Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 8.2.2023.
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko.

logo

Svetový Deň Zeme si pripomenulo aj mesto Bytča

Svetový Deň Zeme si pripomenulo aj mesto Bytča

Každoročne akcia Deň Zeme, „vytiahne“ do ulíc v našom meste brigádnikov, ktorí sú ochotní priložiť ruku k dielu pri jeho skrášľovaní tak, aby verejné priestranstva skrásneli. Nebolo tomu inak ani tohto roku ... » čítaj viac »


Delegácia z Francúzskej Ambasády na Slovensku v Bytči

Delegácia z Francúzskej Ambasády na Slovensku v Bytči

V sobotu 20. apríla 2013 prijal primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik na pôde mestského úradu, obchodného radcu Francúzskej Ambasády na Slovensku p. Patricia Dautela a jeho manželku Patrice Dautel ... » čítaj viac »


Odhalenie pamätnej tabule Rudolfovi Kamasovi

Odhalenie pamätnej tabule Rudolfovi Kamasovi

Primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik slávnostne odhalil 27. marca 2013 na budove bývalej židovskej školy pamätnú tabuľu venovanú bytčianskemu rodákovi p. Rudolfovi Kamasovi ... » čítaj viac »


Deň učiteľov

Deň učiteľov

28. marca si pripomíname deň učiteľov, ktorý sa neodmysliteľne spája s menom pedagóga a mysliteľa Jána Amosa Komenského ... » čítaj viac »


Slávnostné otvorenie nadstavby

Slávnostné otvorenie nadstavby

Slávnostné otvorenie nadstavby na ZŠ E. Lániho v Bytči sa uskutočnilo 18. marca 2013 za účasti riaditeľky školy Mgr. Márie Torousovej, primátora mesta Miroslava Minárčika, prednostu úradu A. Gallu, poslanca Ľ. Hrobárika, zástupcov RZ, rodičov, pedagógov a žiakov školy ... » čítaj viac »


Jesienka pre našich občanov

Prostredníctvom rozpočtovej organizácie Jesienka – zariadenie pre seniorov a denný stacionár v  zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bytča sú od 16. júla 2012 verejnosti poskytované sociálne služby osobám, ktoré dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby.  Sociálne služby sú poskytované pobytovou formou v  zariadení pre seniorov, a  v  prípade záujmu ambulantnou formou v dennom stacionári osobám, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby len na určitý čas počas dňa.

Prijímateľom sociálnej služby v zariadení pre seniorov, obyvateľom Jesienky, je poskytované ubytovanie v  zariadených dvojlôžkových izbách so samostatným sociálnym zariadením, prípojkou káblovej TV a balkónom. K  dispozícií je tiež jedáleň s  TV, spoločenská miestnosť s TV a kaplnka, kde sú pravidelne slúžené sväté omše. Strava je pripravovaná s  prihliadaním na zdravotný stav a individuálny dietetický režim obyvateľov. O  bezpečný pobyt obyvateľov a bezproblémový chod zariadenia sa zodpovedne stará zdravotnícky personál vrátane rehabilitačnej sestry pod vedením kvalifikovanej hlavnej sestry, sociálna pracovníčka, ekonómka a pomocný personál. Obyvatelia môžu návštevy prijímať kedykoľvek.

V prípade záujmu o umiestnenie v Jesienke Vám bližšie informácie o podmienkach a postupe pred nástupom podá Mgr. Kmeťová osobne v zariadení alebo na tel. 0948 062 637.

Ďalšie informácie a kontakty nájdete tu >>


18.3.2013
 

Exkurzia žiakov na mestskom úrade

Exkurzia žiakov na mestskom úrade

Žiaci I. – IV. ročníka Základnej školy na Ulici Mieru v Bytči absolvovali v utorok 11. marca 2013 poznávaciu exkurziu na mestskom úrade. V rámci prehliadky neobišli ani kanceláriu, kde úraduje primátor mesta ... » čítaj viac »


II. Turnaj o pohár Bytče v riešení sudoku, krížoviek a logických úloh

II. Turnaj o pohár Bytče v riešení sudoku, krížoviek a logických úloh

V sobotu 9.3.2013 patril Dom kultúry nadšencom riešenia hlavolamov, logických úloh, sudoku a krížoviek. Tento koníček rozvíja ducha, pomáha trénovať mozgové závity a prináša radosť z objavovania tajomstiev ukrytých v hádankách či šifrách ... » čítaj viac »