Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 30.11.2022.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva

Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva

V priestoroch hlavnej sály Domu kultúry sa v piatok 25.11.2022 uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči. V jeho úvode predseda mestskej volebnej komisie Milan Sekáč informoval o výsledkoch volieb do orgánov samosprávy mesta Bytča, ktoré sa konali 29. októbra 2022. ,,Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie primátora uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“ Tak znel sľub, ktorý zložil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Po primátorovi zložili sľub aj poslanci mestského zastupiteľstva ... » čítaj viac »


Informácia o vývoze biologicky rozložiteľného odpadu

Upozorňujeme občanov, že v rámci vývozu triedeného odpadu sa bude  vykonávať odvoz biologicky rozložiteľného odpadu v meste a mestských častiach,  aj v týždni od pondelka 28.11.2022 do 2.12.2022, a to podľa schváleného harmonogramu.


22.11.2022
 

Informácie o možnostiach podania žiadostí z II. balíka inflačnej pomoci

Mesto Bytča oznamuje občanom,že o inflačnú pomoc je možné požiadať na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Žiline.

Viac informácií v priloženom dokumente


15.11.2022
 

Voľné pracovné miesto - školský úrad

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru odborného zamestnanca školského úradu s predpokladaným nástupom od 1.januára 2023. Viac informácií v priloženom dokumente - príloha


15.11.2022
 

Upozornenie na dopravnú uzáveru Kysuckej ulice v Žiline

Upozornenie na dopravnú uzáveru Kysuckej ulice v Žiline, ktorá  bude uzatvorená pre motorovú dopravu v podjazde pod traťou ŽSR  v termíne od 21. novembra 2022 po dobu 12 mesiacov.

Príloha


15.11.2022
 

Bytča odhalila bustu M.R.Štefánika a uctila si obete I. svetovej vojny

Bytča odhalila bustu M.R.Štefánika a uctila si obete I. svetovej vojny

Pred 104 rokmi, 11. novembra o 11. hodine a 11. minúte vstúpila do platnosti dohoda o prímerí medzi Nemeckom a jeho spojencami a spojeneckými mocnosťami. Ukončenie 1. svetovej vojny si v deň výročia tejto historickej udalosti pripomenuli predstavitelia mesta Bytča a občianska verejnosť spomienkovou slávnosťou a položením vencov k Pamätníku obetí prvej a druhej svetovej vojny na cintoríne v Bytči. Odtiaľ sa sprievod presunul do parku Slobody k slávnostnému odhaleniu busty M.R.Štefánika. Významnú osobnosť slovenských dejín – Milana Rastislava Štefánika pripomína už nielen názov ulice v Bytči, ale aj pamätník a busta nadživotnej veľkosti. Slávnostnej udalosti odhalenia busty sa zúčastnil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik ... » čítaj viac »


Oznámenie o voľnom pracovnom mieste – opatrovateľka

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru opatrovateľku od 18.11.2022

Viac informácií v priloženom dokumente


8.11.2022
 

Výberové konanie na funkciu riaditeľa Centra voľného času Bytča

Mesto Bytča podľa § 4 zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej  správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a  zákona č.552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa:

Centrum voľného času, Ul. Mieru 1357,  Bytča


s predpokladaným nástupom od 1.januára 2023

Viac informácií v priloženom dokumente


8.11.2022