Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 14.11.2019.
Meniny má Irma, zajtra Leopold.

logo

OSLAVY DŇA MATIEK

OSLAVY DŇA MATIEK

Druhá májová nedeľa už tradične patrí k najkrajším sviatkom - všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 13. mája. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Deti na celom svete mali v ten deň príležitosť vzdať úctu svojim mamám kvetom, či iným darčekom. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. Už tradične aj mesto Bytča pri príležitosti tohto krásneho sviatku... » čítaj viac »


Kuchári v akcii

Kuchári v akcii

Vo štvrtok 10.mája 2018 mali možnosť stravníci našej Školskej jedálne na Ulici mieru  v Bytči  zažiť niečo naozaj nevšedné – počet a zloženie personálu  sa líšil od toho, na ktorý sme zvyknutí počas bežných dní. Riaditeľka školskej jedálne – Miriam  Gašpieríková – pozvala odborníkov na slovo vzatých ... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku

Zverejnenie zámeru priameho predaja majetku Mesta Bytča

Aktualizácia Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb Mesta Bytča

Mesto Bytča v súčasnej dobe pracuje na aktualizácii Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb. Komunitný plán je strategický dokument, v ktorom sú stanovené  potreby, priority a smery rozvoja sociálnych služieb v meste. Tieto zohľadňujú reálne požiadavky obyvateľov,  ktorí žijú v meste a ktorých sa poskytovanie sociálnych služieb priamo dotýka. Týmto dotazníkom sa preto obraciame na širokú verejnosť za účelom zisťovania potrieb občanov v oblasti poskytovania sociálnych služieb, aby bolo možné uspokojiť požiadavky jednotlivých znevýhodnených skupín obyvateľov. Dotazník  vám dáva možnosť vyjadriť sa nielen k súčasnému stavu, ale pozitívne ovplyvniť aj ďalší rozvoj sociálnych služieb v Meste Bytča.

Vyplnené dotazníky môžete osobne odovzdať na Mestskom úrade v Bytči alebo poslať poštou do 21. mája 2018.

Ďakujeme za spoluprácu.

icopdf Dotazník (PDF, 133 KB)


11.5.2018
 

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

V roku 2017 podporil Fond na podporu umenia v Mestskej knižnici v Bytči projekt "Modernizácia prístupových bodov k internetu v mestskej knižnici". Celkové náklady na projekt predstavovali sumu 2200€, z ktorých čiastkou 2000€ prispel Fond na podporu umenia a 200€ boli vlastné zdroje ... » čítaj viac »


MŠ na Ul. Hurbanova v Bytči získala podporu

Nadácie Kia Motors SlovakiaMŠ na Ul. Hurbanova v Bytči podala žiadosť do grantového programu Nadácie Kia Motors Slovakia Šport v regióne 2018. Tešíme sa z podpory Nadácie. Projektom „Keď nás šport baví“ sme získali finančnú podporu 2000,-€.

Deti z MŠ sa môžu tešiť na nové inovatívne prvky v areáli školského dvora.


4.5.2018
 

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

Je slovenskou tradíciou, že koncom apríla sa konajú spoločenské podujatia. Ich podstatou je postaviť čo najvyšší a najkrajší ozdobený strom.

Verní histórii

S týmto zvykom sa mládenci uchádzali o priazeň svojej milej. Slobodným dievčatám v noci poväčšine pred domom vyrástol čerstvo osadený strom, zbavený konárov, na ktorého konci bola listová koruna s množstvom farebných stužiek. Nezabudla sa ešte priviazať fľaška pálenky, ako odmena pre toho najšikovnejšieho, ktorý na máj vyliezol. Dievčatá ráno boli prekvapené a samozrejme i naradostené, pretože to znamenalo, že o ne niekto javí záujem. Máj je teda symbol jari, lásky a radosti. Jeden takýto vyzdobený už stojí aj na námestí SR v Bytči... » čítaj viac »