Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 2.2.2023.
Meniny má Erik, Erika, zajtra Blažej.

logo

Nové stránky mesta Bytča


primátor mesta Miroslav MinárčikMilí spoluobčania a návštevníci oficiálnych stránok mesta Bytča,

dovoľte mi, aby som vás pri príležitosti zverejnenia nových webstránok mesta oboznámil so  zmenami, ktoré nastali oproti i naďalej dostupnej staršej verzii.

Myšlienka prepracovania vyplynula z legislatívnych zmien, ktoré sa dotýkajú všetkých subjektov verejnej správy i samospráv, ale aj z potreby modernizácie externej prezentácie nášho mesta. Z hľadiska legislatívnych zmien boli prijaté štandardy prístupnosti webov a povinné zverejňovanie dokumentov. Z pohľadu potreby externej prezentácie je našim cieľom, aby každý návštevník stránok mesta (občan, návštevník, podnikateľ) našiel vo svojej sekcii všetko, čo ho zaujíma a čo potrebuje pre výkon svojej pracovnej činnosti. » čítaj viac »


Oslava MDD na námestí

Oslava MDD na námestí

Tohtoročná oslava MDD pod záštitou primátora mesta Miroslava Minárčika ... » čítaj viac »


Preventívny projekt "Bezpečnosť cestnej premávky"

Preventívny projekt "Bezpečnosť cestnej premávky"

Mestská polícia Bytča pod záštitou primátora mesta Miroslava Minárčika zahájila preventívny projekt "Bezpečnosť cestnej premávky" medzi škôlkarmi v Bytči na ulici Dostojevského. » čítaj viac »


Neničme zeleň

Neničme zeleň

Príroda je pre nás všetkých veľmi dôležitá. Určite každého z nás teší, keď vidí okolo seba krásnu prírodu, udržiavané prostredie a nie zdevastované mesto. Keďže primátora mesta Bytča zaujíma naše životné prostredie snaží sa preto spraviť čo najviac. Či už veľmi peknou a zaujímavou výsadbou mesta, zveľaďovaním a vytváraním nových parkov pre deti a mládež a oddychových zón. » čítaj viac »


Následky neodstraňovania psích/mačacích výkalov z verejného priestranstva

Následky neodstraňovania psích/mačacích výkalov z verejného priestranstva

Nezodpovední držitelia psov a mačiek v našom meste často nechávajú voľne sa pohybovať svojich štvornohých miláčikov a vôbec si nevšímajú, kde sa ich pes/mačka vyvenčí. Bohužiaľ, nájdu sa aj takí, ktorí po vyvenčení svojho psa a mačky psí/mačací výkal z verejného priestranstva neodstránia. K nášmu bežnému životu patrí aj negatívna skúsenosť, že sa často stretávame s týmto javom na pieskoviskách, detských ihriskách, v parkoch a medzi kvetinovou výsadbou. » čítaj viac »


Tlačová správa o výskyte a odstrele diviaka v obytnej zóne v obci Malá Bytča

Tlačová správa o výskyte a odstrele diviaka v obytnej zóne v obci Malá Bytča

Začiatkom mesiaca máj tohto roku, obyvatelia Malej Bytče sa obrátili s prosbou o pomoc na mestskú políciu Bytča, že po ich obci sa voľne pohybuje diviak. Tento mal byť značne agresívny a mal na obyvateľov útočiť. MsP Bytča od tohto oznámenia vykonávala pravidelné kontroly tejto prímestskej časti. » čítaj viac »