Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.11.2020.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Oznam - obrad uvítania detí do života

Primátor mesta oznamuje občanom, že dňa 18. 10. 2019 o 15,00 hodine sa bude v Dome kultúry v sále na prízemí, konať obrad uvítania detí do života. Obrad uvítania do života sa koná pre deti, nových občanov mesta Bytča, ktoré sa narodili od 1. 3. 2019 (ak sa ešte nezúčastnili obradu) do 30. 9. 2019.
V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Bytča sa bude na obrade odovzdávať aj finančná podpora vo výške 100,- €, ktorá je poskytnutá pre narodené dieťa, ak má trvalý pobyt na území mesta Bytča.
Ak sa príjemca finančnej podpory (rodič) nezúčastní na obrade, bez ohľadu na dôvod neúčasti, finančná podpora mu bude vyplatená v hotovosti v pokladni Mestského úradu v Bytči, na základe neformálnej žiadosti.

Mgr. Mária Klučiarová
sekretariát primátora
č.t.: 041/507 3924, 0905 752 489


20.9.2019
 

Predbežné termíny pristavenia veľkoplošných kontajnerov - jeseň 2019

Bytča má za sebou 21. ročník Bytčianskeho jarmoku.

Bytča má za sebou 21. ročník Bytčianskeho jarmoku.

Druhý septembrový víkend sa niesol v znamení dobrej nálady, zábavy, remesiel a dobrôt od výmyslu sveta. Toto všetko ste mohli 13.9.2019 nájsť na námestí v Bytči, na ktorom sa konal už 21. ročník Bytčianskeho jarmoku. Stánky s tovarom lemovali celé námestie, tak ako sme zvyknutí a v rozličnom tovare si každý vedel nájsť to čo potrebuje, alebo by mu spravilo radosť. Po 15:00 hod bol na pódiu pripravený rozmanitý kultúrny program. Odštartovala ho Dychová Hudba Hrabovanka, ktorá hneď rozvírila dobrú náladu. Po nich nastúpili na rad naši najmenší. S hrou na hudobné nátroje, tancom a spevom sa predstavili žiaci Art Dance Academy, Súkromnej ZUŠ Yamaha, Základnej umeleckej školy a Ragazzy. Na svoje si prišli i menší náštevníci na sokoliarskom vystúpení dravcov, s ktorými mali možnosťsa aj odfotiť. Program sa... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu pozemku

Prázdniny sa skončili, školy otvorili svoje brány žiakom.

Prázdniny sa skončili, školy otvorili svoje brány žiakom.

Po letných dvojmesačných prázdninách sa v pondelok 2. septembra otvorili opäť brány základných škôl aj v Bytči. Prvý deň v škole bol hlavne o zvítaní so spolužiakmi a pre prváčikov o spoznaní svojich nových kamarátov ako aj školy. Žiakov vítalo v prvý deň nového školského roka upršané ráno. V dôsledku nepriaznivého počasia sa aj slávnostné otvorenie konalo netradične. Slávnostné príhovory, vítanie prvákov a želania úspešného nového školského roka si žiaci vypočuli na ZŠ E.Lániho v telocični a na ZŠ Ulice mieru v triedach. Primátor mesta Miroslav Minárčik navštívil školy... » čítaj viac »


Slávnosť sv. Huberta

Slávnosť sv. Huberta

Obdiv k prírode prežíva každý z nás. Príroda nás obklopuje, lieči, uzdravuje. Oživuje naše spomienky na všetko krásne, čo nám prirástlo k srdcu. Ticho, sviežosť a pokoj, ktoré príštia z lona panenskej prírody, nám pomáhajú zabudnúť na žiaľ a bôľ. Obnovujú nádeje, nikdy nezradia a pomôžu v každom okamihu. „Zver nie len loviť, ale hlavne chrániť a pochopiť jej význam v prírode,“ to sú slová sv. Huberta, patróna poľovníkov. Málokto vie, že predtým ako sa aquitánsky princ Hubert stal biskupom, žil neviazaným spôsobom života a bezhlavo lovil lesnú zver. Až raz, keď sa mu medzi parohami naháňaného jeleňa zjavil kríž a prehovoril k nemu Boh, uvedomil si, že o to čo nám daroval Boh, sa treba starať a chrániť. K tomu samozrejme patrí celá príroda a zver v nej žijúca. Odvtedy Hubert žil v pokore a naučil sa vážiť si nielen prírodu, ale aj zver. Legendu o sv. Hubertovi si pripomenuli aj poľovníci z poľovníckej spoločnosti v Bytči... » čítaj viac »


75. výročie SNP

75. výročie SNP

V uplynulých dňoch si celá naša spoločnosť pripomenula významný medzník v dejinách našej novodobej histórie, Slovenské národné povstanie. Pri príležitosti 75. výročia jeho vzniku pripravilo mesto Bytča v spolupráci s 5. plukom špeciálneho určenia Žilina pietny spomienkový akt, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 25. augusta 2019 pred budovou Mestského úradu v Bytči. Po položení vencov a odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým prítomným prihovoril primátor mesta p. Miroslav Minárčik. ,, Aj pri príležitosti tohtoročných osláv považujeme za potrebné pripomenúť si odvahu, nadšenie, obetavosť, hrdinstvo, slávu, ale i biedu, utrpenie a obete našich občanov, vojakov a partizánov,“ povedal primátor vo svojom príhovore a zdôraznil najmä historicky význam SNP pre Slovensko... » čítaj viac »


COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

Bytča. Country hudba má korene na juhu USA. Skĺbili sa v nej prvky tradičnej folkovej, keltskej, gospelovej hudby a blues. Hoci nie všetkým tento štýl hudby vyhovuje, veľa vyznávačov má medzi mladšou i staršou generáciou. Nemálo ich je aj v našom regióne. Mnohí z nich si našli cestu a navštívili Country festival Bytča 2019. Nultý ročník Country Festival Bytča 2019 sa konal v sobotu 10. augusta na námestí SR a jeho začiatok bol naplánovaný na 17:00 hod.. Ako prvou kapelou, ktorá na podujatí vystúpila bola bluegrassová kapela z Ostravy GODWILLBLUE GRASS BAND, ktorej repertoár tvoria väčšinou prevzaté piesne z moderného bluegrassu v anglickom jazyku. Po skončení prvej kapely sa všetkým prítomným prihovoril zástupca primátora mesta Bytča pán Juraj Babušík. Po príhovore dostala priestor country tanečná skupina... » čítaj viac »