Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 29.5.2020.
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

logo

Zverejnenie zámeru priameho predaja majetku Mesta Bytča

Aktualizácia Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb Mesta Bytča

Mesto Bytča v súčasnej dobe pracuje na aktualizácii Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb. Komunitný plán je strategický dokument, v ktorom sú stanovené  potreby, priority a smery rozvoja sociálnych služieb v meste. Tieto zohľadňujú reálne požiadavky obyvateľov,  ktorí žijú v meste a ktorých sa poskytovanie sociálnych služieb priamo dotýka. Týmto dotazníkom sa preto obraciame na širokú verejnosť za účelom zisťovania potrieb občanov v oblasti poskytovania sociálnych služieb, aby bolo možné uspokojiť požiadavky jednotlivých znevýhodnených skupín obyvateľov. Dotazník  vám dáva možnosť vyjadriť sa nielen k súčasnému stavu, ale pozitívne ovplyvniť aj ďalší rozvoj sociálnych služieb v Meste Bytča.

Vyplnené dotazníky môžete osobne odovzdať na Mestskom úrade v Bytči alebo poslať poštou do 21. mája 2018.

Ďakujeme za spoluprácu.

icopdf Dotazník (PDF, 133 KB)


11.5.2018
 

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

V roku 2017 podporil Fond na podporu umenia v Mestskej knižnici v Bytči projekt "Modernizácia prístupových bodov k internetu v mestskej knižnici". Celkové náklady na projekt predstavovali sumu 2200€, z ktorých čiastkou 2000€ prispel Fond na podporu umenia a 200€ boli vlastné zdroje ... » čítaj viac »


MŠ na Ul. Hurbanova v Bytči získala podporu

Nadácie Kia Motors SlovakiaMŠ na Ul. Hurbanova v Bytči podala žiadosť do grantového programu Nadácie Kia Motors Slovakia Šport v regióne 2018. Tešíme sa z podpory Nadácie. Projektom „Keď nás šport baví“ sme získali finančnú podporu 2000,-€.

Deti z MŠ sa môžu tešiť na nové inovatívne prvky v areáli školského dvora.


4.5.2018
 

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

Je slovenskou tradíciou, že koncom apríla sa konajú spoločenské podujatia. Ich podstatou je postaviť čo najvyšší a najkrajší ozdobený strom.

Verní histórii

S týmto zvykom sa mládenci uchádzali o priazeň svojej milej. Slobodným dievčatám v noci poväčšine pred domom vyrástol čerstvo osadený strom, zbavený konárov, na ktorého konci bola listová koruna s množstvom farebných stužiek. Nezabudla sa ešte priviazať fľaška pálenky, ako odmena pre toho najšikovnejšieho, ktorý na máj vyliezol. Dievčatá ráno boli prekvapené a samozrejme i naradostené, pretože to znamenalo, že o ne niekto javí záujem. Máj je teda symbol jari, lásky a radosti. Jeden takýto vyzdobený už stojí aj na námestí SR v Bytči... » čítaj viac »


Skončíme so znečisťovaním prostredia plastami, vyzýval Deň Zeme.

Skončíme so znečisťovaním prostredia plastami, vyzýval Deň Zeme.

V súčasnosti patrí 22. apríl medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Na skoncovanie so znečistením životného prostredia plastami je v roku 2018 zameraný Svetový deň Zeme. Plastové znečistenie je jedom pre oceány aj zemský povrch, poškodzuje život v moriach a ovplyvňuje zdravie ľudí. Čoraz častejšie a rázne zmeny počasia pripisujeme zmenenému životnému prostrediu na našej planéte. Príroda nám ukazuje, čo svojím nezodpovedným konaním ľudstvo spôsobuje. Deň Zeme je pripomienkou, aby sme mali na pamäti náš spoločný domov a chránili si ho. Chceme predsa, aby mohli piť čistú vodu a dýchať čistý vzduch aj generácie po nás... » čítaj viac »


Oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom

Pri príležitosti štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom sa v utorok 8. mája 2018 o 11:00 hod. v obci Makov z iniciatívy a za účasti prezidenta SR Andreja Kisku, v spolupráci s ozbrojenými silami SR a obcou Makov, uskutočnia oslavy, na ktoré ste srdečne pozvaní.

icopdf Plagát (PDF, 335 KB)


2.5.2018
 

OZNAM - ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Mesto Bytča oznamuje, že v zmysle § 59 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zápis  detí do materských škôl na školský rok 2017/2018 sa uskutoční v termíne od 2.mája 2018 do 15.mája 2018. Žiadosti o prijatie si môžete vyzdvihnúť u riaditeliek materských škôl v čase od 10,30 hod. do 12,00 hod. Bližšie informácie o zápise poskytnú riaditeľky materských škôl.


26.4.2018