Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 27.2.2020.
Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

logo

Oznam

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru vyučenú  kuchárku od 1.2.2018.

Žiadosti možno predkladať do 19.1.2018.

Bližšie informácie: Mestský úrad Bytča, referát školstva,  č.dv.19,  č.t. 50739922.


11.1.2018
 

ZOMREL GENERÁLMAJOR IVAN OTTO SCHWARZ

ZOMREL GENERÁLMAJOR IVAN OTTO SCHWARZ

Vo štvrtok 4. januára zomrel v Londýne vo veku 94 rokov generálmajor v. v. Ivan Otto Schwarz. Rodák z Bratislavy, ktorý vyrastal v Bytči. Až do stredoškolských čias žil Ivan Otto Schwarz v Bytči a keď mal 16 rokov odišiel do Londýna, kde sa nechal naverbovať do anglického letectva RAF. Bol posledným vo Veľkej Británii žijúcim Slovákom, ktorý počas druhej svetovej vojny slúžil včs. jednotkách britského kráľovského letectva (RAF). Vrámci 311. čs. bombardovacej perute RAF odlietal 1 200 bojových operačných hodín. V roku 1943 sa ako horný strelec vosádke bombardéra Liberator pod velením P/O Oldřicha Doležela podieľal na najväčšom úspechu uvedenej perute − potopení nemeckej lode Alsterufer, ktorá dovážala z Japonska pre nacistické Nemecko strategický náklad wolfrámu. Generálmajor v. v. Ivan Schwarz bol ... » čítaj viac »


Harmonogram vývozu separovaného odpadu v roku 2018

Nadácia Kia Motors podporila ZŠ Ul. mieru

Nadácia Kia Motors podporila ZŠ Ul. mieru

Vďaka inovatívnemu projektu “Podpora technického a jazykového vzdelávania” Nadácie Kia Motors Slovakia sme si boli dňa 7.12.2017 ako jedna z 29 škôl žilinského regiónu prevziať v priestoroch Vzdelávacieho strediskaa v Gbeľanoch nové interaktívne a praktické pomôcky na rozvoj technických a jazykových zručností našich žiakov. Odovzdávanie sa uskutočnilo na slávnostnom stretnutí, ktoré sa celé nieslo vo veselom mikulášskom duchu. Na deti čakal rozprávkový program, stretnutie s Mikulášom a možnosť vyskúšať si spomínané pomôcky. Naši žiaci budú môcť využívať nové Lego zostavy, ktoré im umožnia pochopiť základy fyziky pri jednoduchých a hnaných strojoch, ale aj naprogramovať si vlastných robotov. Súčasťou balíka pre základné školy sú aj elektrické obrábacie stroje... » čítaj viac »


V. ročník vianočného volejbalového turnaja o pohár primátora mesta Bytča

V. ročník vianočného volejbalového turnaja o pohár primátora mesta Bytča

Zúčastnené mužstvá: Ultras Bytča, Old Bytča, Hričov, Predmier, Astro team. Podujatie sa začalo o 9:00 hod. slávnostným otvorením primátora mesta Bytče Bc. Miroslavom Minárčikom ... » čítaj viac »


Beseda so spisovateľkou Toňou Revajovou

Beseda so spisovateľkou Toňou Revajovou

V Mestskej knižnici v Bytči sme mali možnosť stretnúť sa so známou spisovateľkou, autorkou kníh Denis a jeho sestry, Denník Majky z Majáka, Vraveli proroci, že bude tma v noci, série kníh o Johanke a mnohých iných, s pani Toňou Revajovou. Besedu moderovala pani Janka Zurovacová z Krajskej knižnice v Žiline ... » čítaj viac »


VIANOČNÝ KONCERT DH DRIETOMANKA V BYTČI

VIANOČNÝ KONCERT DH DRIETOMANKA V BYTČI

V týchto dňoch je hudba neoddeliteľnou súčasťou na celom svete. Je už tradíciou, že obdobie adventu sa slávi vianočnými koncertami . Drietomanka je krojová dychová hudba z moravsko-slovenského pomedzia, založená v roku 1866 v obci Drietoma. V súčasnej zostave kapely hrajú a spievajú temperamentní a veselí mladí ľudia, ktorých spája láska k hudbe a k ľudovej piesni. O tom sa mohlo presvedčiť aj bytčianske publikum. Koncert plný tradičných vianočných piesní ...  » čítaj viac »


Primátor mesta ocenil 15 osobností

Primátor mesta ocenil 15 osobností

Sviatočná atmosféra v Bytči odštartovala Vianočným koncertom súrodencov Babjakovcov a operného speváka Gustáva Beláčka, ktorý bol zároveň spojený s udeľovaním pamätných medailií osobnostiam mesta v priestoroch najvýznamnejšej renesančnej pamiatky v strednej Európe, v sobášnom paláci v Bytči. V piatok, 8. decembra pri príležitosti 450.výročia od narodenia palatína Juraja Thurzu sa v podvečerných hodinách zaplnila sála sobášneho paláca v Bytči hosťami a ocenenými osobnosťami mesta Bytča. Krátkym príhovorom sa prítomným hosťom prihovoril primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik a riaditeľka štátneho archívu v Bytči pani doktorka... » čítaj viac »