Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 1.12.2023.
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána.

logo

Neničme zeleň

Príroda je pre nás všetkých veľmi dôležitá. Určite každého z nás teší, keď vidí okolo seba krásnu prírodu, udržiavané prostredie a nie zdevastované mesto. Keďže primátora mesta Bytča zaujíma naše životné prostredie snaží sa preto spraviť čo najviac. Či už veľmi peknou a zaujímavou výsadbou mesta, zveľaďovaním a vytváraním nových parkov pre deti a mládež a oddychových zón.

Preto nás veľmi mrzí, keď vidíme ako človek svojimi aktivitami narúša prírodné procesy, negatívne ovplyvňuje životné prostredie a tým často vyvoláva aj nežiaduce zmeny. Dochádza k znečisťovaniu, čo narúša prirodzenú rovnováhu v prostredí a toto sa stáva potenciálnym nebezpečenstvom pre ľudské zdravie, ktoré je značne závislé od jeho vplyvu.

Udržiavanie zdravého a príjemného prostredia zelene vo vlastníctve mesta je zodpovednosťou každého občana a zároveň aj povinnosťou udržiavať čistotu a poriadok, (neodhadzovať ohorky z cigariet, papieriky a pod.) a vyvarovať sa všetkému čo by ohrozilo, alebo narušilo účel ktorému ma zeleň vo vlastníctve mesta slúžiť.

Vzťah k životnému prostrediu ovplyvní kvalitu životného štýlu človeka v budúcnosti, ak sa naozaj všetci začneme správať tak, aby sme si životné prostredie neničili, ale ho chránili a zveľaďovali, odvďačí sa nám nie len zlepšením zdravotného stavu, ale aj našou celkovou spokojnosťou.

P5190021.JPGP5190024.JPGP5190027.JPGP5190043.JPG


27.5.2011