Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 20.9.2020.
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

logo

Mesiac úcty k starším.

Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si uctili našich seniorov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. Jesenný mesiac a jeseň života – dva paralely, ktoré spolu súvisia. Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to ešte neznamená koniec životným aktivitám. Veľmi dôležitá je kvalita života.

Ako prejav vďaky a úcty pripravilo mesto Bytča pre svojich občanov kultúrny program pri príležitosti mesiaca úcty k starším, ktorý sa uskutočnil 20.októbra 2019 v Dome kultúry v Bytči. Prítomným sa na úvod prihovoril primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik, ktorý našim bytčianskym seniorom zaželal veľa zdravia, aby nikdy neprestali byť duchom mladí, aby ich jeseň života bola dlhým babím letom plným harmónie a spokojnosti a aby všade okolo rozdávali krásu, radosť, optimizmus, životný elán a lásku. Po slávnostnom príhovore primátora nasledoval kultúrny program v ktorom vystúpila hudobná skupina AT Band a ľudový rozprávač Martin Kopor. V závere kultúrneho programu primátor obdaroval každého milým kvietkom.

Milí seniori, prajeme Vám pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života. Roky, ktoré máte pred sebou, prežite obklopení láskou a pozornosťou svojich najbližších. Nech sú dni vášho zrelého veku preteplené vďačnosťou nás všetkých. Nech je pre Vás jeseň života plná farieb, z ktorých každá bude znamenať jedno krásne prežité obdobie Vášho života.
Všetko dobré Vám zo srdca želá Mesto Bytča.

Text a foto: Zdenka Svrčková

mesiac_ucty_20190.jpgmesiac_ucty_20191.jpgmesiac_ucty_201910.jpgmesiac_ucty_20192.jpgmesiac_ucty_20193.jpgmesiac_ucty_20194.jpgmesiac_ucty_20195.jpgmesiac_ucty_20196.jpgmesiac_ucty_20197.jpgmesiac_ucty_20198.jpgmesiac_ucty_20199.jpg


21.10.2019