Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 29.5.2020.
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

logo

Hlasujte za náš projekt

Materská škola, Ul. Dostojevského 933/5, Bytča

S radosťou Vám oznamujeme, že náš projekt „Malí výskumníci“, o podporu ktorého sa uchádzame v rámci programu Gesto pre mesto nadácie Raiffeisen bank, postúpil do druhého kola a môžeme získať 1000 € na zakúpenie pomôcok, ak sa nám podarí nazbierať dostatočný počet hlasov. Cieľom nášho projektu je ponúkať deťom podnetné a obsahovo bohaté prostredie, v ktorom dieťa bude mať možnosť samostatne skúmať, bádať okolité javy. Využívaním vhodných pomôcok získaných z projektu im poskytneme priestor pre vlastné pokusy a experimentovanie, pri ktorom objavia alebo vytvoria niečo nové a zároveň získavajú rôzne schopnosti, názory, postoje, ale aj výtvory. Každý môže odovzdať hlas len raz a len za jeden projekt na stránke:  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/zilina/2324

Ďakujeme vopred za Vašu podporu!


4.6.2018
 

Oznam

Riaditeľstvo Základnej školy na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme na zástup za MD kvalifikovaného učiteľa matematiky, najlepšie v kombinácii s anglickým jazykom, s predpokladaným nástupom od 3. 9. 2018. Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor. Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 15. 6. 2018 na mail: skola@zselaniho.sk. K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle platnej legislatívy.


30.5.2018
 

Stromy v meste

Stromy v meste

Mesto Bytča realizovalo v minulom roku komplexnú inventarizáciu drevín. Jej cieľom bolo reálne zhodnotenie stavu drevín v meste a návrh opatrení. Vďaka získaným podkladom z inventarizácie dostalo mesto podklady vo forme máp, textov a tabuliek.
Mesto v rámci projektu získalo systém, ktorým môže efektívne spravovať a aktualizovať vo vlastnej réžií výsledky inventarizácie. Nakoľko ide o zaujímavé dáta mesto sa rozhodlo zverejniť ich ... » čítaj viac »


Detský cyklopretek v Bytči úspešný.

Detský cyklopretek v Bytči úspešný.

Víťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Tretia májová sobota patrila v Bytči v lokalite kaplnka cyklistickým pretekom detí pod názvom ,,Detský cyklopretek – 1. ročník v Bytči“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania. Dňa 19.5.2018 sa v lokalite kaplnky v Bytči uskutočnil prvý ročník cyklopretekov pre deti vo veku od 3 do 10 rokov. Cyklopreteky organizovalo mesto Bytča, klub zjazdovej cyklistiky Bytča a Centrum voľného času Bytča. Partnermi podujatia boli spoločnosť IMPA, OTP Banka, O2, Cyklo Dlábik a CINEMAX. Pretekári mali možnosť registrácie v CVČ Bytča alebo priamo na mieste od 9:30 hod. Počas akcie organizátori zaregistrovali rekordných 120 štartovacích čísiel, čo všetkých príjemne prekvapilo. Cyklopreteky po 10:15 hod otvoril primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Celú akciu veľmi interaktívne moderoval Peter Hrtánek z tímu KZC Bytča. Súťažilo sa celkovo v ôsmych kategóriach. Ako prví začali deti z materských škôl v kategórií chlapci a dievčatá odrážadla, chlapci a dievčatá bicykel, ktorým vytýčená trasa bola na asfalte. Pre školákov bola pripravená trasa na trávnatej ploche kaplnky, ktorú poctivo pripravili KZC Bytča už deň predtým. Školáci súťažili v kategóriach chlapci a dievčatá I. a II. ročník, chlapci a dievčatá III. a IV. ročník. Počas jazdy ich doprevádzali človia KZC Bytča. Atmosféra súťaženia postupne gradovala, povzbudzovali deti i dospelí. Všetci pretekári boli ocenení medailou za účasť... » čítaj viac »


Oznam

Firma zo Žiliny, ktorá sa zaoberá opravou obuvi hľadá na území nášho mesta voľný priestor na jeden deň v týždni (napr. v stredu), kde by poskytla našim obyvateľom službu v tejto oblasti.
Jedná sa o službu vo forme  „zberu a odovzdania“  opravenej obuvi, prípadne drobnej služby  „na mieste“. Firma by prišla v určený deň do tohto priestoru, kde by si občan doniesol  na opravu svoju obuv alebo vyzdvihol obuv opravenú.
Vzhľadom k tomu, že takáto služba sa na území nášho mesta už dlhšiu dobu nenachádza, prosíme našich podnikateľov alebo aj občanov, ktorí môžu ponúknuť takýto priestor v zmysle stanovenej podmienky, aby sa prihlásili na mestskom úrade na č.dverí 13 alebo telefonicky na č. 5073925.
Ďakujeme za spoluprácu.


17.5.2018
 

OSLAVY DŇA MATIEK

OSLAVY DŇA MATIEK

Druhá májová nedeľa už tradične patrí k najkrajším sviatkom - všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 13. mája. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Deti na celom svete mali v ten deň príležitosť vzdať úctu svojim mamám kvetom, či iným darčekom. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. Už tradične aj mesto Bytča pri príležitosti tohto krásneho sviatku... » čítaj viac »


Kuchári v akcii

Kuchári v akcii

Vo štvrtok 10.mája 2018 mali možnosť stravníci našej Školskej jedálne na Ulici mieru  v Bytči  zažiť niečo naozaj nevšedné – počet a zloženie personálu  sa líšil od toho, na ktorý sme zvyknutí počas bežných dní. Riaditeľka školskej jedálne – Miriam  Gašpieríková – pozvala odborníkov na slovo vzatých ... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku