Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 28.2.2021.
Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

logo

Oznamy

  • Oznamujeme občanom, že mostík cez rieku Petrovičku, pri ulici Fraňa Kráľa je z technických príčin uzatvorený (z dôvodu opravy). Upozorňujeme občanov, aby tadiaľ neprechádzali.


  • V súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID - 19 Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území boli Slovenska zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch. Neznáme osoby kontaktujú telefonicky, ale aj osobne seniorov s požiadavkou zmerania teploty, ponuky pochybných farmakologických prípravkov a iné, čím chcú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. Seniorov je nutné upozorniť na tieto nové praktiky podvodníkov (napr. prostredníctvom internetovej stránky alebo miestneho rozhlasu). V prípade, ak by boli svedkami obdobného konania, je potrebné ich informovať, aby kontaktovali políciu č. 158. Klienti sa v súčasnosti môžu obrátiť na Informačnú kanceláriu v Žiline v čase od 8:00 – 11:00 hod. (v čase osobnej prítomnosti zamestnancov), telefonicky (041/511 74 25) alebo prostredníctvom LiveChatu na www.prevenciakriminality.sk.

 

icopdf Potraviny online (PDF, 123 KB)

 

icopdf Oznam - odkázaní občania (PDF, 120 KB)

 

  • Mesto Bytča oznamuje občanom, že uzatvorilo detské ihriská na svojom území ako aj v prímestských častiach. Zákaz používania sa vzťahuje aj na exteriérové fitnes prvky umiestnené „Na kaplnke“. Žiadame občanov, aby dodržiavali tento zákaz a aby sa tam kolektívne nestretávali. Ďakujeme.


  • Mesto Bytča oznamuje svojim občanom, najmä občanom prímestskej časti Hrabové, že obdržalo od ŽSR – železníc Slovenskej republiky informáciu o uzávierke nadjazdu v Hrabovom t.j. vjazd do Predmiera bude možný jedine z Maršovej. Jedná sa o realizáciu výmeny odvodňovacieho žľabu Bytča-Hrabové. Uzávierka sa začne 6. apríla 2020 a jej ukončenie sa predpokladá 16.4.2020.

18.3.2020
 

Oznamy pre občanov mesta a jeho prímestských častí

Oznamujeme občanom, že z titulu vyhlásenia mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia, upravuje Mestský úrad Bytča úradné hodiny nasledovne:

Pondelok: od 8.00 - do 11.00 hod.
Utorok: nestránkový deň
Streda: od 8.00 – do 11.00 hod.
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: od 8.00 - do 11-00 hod.

Dovoľujeme si požiadať občanov, aby zvážili nutnosť osobného kontaktu s pracovníkmi mestského úradu. Pri vstupe do budovy prosíme občanov, aby nosili ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa.
Odporúčame občanom vybavovanie úradných záležitostí prostredníctvom telefonického, písomného kontaktu a e-mailovou komunikáciou s konkrétnym pracovníkom mestského úradu. Kontakty na pracovníkov: icopdf MsÚ - kontakty (PDF, 47 KB)

Mestská knižnica a všetky domy kultúry sú zatvorené.

Oznamujeme občanom, že jarný zber komunálneho odpadu cez veľkokapacitné kontajnery bude vykonávaný tak, ako bolo avizované na webovej stránke mesta t.j. od 16.3.2020. Kontajnery budú rozmiestnené podľa harmonogramu. icopdf Predbežné termíny pristavenia VK kontajnerov - jar 2020 (PDF, 235 KB)

V prípadne osamelých občanov, ktorí potrebujú zabezpečiť drobný nákup potravín, drogérie a liekov je možnosť aby využili telefonický kontakt:
041 5073928, 0911306169 , 0917137331 kde sa s nimi pracovníčky dohodnú na spôsobe vykonania tejto služby.

Prosíme občanov, aby čítali webovú a fb. stránku mesta, na ktorých bude mesto uverejňovať ďalšie aktuálne informácie.

