Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 17.1.2020.
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

logo

VÝSTAVA GLADIOL, GEORGÍN A INÝCH KVETOV V BYTČI.

VÝSTAVA GLADIOL, GEORGÍN A INÝCH KVETOV V BYTČI.

Cez víkend 28. a 29. júla 2018, sa v našom meste konala medzinárodná výstava gladiol, georgín a iných kvetov. Každý kto zavítal do Domu kultúry mal možnosť pokochať sa stovkami nádherných kvetín. Bolo tu viac ako 1000 pestrofarebných kvetín, ktoré rozvoňali celú sálu. Ich krásne žiarivé farby ohromili zrak každého návštevníka. Vystavované boli kvety z rôznych krajín: z USA, Holandska, Poľska, Česka a Slovenska. Okrem krásnych kvetov gladiol a georgín, boli pre návštevníkov pripravené kytice plné pestrofarebných kvetov. Slávnostné otvorenie výstavy bolo v sobotu o 9. hodine. Predseda spolku Gladiola Martin pán Juraj Matušek, spolu s primátorom Bytče, pánom Miroslavom Minárčikom, privítali hostí a návštevníkov a vyjadrili vďaku pestovateľom, bez ktorých by sa táto nádherná výstava nekonala...

  » čítaj viac »


VI. ročník stretnutia heligonkárov v Bytči.

VI. ročník stretnutia heligonkárov v Bytči.

Začalo sa leto a my s ním držíme krok. Preto sa aj tento rok u nás v Bytči koná "Bytčianske kultúrne leto". Aby bolo Vaše leto veselé a plné nezabudnuteľných zážitkov, pripravili sme si pre Vás pestrý program. Tohtoročné Bytčianske kultúrne leto zahájili v nedeľu 15.júla 2018 o 14 tej hodine na Bytčianskom námestí heligonkári a taktiež otvorili VI. ročník stretnutia heligonkárov u nás v Bytči. Stretli sa tu hudobníci z rôznych častí Slovenska: od Oravy, cez Kysuce, až po Senec. Ich tóny sa niesli celým námestím. Tento rok ku nám zavítalo okolo šesťdesiat účinkujúcich všetkých vekových kategórii. Od maličkých začínajúcich hudobníkov, až po starých skúsených heligonkárov. Samozrejme, nechýbali tu ani mladé slečny a skúsené ženy, ktorým išlo hranie na akordéone naozaj výborne... » čítaj viac »


Oznam - oprava chodníkov

Vážení spoluobčania, Mesto Bytča dňa 09.07.2018 začne tretiu etapu opravy chodníkov betónovou zámkovou dlažbou, na nasledovných uliciach:

  1. Ulica Mieru
  2. Ulica Štúrova
  3. Ulica Švecova

Postupne bude oprava chodníkov realizovaná na ďalších uliciach mesta Bytča. Súčasne s opravou chodníkov sa bude realizovať kladenie telekomunikačných vedení - optických káblov. Celková doba realizácie opravy chodníkov sa predpokladá do konca mesiaca september 2018.

Žiadame občanov mesta o pochopenie a ohľaduplnosť pri realizácii stavebných prác, hlavne neblokovaním stavenisko motorovými vozidlami a dodržiavaním pokynov mestskej polície.


9.7.2018
 

V Bytči sa rozhorela Jánska vatra.

V Bytči sa rozhorela Jánska vatra.

V sobotu 23.6.2018 vo večerných hodinách v Bytči pokračovali v tradícií, ktorú začali pred rokom a na ktorú sa tu predtým už akosi pozabudlo a pritom sa človek vedel na nej dobre zabaviť.  Na oddychovej zóne kaplnka sa rozhorela JÁNSKA VATRA, ktorú postavili dobrovoľní hasiči mesta Bytča a ktorí zároveň celý čas dohliadali aj na bezpečnosť. Napriek nepriaznivému počasiu vatru po zapálení, po 21:00 hod., mohli pozorovať ľudia zo širšieho okolia. Všetci ktorí prišli a bolo ich dosť, mohli zažiť atmosféru zapálenia vatry počas ktorej do nálady hrala hudobná kapela NA KOLENÁ so svojím širokým repertoárom slovenských pesničiek a návštevníci sa mohli vytancovať aj na diskotéke, ktorá pálenie jánskej vatry uzavrela. S Jánom sa viaže veľa magických zvykov súvisiacich s letným slnovratom...

  » čítaj viac »


Námestie v Bytči sa vrátilo do histórie.

Námestie v Bytči sa vrátilo do histórie.

V sobotu 16. júna sa námestie v Bytči vrátilo o niekoľko desaťročí späť. Konal sa tu XII. ročník ,, Veterán tour Manín 2018“, stretnutie majiteľov a zberateľov historických vozidiel, ktorého tradičným organizátorom je klub historických vozidiel Považie. Štart pretekov začínal v ranných hodinách na Podjavorníku,, kde bol zároveň určený aj cieľ účastníkov vo večerných hodinách. Trasa viedla malebnou prírodou Považia z Podjavorníkov do Považskej Bystrice a odtiaľ do kúpeľov Nimnice s prestávkou na obed. Po výdatnom občerstvení pokračovali priamo na námestie do Bytče... » čítaj viac »


Oznam CVČ - voľné pracovné miesto

Centrum voľného času na Ul. mieru v Bytči  prijme do pracovného pomeru  kvalifikovaného vychovávateľ- a/ku so zameraním na tanec, s  nástupom od 1. septembra 2018. Kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy.
Žiadosť o prijatie do zamestnania a životopis s kontaktnými údajmi (je nutné  pripojiť súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle platnej legislatívy) zasielajte do 31.07.2018 na e-mail: maria.hlavonova@cvcbytca.sk.


19.6.2018
 

Akadémia detí MŠ 2018

Akadémia detí MŠ 2018

Úvodná pieseň „Spievanky, spievanky“ a moderátorky Janka s Veronikou z MŠ Hliník n/V otvorili už 19. ročník akadémie MŠ v priestoroch domu kultúry v Bytči, pod názvom „ Na krídlach radosti“. Podujatie sa uskutočnilo 7.6. 2018 za účasti MŠ Dostojevského, MŠ Hliník n/V, MŠ Hrabové, MŠ Hurbanova a MŠ Pšurnovice ... » čítaj viac »