Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 11.12.2023.
Meniny má Hilda, zajtra Otília.

logo

Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Generálny vikár Mons. Ladislav Stromček posvätil kaplnku a nové priestory v DSS Jesienka.

Vo štvrtok 29. novembra 2012 sa v priestoroch DSS Jesienka v Bytči konala vysviacka novej kaplnky. Vysviacky kaplnky sa  zúčastnili  predstavitelia cirkvi generálny vikár Mons. Ladislav Stromček, kancelár diecéznej kúrie Mons. Michal Baláž, farár a dekan farnosti Bytča Vsdp. Dalibor Mišura, primátor mesta Bytča p. Miroslav Minárčik, vedenie DSS a široká verejnosť. » čítaj viac »


Vyhlásenie mesta Bytča k pripravovanému štrajku škôl a školských zariadení


Na základe oznámenia Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku o vyhlásení celozväzového štrajku od 26.novembra 2012, mesto Bytča oznamuje občanom: » čítaj viac »


Udelenie vyznamenaní vojnovému veteránovi

Udelenie vyznamenaní vojnovému veteránovi

Dňa 21.11.21012 prijal primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik v zasadačke MsÚ vojnového veterána p. Ondreja Šamaja príslušníka 2.čs.paradesantnej brigády 1.čsaz v ZSSR a predsedu Obl. Výboru Žilina Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov plk.v.v. Dr. Juraja Drotára. » čítaj viac »


Bytču zaplnilo viac ako 200 lampiónov...

Bytču zaplnilo viac ako 200 lampiónov...

Dňa 16. novembra 2012 sa po druhý krát v Bytči uskutočnil  lampiónový sprievod. O 17:00 hod sa rodičia so svojimi ratolesťami zišli pred CVČ, odkiaľ za prítomnosti blikajúcich svetielok pokračovali smerom na námestie. Na tomto mieste lampiónový sprievod nekončil, ale pokračoval púšťaním lampiónov šťastia. » čítaj viac »


Víťazky Slovenského Super Pohára si prevzali ďakovný list.

Víťazky Slovenského Super Pohára si prevzali ďakovný list.

Primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik prijal v piatok 9. novembra 2012 v zasadačke mestského úradu členky MDK HZ Hliník a výbor MDV HZ Hliník na Váhom, aby udelením ďakovných listov ocenil ich víťazstvo a úspech v celoslovenskej súťaži dobrovoľných hasičov a hasičiek - Slovenský Super Pohár 2012. » čítaj viac »


Stretnutie s PhDr. Milanom Várošom

Stretnutie s PhDr. Milanom Várošom

V piatok 2.novembra 2012 v Dome kultúry v Bytči sa uskutočnila beseda s PhDr. Milanom Várošom, autorom úspešných publikácií, majiteľom niekoľkých významných ocenení a čestným občanom mesta Bytča. » čítaj viac »


Mesiac úcty k starším v Bytči

Mesiac úcty k starším v Bytči

Október, mesiac jesenného obdobia, kedy nás príroda svojim umeleckým vyčíňaním ohromuje a pripomína maliarovu paletu, mesiac, ktorý už tradične patrí aj seniorom.
Ako prejav vďaky a úcty pripravilo mesto Bytča pre svojich občanov kultúrny program pri príležitosti mesiaca úcty k starším, ktorý sa uskutočnil 28.októbra 2012 v Dome kultúry v Bytči. » čítaj viac »


Technické služby mesta Bytča za posledné mesiace.


Leto je už definitívne za nami, no ani v tomto období zamestnanci TS z povinných prác neupustili. Pravidelné kosenie trávnatých plôch v celom meste, ošetrovanie živých plotov, udržiavanie čistoty v meste (polievanie ciest, zametanie chodníkov), orezávanie konárov stromov, asfaltovanie výtlkov v meste a v prímestských častiach, udržiavanie mestskej plavárne, údržba verejného osvetlenia a mestského rozhlasu v celom meste a v prímestských častiach sú stálymi prácami v tomto období. Ďalšou úlohou TS je aj starostlivosť o vodný tok cez mesto a čistenie kanalizačných zberačov, no nezabúda sa ani na čistenie vodných tokov a rigolov v prímestských častiach Hliník nad Váhom, Hrabové, Malá Bytča, Pšurnovice a Mikšová-Beňov. Spomínané vodné toky a rigoly treba čistiť priebežne počas celého roka, preto mesto Bytča prijalo 6 nových zamestnancov na dobu určitú. Zamestnancom bolo zakúpené aj pracovné oblečenie a obuv. » čítaj viac »