Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 13.7.2020.
Meniny má Margita, zajtra Kamil.

logo

Zverejnenie zámeru prenájmu majetku mesta

Nové zábradlie pred ZŠ na Ul. E. Lániho

Chodník popri hlavnej ceste pred hlavným vstupom do budovy Základnej školy na ulici Eliáša Lániho bol oddelený nestabilným zábradlím, resp. iba výškovým obrubníkom. Deti pri presune neboli dostatočne od hlavnej cesty chránené. Bezpečná cesta detí do školy je cieľom každého rodiča. Občianske združenie Nová škola S. Bíroša využila výzvu Žilinského samosprávneho kraja projektu regionálneho rozvoja a pre zvýšenie bezpečnosti dochádzky žiakov pri príchode do školy osadila nové oceľové zábradlie:

zabradlie_pred_po.pnglogo_ZSK.png


25.9.2018
 

Polopodzemné kontajnery v Bytči

Polopodzemné kontajnery v Bytči

Vážení spoluobčania, v týchto dňoch Mestský úrad v Bytči umiestnil na Ul. Lúčnej polopodzemné kontajnery na ukladanie zmesového komunálneho odpadu a vytriedených zložiek komunálneho odpadu (papier, plasty, sklo a kovové odpady).
Jedná sa o moderné, hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom, ktoré viacero nesporných výhod ... » čítaj viac »


Mesto Bytča má za sebou ďalší úspešný už 20. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku.

Mesto Bytča má za sebou ďalší úspešný už 20. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku.

Tradičný Bytčianský jarmok sa uskutočnil v piatok 14. septembra na Námestí SR v Bytči. S predajom sa začalo hneď od skorých ranných hodín. Ľudia si tu mohli zakúpiť rozličný tovar, od remeselných výrobkov, cez textil, obuv, hračky, až po rôzne maškrty či slovenský burčiak. Chýbať nemohli ani sprievodné atrakcie ako kolotoče a kultúrny program, ktorý začal o 15:00 hod vystúpením DH Hoľazňanka. Spevácke a tanečné vystúpenie odprezentovali aj deti z tanečnej skupiny Ragaza, ZUŠ Bytča, Art Dance Academy a SZUŠ Yamaha. Na svoje si prišli i menší návštevníci na sokoliarskom vystúpení dravcov, s ktorými mali možnosť sa aj odfotiť. Nadšenci folklóru zažili eufóriu pri tanečnom vystúpení FS Rozsutec, ktorý si pripravil krásne vystúpenie pod názvom ,,Prierez Slovenskom“...

  » čítaj viac »


Oznam - jesenný zber odpadu VKK

Mesto Bytča ako každoročne  tak aj tento rok bude v termíne od 1.10. do 17.10.2018  vykonávať jesenný zber opadu formou veľkoplošných kontajnerov. Konkrétne termíne pre jednotlivé ulice i mestské časti sú v tabuľke pod oznamom.

icopdf Zber - jeseň 2018 (PDF, 41 KB)

Prosíme občanov, aby dodržiavali podmienky a upozornenia na naplnenie týchto kontajnerov.

Ďakujeme.


18.9.2018
 

Lávku nad derivačným kanálom mesto opravilo vďaka dotácii Žilinského samosprávneho kraja

Lávku nad derivačným kanálom mesto opravilo vďaka dotácii Žilinského samosprávneho kraja

Lávka nad derivačným kanálom v časti mesta Bytča  „Detský domov-Pšurnovická ulica“ bola už dlhšie obdobie značne poškodená a jej stav vážne ohrozoval bezpečnosť občanov, ktorí ju využívali ako spojnicu a skrátenie si cesty či už za prácou alebo pri voľnočasových aktivitách ... » čítaj viac »


Oznam - uvítanie detí

Primátor mesta oznamuje občanom, že dňa 19. 10. 2018 o 15,00 hodine sa bude v Dome kultúry v sále na prízemí, konať obrad uvítania detí do života.

Obrad uvítania do života sa koná pre deti, nových občanov mesta Bytča, ktoré sa narodili od 1. 1. 2018.

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Bytča č. 11/2017 sa bude na obrade odovzdávať aj finančná podpora vo výške 100,- €, ktorá je poskytnutá, ak má dieťa:

- trvalý pobyt na území mesta Bytča a matka dieťaťa má trvalý pobyt na území mesta Bytča po dobu najmenej jedného roka pred dňom narodenia dieťaťa.

Ak sa príjemca finančnej podpory (rodič) nezúčastní na obrade, bez ohľadu na dôvod neúčasti, finančná podpora mu bude vyplatená v hotovosti v pokladni Mestského úradu v Bytči, na základe neformálnej žiadosti.

Mgr. Mária Klučiarová, sekretariát primátora

č.t.: 041/507 3924, 0905 752 489


17.9.2018
 

Oznam - voľné pracovné miesto

Riaditeľstvo ZŠ na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme do pracovného pomeru kvalifikovaného vychovávateľa ŠKD na čiastočný úväzok s predpokladaným nástupom od 10. 9. 2018. Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor. Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 6. 9. 2018 na mail: skola@zselaniho.sk. K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov.


5.9.2018