Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.11.2020.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY.

Bytčianskymi vianočnými trhmi sa v stredu podvečer 11.12 2019 ozývala krásna hudba a spev tradičných slovenských kolied.  SZUŠ Yamaha a Mesto Bytča sa po prvýkrát zapojilo do úspešného vianočného projektu týždenníka MY "Slovensko spieva koledy".

Hlavným sloganom projektu je „v jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“ spievaním kolied spojiť a zblížiť ľudí z rôznych regiónov a osláviť príchod vianočných sviatkov.

Detský spevácky zbor Úsmev pri SZUŠ Yamaha s hudobným sprievodom pod vedením Mgr. Anny Holíncovej zaspievalo 5 známych kolied Dobrá novina, šťastná hodina, Ó chýr preblahý, Búvaj dieťa krásne, Narodil sa Kristus Pán a Tichá noc. Deti a pani učiteľky potešili prítomných hostí ešte viacerými známymi vianočnými hitmi a po nich vystúpila dychová hudba Hrabovanka.

Podujatia sa zúčastnil aj pán primátor Ing. Miroslav Minárčik, ktorý poprial prítomným pokojné prežitie Vianoc v kruhu rodiny a poďakoval sa všetkým účinkujúcim za vytvorenie príjemnej vianočnej atmosféry.

Ďakujeme obyvateľom mesta, ktorí prišli na námestie v tento mrazivý podvečer a pridalo sa svojím spevom k peknému podujatiu.   

 

Text a foto: Katarína Gulašová

DSC_7815.JPGDSC_7819.JPGDSC_7822.JPGDSC_7823.JPGDSC_7824.JPGDSC_7826.JPG


12.12.2019