Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 25.2.2021.
Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

logo

Oznam - zasadnutie MZ v Bytči

Oznam - zasadnutie MZ v Bytči

Oznamujeme občanom, že dňa 6.5.2020 sa uskutočnilo plánované rokovanie mestského zastupiteľstva, ktoré bolo v zmysle Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia zo dňa 20.4.2020 bez účasti verejnosti.  Mestské zastupiteľstvo sa uskutočnilo v Dome kultúry Bytča za prísneho dodržania všetkých protiepidemiologických pokynov ... » čítaj viac »


Tradičné stavanie mája netradične.

Tradičné stavanie mája netradične.

Stavanie mája je jedna z najkrajších, najveselších a najfarebnejších tradícií na Slovensku. Symbolika stavania mája odkazuje na jar, ktorá je v plnom rozpuku. Prebúdza sa aj príroda, rodí sa nový život a začínajú sa aj práce na poliach. Je dlhoročnou tradíciou, že posledný aprílový deň sa v našom meste stavia máj. Ani v tento ťažký rok poznačený korona krízou, kedy sa mnohé podujatia museli zrušiť sme bez neho nemohli ostať. Pracovníci Technických služieb... » čítaj viac »


Oznam

Mesto Bytča oznamuje občanom bývajúcim v mestských častiach Hliník nad Váhom, Hrabové, Mikšová-Beňov, Pšurnovice, Hrabové a Malá Bytča, že v nasledujúcom týždni t.j. od pondelka 20. apríla 2020  budú príslušníci Mestskej polície Bytča osobne roznášať do jednotlivých domácností rozhodnutia o miestnom poplatku za komunálne odpady. Prosíme občanov, aby si podľa možnosti nachystali k prevzatiu svoje pero a poplatok zaplatili elektronicky cez homebanking. Ak to nie je možné, oznamujeme, že úradné hodiny budú na mestskom úrade rozšírené o otvorenie úradu v stredu popoludní a to od 13.00 do 15.30 hod.

Úradné hodiny od 20.4.2020 budú nasledovne:

pondelok: 8.00 - 11.00 hod.
utorok: nestránkový deň
streda: 8.00 - 11.00  hod.  13.00 - 15.30  hod.
štvrtok: nestránkový deň
piatok: 8.00  -   11.00 hod.

Prosíme, v tejto zložitej dobe, najmä mladších rodinných príslušníkov, aby odbremenili svojich rodičov, starých rodičov a poplatok prišli zaplatiť oni.
O spôsobe doručovania rozhodnutia o miestnom poplatku za komunálne odpady pre občanov mesta vás budeme informovať.

Ďakujeme za pochopenie.


16.4.2020
 

Zápis dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky

Oznam - BRO

Vážení spoluobčania informujeme Vás, že v termíne od 6. apríla 2020 do konca októbra 2020 bude Mesto Bytča opätovne zabezpečovať oddelený zber biologicky rozložiteľného odpadu (BRO). Zvoz BRO od obyvateľov bude realizovaný prostredníctvom zberných nádob hnedej farby, ktoré máte v domácnosti k dispozícii. BRO bude odvážaný dvakrát za mesiac vždy v nepárnom týždni nasledovne:

PONDELOK: Hrabové, Malá Bytča
UTOROK: Hliník nad Váhom
STREDA: Bytča
ŠTVRTOK: Bytča
PIATOK: Pšurnovice, Mikšová, Beňov

Informujeme občanov, že tieto kontajnery sú určené len na ukladanie BRO:
zo záhrad –  konáre, tráva, lístie atď.,
na kuchynský odpad –  zvyšky ovocia, zeleniny, a pod.
Je zakázané zmiešavať BRO s inými zložkami komunálneho odpadu. Kontajnery hnedej farby, nie sú určené na tekutý kuchynský odpad a odpad živočíšneho pôvodu.
Odvoz BRO zo záhradkárskych osád bude realizovaný veľkokapacitnými kontajnermi zelenej farby.
Párne týždne budú zamerané na rozvoz a zber veľkokapacitných kontajnerov zelenej farby v rámci mesta a jeho mestských častí. 

Pozn: Dňa 10.4.2020 sa zber BRO neuskutoční (Pšurnovice, Mikšová, Beňov – sviatok), náhradne sa tento zber uskutoční dňa 14.4.2020 (utorok po Veľkej noci).


30.3.2020
 

Poďakovanie primátora

Poďakovanie primátora

Mesto Bytča minulý týždeň vyzvalo dobrovoľníkov k spolupráci pri výrobe a zabezpečovaní ochranných rúšok pre seniorov s tým, že materiál na ich šitie dá Mesto k dispozícii. Chcem sa poďakovať dobrovoľníkom, ktorí na výzvu zareagovali a do dnešného dňa nám ušili 500 rúšok. Od pondelka zamestnanci mestského úradu a príslušníci mestskej polície začali bezplatne rozdávať rúška seniorom nad 70 rokov, zdravotne ťažko postihnutým a osamelým občanom v meste a mestských častiach ... » čítaj viac »