Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 14.8.2022.
Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

logo

ZŠ na Ul. Mieru oslávila 50. výročie otvorenia

ZŠ na Ul. Mieru oslávila 50. výročie otvorenia

Dňa 24. októbra 2013 si Základná škola na Ul. Mieru v Bytči pripomenula 50. výročie svojho otvorenia. Oslavy jubilea školy boli vhodnou príležitosťou zamyslieť sa nad jej minulosťou a prítomnosťou i jej poslaním do budúcna ... » čítaj viac »


Bytčianski tenisti medzi profesionálmi

Bytčianski tenisti medzi profesionálmi

V Národnom tenisovom centre vyvrcholil tradičný detský turnaj. Medzi najlepších dvanásť družstiev na Slovensku postúpili aj bytčianski tenisti ... » čítaj viac »


Regionálna výstava ovocia v Sobášnom paláci mala úspech

Regionálna výstava ovocia v Sobášnom paláci mala úspech

V dňoch 12. – 14. októbra 2013 sa v priestoroch Sobášneho paláca v Bytči konala regionálna výstava ovocia, zeleniny a kvetov. Návštevníci tak mohli vidieť skoro všetky druhy dopestovaných plodín, na ktoré môžu byť záhradkári z nášho mesta a okolia právom pyšní ... » čítaj viac »


Slovenský superpohár 2013

Slovenský superpohár 2013

V sobotu 12. Októbra o 9.00h. sa v prímestskej časti Hliník nad Váhom konal už v poradí 7. ročník hasičskej súťaže s názvom Slovenský superpohár  v požiarnom útoku, ktorý je neoficiálne vedený ako majstrovstvá Slovenska v tomto športe ... » čítaj viac »


V tribúne sa opäť prebúdza život

V tribúne sa opäť prebúdza život

V suteréne futbalovej tribúny pribudlo nové športovisko - škola kung fu. Vďaka obetavej práci tohto klubu a najmä jeho zakladateľa Jána Hrankaya môžu mladí ľudia športovať ... » čítaj viac »


Úcta k starším v Pšurnoviciach

Úcta k starším v Pšurnoviciach

Tak, ako po minulé roky, aj v tomto roku sme sa stretli s našimi spoluobčanmi v KD v Pšurnoviciach, pre ktorých ÚŽ v spolupráci s MsÚ a Urbárskym spolkom pripravili kultúrny program s malým občerstvením ... » čítaj viac »


GLÓRIA DEO z Bytče na Horehronských slávnostiach zborového spevu

GLÓRIA DEO z Bytče na Horehronských slávnostiach zborového spevu

V dňoch 4.-6. októbra 2013 sa Miešaný spevácky zbor GLÓRIA DEO Bytča, ktorého zriaďovateľom je Mesto Bytča zúčastnil na pozvanie Mesta Brezna „11. ročníka Horehronských slávností zborového spevu Brezno 2013“ ... » čítaj viac »


Mesto Bytča pripomienkovalo nový grafikon železníc pre rok 2013/2014

Železničná spoločnosť Slovensko predložila k nahliadnutiu konečný návrh GVD osobnej prepravy pre rok 2013/2014. Primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik na základe požiadaviek od občanov mesta Bytča, ale aj okolitých obcí, opätovne písomne požiadal ŽSS o obnovenie zastavovania rýchlikov v ranných a odpoludňajších hodinách na železničnej stanici v Bytči v rozsahu, ako bolo v roku 2010/2011.

Veríme, že ŽSS prihliadne na požiadavku občanov a zastavovanie rýchlikov na železničnej stanici Bytča-Hrabové obnoví. Mnoho študentov, ale aj ľudí, ktorí pracujú mimo náš okres, by privítalo požadovanú možnosť vlakového spojenia zo železničnej stanice Bytča-Hrabové.

Zdenka Svrčková

icopdf Žiadosť o pripomienkovanie (PDF, 268 KB)


10.10.2013