Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 15.12.2019.
Meniny má Ivica, zajtra Albína.

logo

Oznam - polopodzemné kontejnery na Bottovej ul.

SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY.

SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY.

Bytčianskymi vianočnými trhmi sa v stredu podvečer 11.12 2019 ozývala krásna hudba a spev tradičných slovenských kolied.  SZUŠ Yamaha a Mesto Bytča sa po prvýkrát zapojilo do úspešného vianočného projektu týždenníka MY "Slovensko spieva koledy". Hlavným sloganom projektu je „v jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“ spievaním kolied spojiť a zblížiť ľudí z rôznych regiónov a osláviť príchod vianočných sviatkov. Detský spevácky zbor Úsmev pri SZUŠ Yamaha s hudobným sprievodom pod vedením Mgr. Anny Holíncovej zaspievalo 5 známych kolied Dobrá novina, šťastná hodina,..  » čítaj viac »


STRETNUTIE S MIKULÁŠOM.

STRETNUTIE S MIKULÁŠOM.

Svätý Mikuláš patrí medzi obľúbených svätcov, ktorého poznajú hlavne deti. Bol biskupom v Myre (dnešné Demre v Turecku) a o jeho štedrosti a dobrote vedeli široko - ďaleko. Najviac známou je príhoda, ako otec nemohol vydať svoje tri dcéry, pretože nemal pre ne veno. Keď sa to sv. Mikuláš dozvedel, v noci pod rúškom tmy dal mešec zlata tomuto otcovi do okna. Malo to byť na veno najstaršej dcére. To sa opakovalo druhý aj tretí raz, zakaždým pre ďalšiu dcéru. Tak im pomohol vydať sa. Odtiaľ je pravdepodobne ľudový zvyk vyčistiť si topánky a dať ich do okna, aby tam deti na druhý deň našli veľa sladkostí, ovocia, prípadne iných darčekov. Mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času pri Základnej škole Ul. Mieru...  » čítaj viac »


OZNAM - voľné pracovné miesto

Reprezentanti SR v stolnom tenise navštívili ZŠ na Ul. E. Lániho

Reprezentanti SR v stolnom tenise navštívili ZŠ na Ul. E. Lániho
Základnú školu na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prišli podporiť reprezentanti SR v stolnom tenise Alexander VALUCH a Monika URÍKOVÁ.

Reprezentanti si pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Deťom, ktorých bolo v telocvični okolo stovky predviedli kus svojho umenia a prezentovali sa malou exhibíciou ... » čítaj viac »


Ponuka vianočných stánkov

Mesto Bytča ponúka na prenájom od 1.12. do 31.12.2019 stánky (4 ks) pre občerstvenie na vianočných trhoch, ktoré sa tradične konajú na Námestí SR v Bytči. Bližšie informácie na tel. č. 041/507 39 27.


7.11.2019
 

Inovácia Žilinského kraja 2019


Primátor mesta Bytča a zároveň poslanec Žilinského samosprávneho kraja p. Ing. Miroslav Minárčik dáva občanom do pozornosti nasledovné:  

Vážené dámy, vážení páni,

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil 13. ročník ocenenia „Inovácia Žilinského kraja 2019“. Cieľom realizácie inovačného ocenenia je podpora záujmu o inovačný rozvoj, propagácia inovačných aktivít a zlepšenie informovanosti o aktivitách v oblasti inovácií ... » čítaj viac »


Tekvičková slávnosť detí MŠ Dostojevského ul.

Tekvičková slávnosť detí MŠ Dostojevského ul.

Zas je tu jeseň, hrá sa s farbami,
zaspieva pieseň suchými listami.
Tekvičková slávnosť nastala,
všetky deti k sebe prizvala.

Čaro jesene vedia najviac oceniť deti. Prináša im radosť z poznávania zmien  v prírode a jej štedrých plodov. Rozvíja tvorivé myslenie a prispieva ku kladnému vzťahu k životnému prostrediu ... » čítaj viac »