Prosíme občanov, aby boli disciplinovaní a používali ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa, aby boli ohľaduplní voči spoluobčanom, najmä voči zdravotníckemu personálu, ktorý je nasadený v prvej línii. Prosíme vás o dodržiavanie pravidiel a hlavne karantény všetkých, ktorí ste sa vrátili zo zahraničia.

Za ústretovosť a pochopenie vopred ďakujeme.


16.3.2020
 

Oznam - Tesco Slovensko

Aj Vy môžete pomôcť!
Pomôžte nám zabezpečiť jedlo pre všetkých.
Prijímame dočasných kolegov: pokladníkov, dokladačov v obchode či vodičov. Pripojte sa k nám, získajte flexibilnú prácu a pomôžte ľuďom vo vašom okolí.
Prihláste sa v najbližšom Tesco obchode, zavolajte nám na telefónne číslo +421 903 411 368 alebo +421 911 069 666 či napíšte e-mail: nabor@tesco.com.
Ďakujeme.

Tesco_naborova_kampan


16.3.2020
 

Mimoriadne opatrenia Ústredného krízového štábu SR

Mimoriadne opatrenia Ústredného krízového štábu SR, ktoré sú platné od 07:00 hod 13.03.2020:

- Zavedenie hraničných kontrol, na Slovensko sa dostanú len ľudia, ktorí majú v krajine trvalý alebo prechodný pobyt. Slováci žijúci v pohraničí budú potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa, ak denne dochádzajú za prácou.
- Všetky tri medzinárodné letiská – Bratislava, Košice, Poprad – budú uzavreté pre osobnú dopravu.
- Medzinárodná železničná a autobusová preprava sa zastaví, výnimkou je zásobovanie.
- Všetci ľudia prichádzajúci zo zahraničia skončia v karanténe na dobu 14 dní spolu s osobami žijúcimi v spoločnej domácnosti.
- Školy a školské zariadenia budú od pondelka 16.03.2020 zatvorené na dva týždne.
- Zatvorené ostanú aj sociálne a kultúrne zariadenia.
- Zatvorené budú bary, krčmy, lyžiarske strediská, wellness centrá a aquaparky.
- Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime.
- Prevádzka obchodných centier cez víkend bude obmedzená (nakúpiť bude možné len potraviny, lieky a drogériu).
- V platnosti ostávajú opatrenia ohľadom zákazu návštev na lôžkových oddeleniach (do odvolania) a zákazu organizovania a usporadovania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej a inej povahy do 23.03.2020.

Nedodržanie týchto nariadení bude sankcionované!


13.3.2020
 

Oznam o prerušení distribúcie elektriny v meste Bytča

Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje, že v termíne od: 30.03.2020 07:30 do: 30.03.2020 15:30 bude prerušená distribúcia elektriny pre mesto Bytča, ulice: Hlinkova, Kollárova, Lombardiniho, Námestie SR, Stanislava Bíroša.  icopdf Podrobný rozpis (PDF, 66 KB)


13.3.2020
 

Oslavy MDŽ.

Oslavy MDŽ.

Nedeľa 08.03.2020 patrila v Bytči oslavám Medzidnárodného dňa žien, ktoré pripravilo mesto Bytča v spolupráci s okresnou organizáciou strany SMER. V úvode sa prítomným ženám prihovoril primátor mesta Bytča p. Miroslav Minarčík. Poďakoval im za ich obetavú prácu a každodennú starostlivosť o rodinu i za to, že robia tento svet krajším. Príjemné popoludnie sa ďalej nieslo v znamení ľudovej hudby... » čítaj viac »


OZNAM

Primátor mesta Bytča oznamuje, že od 13. 3. 2020 sú v meste Bytča (aj v mestských častiach) zatvorené materské školy, obidve základné školy, základná umelecká škola, centrum voľného času, školské jedálne a školské kluby detí.Dovoľujeme si požiadať rodičov, aby sledovali usmernenia Ústredného krízového štábu SR, web stránky škôl a materských škôl a taktiež web stránku mesta Bytča. Ďakujeme za vašu ústretovosť.     


12.3.2020