Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 10.8.2020.
Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana.

logo

Prázdniny sa skončili, školy otvorili svoje brány žiakom.

Po letných dvojmesačných prázdninách sa v pondelok 2. septembra otvorili opäť brány základných škôl aj v Bytči. Prvý deň v škole bol hlavne o zvítaní so spolužiakmi a pre prváčikov o spoznaní svojich nových kamarátov ako aj školy.

Žiakov vítalo v prvý deň nového školského roka upršané ráno. V dôsledku nepriaznivého počasia sa aj slávnostné otvorenie konalo netradične. Slávnostné príhovory, vítanie prvákov a želania úspešného nového školského roka si žiaci vypočuli na ZŠ E.Lániho v telocični a na ZŠ Ulice mieru v triedach.

Primátor mesta Miroslav Minárčik navštívil školy, aby sa presvedčil, že otvorenie nového školského roka prebieha bez problémov a zároveň poprial všetkým zainteresovaným – žiakom, pedagógom, nepedagogickým zamestnancom, aj rodičom – pevné zdravie, veľa tvorivých síl, elánu, trpezlivosti a lásky, ktoré budú potrebovať pri výchove a vzdelávaní mladej generácie.

Po krásnych a slnečných prázdninových dňoch je tu teda opäť čas učenia, skúšania, ale i čas školských a mimoškolských akcií. Mesto Bytča praje všetkým žiakom a študentom aj ich  učiteľom úspešný školský rok 2019/2020, aby na jeho konci mohli s radosťou hodnotiť to, čo za 10 mesiacov spolu dokázali. Ďalej mesto praje veľa dobrých známok, veľa pochvál , radosti zo školskej práce, veľa pozitívnych zážitkov, síl a entuziazmu na ceste za vzdelaním a rodičom tiež veľa trpezlivosti so svojimi ratolesťami.

 

Text: Zdenka Svrčková

Foto: Ján Ciesarik

skolsky_rok_20190.jpgskolsky_rok_20191.jpgskolsky_rok_20192.jpgskolsky_rok_20193.jpgskolsky_rok_20194.jpg


3.9.2019