pri plnení si materinského povolania.

 

Text a foto: Zdenka Svrčková

den_matiek_20190.jpgden_matiek_20191.jpgden_matiek_20192.jpgden_matiek_20193.jpgden_matiek_20194.jpgden_matiek_20195.jpgden_matiek_20196.jpg

 


13.5.2019