Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.11.2023.
Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

logo

Oslava storočnice bytčianskeho futbalu

Oslava storočnice bytčianskeho futbalu

V piatok 28. decembra 2012 sa v Sobášnom paláci v Bytči uskutočnil slávnostný galavečer. Konal sa pri príležitosti 100. výročia vzniku organizovaného bytčianskeho futbalu ... » čítaj viac »


Vianočný koncert pre verejnosť

Vianočný koncert pre verejnosť

Vianočné melódie, náladu a slávnostný nádych blížiacich sa najkrajších sviatkov v roku, Vianoc, sme naplno mohli zažiť 18. decembra 2012 v Dome kultúry v Bytči ... » čítaj viac »


Zimná údržba chodníkov

Zimná údržba chodníkovMestská polícia Bytča a Technické služby mesta Bytča si dovoľujú požiadať majiteľov nehnuteľností, aby udržiavali chodníky pred svojimi nehnuteľnosťami očistené od snehu a ľadu. Technické služby zabezpečujú údržbu chodníkov v rámci svojich možností, ale na všetky chodníky v meste nemajú dostatočné kapacity.
Čistenie chodníkov od snehu a ľadu je zakotvené vo VZN č. 2/1992, v ktorom sa hovorí: „Vlastníci (správcovia) a užívatelia celého objektu (nehnuteľnosti) sú zodpovedný za čistenie vstupných a priľahlých chodníkov.“
Mesto Bytča sa prostredníctvom Technických služieb snaží zabezpečiť zimnú údržbu všetkých chodníkov, a  pomôcť tak majiteľom nehnuteľností aj v zimnom období pri udržiavaní čistoty v uliciach mesta. Ale pri väčšom množstve snehových zrážok sa s terajšími mechanizmami a kapacitami Technických služieb nedá zvládnuť vývoz a odvoz snehu zo všetkých priestranstiev naraz, preto si dovoľujeme požiadať občanov o pomoc a spoluprácu pri zimnej údržbe verejných priestranstiev.


15.12.2012
 

Stretnutie s Mikulášom v Bytči.

Stretnutie s Mikulášom v Bytči.

,,Stretnutie s Mikulášom“ takýto názov malo predvianočné kultúrne podujatie, ktoré pre deti i dospelých pripravilo mesto Bytča, Centrum Voľného Času a Farský úrad Bytča 5. decembra 2012 o 16:00 hod v Dome kultúry. » čítaj viac »


Zapálenie prvej adventnej sviečky na zámockom nádvorí v Bytči.

Zapálenie prvej adventnej sviečky na zámockom nádvorí v Bytči.

2. decembra 2012 na zámockom nádvorí v Bytči zapálil primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik a farár mesta Bytča Dalibor Mišura prvú adventnú sviečku na adventnom venci. » čítaj viac »


Slávnostné oceňovanie športovcov Mesta Bytča.

Slávnostné oceňovanie športovcov Mesta Bytča.

V piatok 30. novembra 2012 sa v Dome Kultúry v Bytči zišli úspešní športovci, ktorí reprezentujú mesto Bytča na športových súťažiach nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni a ľudia, ktorí sa zaslúžili o rozvoj športu v našom meste a pri výchove mladej generácie bytčianskeho regiónu. » čítaj viac »


Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Vo štvrtok 29. novembra 2012 sa v priestoroch DSS Jesienka v Bytči konala vysviacka novej kaplnky. Vysviacky kaplnky sa  zúčastnili  predstavitelia cirkvi generálny vikár Mons. Ladislav Stromček, kancelár diecéznej kúrie Mons. Michal Baláž, farár a dekan farnosti Bytča Vsdp. Dalibor Mišura, primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, vedenie DSS a široká verejnosť. » čítaj viac »


Vyhlásenie mesta Bytča k pripravovanému štrajku škôl a školských zariadení


Na základe oznámenia Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku o vyhlásení celozväzového štrajku od 26.novembra 2012, mesto Bytča oznamuje občanom: » čítaj viac »