Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 22.10.2017.
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

logo

VÝSTAVA OVOCIA, ZELENINY A KVETOV BOLA ÚSPEŠNÁ AJ TENTO ROK

VÝSTAVA OVOCIA, ZELENINY A KVETOV BOLA ÚSPEŠNÁ AJ TENTO ROK

Slovenský Zväz Záhradkárov v Bytči v spolupráci s mestom Bytča usporiadal výstavu ovocia, zeleniny a kvetov, ktoré v mesiacoch september a október pani jeseň ponúka. Výstava sa otvorila v priestoroch Domu kultúry v Bytči v sobotu 30. septembra so začiatkom o 9:30 hod. Úvod výstavy patril detičkám z MŠ Hurbanova, ktoré sa postarali o milý kultúrny program svojim tancom a spevom. Po príhovore pani Milky Šukalovej sa následne prihovoril aj tajomník SZZ za Žilinský okres Ľudovít Deák, predseda SZZ Juraj Putirka a verejnosť privítal aj primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik. Záhradkári prezentovali vzorky ovocia a zeleniny. Okrem nich sa prezentovali aj žiaci zo škôl ZŠ Eliáša Lániho, ZŠ Ul.Mieru, Spojená škola internátna v Bytči, ale aj deti z materských škôl MŠ Hurbanova a MŠ z Hliníka nad Váhom. Medzi vystavovateľmi nechýbalo ani zariadenie pre seniorov Jesienka, ktorá prišla vystaviť ich komunitnú záhradku...   » čítaj viac »


Oznam - výberové konanie

Mesto Bytča vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Materskej školy, Pšurnovice:

icopdf Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa MŠ Pšurnovice (PDF, 29 KB)


29.9.2017
 

MICHALSKÝ JARMOK V BYTČI

MICHALSKÝ JARMOK V BYTČI

Jedným z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí mesta Bytča patrí tradične Michalský jarmok.

Uplynulý vikend 22.-23. septembra prilákal XIX. ročník Michalského jarmoku mnoho návštevníkov, ktorí mali možnosť vidieť ukážky predovšetkým ľudových remesiel - práce šikovných rúk kováčov, drotárov, rezbárov a mnohých predajcov, ktorí sa jarmoku zúčastňujú pravidelne.

Bohatý sprievodný kultúrny program na Námestí SR v Bytči odštartovala dychová hudba DH Stranianka, ktorá svojimi tónmi priviedla dobrú náladu a radosť pre všetkých priaznivcov dychovej hudby.

Ďalej sa o zábavu starali SZUŠ Yamaha, ktorá pripravila skvelý umelecký zážitok, ktorý pokračoval aj vďaka talentovanému a charizmatickému spevákovi Marošovi Bangovi... » čítaj viac »


Informácia pre občanov k voľbám do VÚC

Oznam

Severoslovenské vodárne a kanalizácie  a. s. Žilina, ako Investor stavby: " Považský Chlmec - stoková sieť",  upozorňujú na úplnú dopravnú uzáveru cesty II/507 v Považskom Chlmci  ( ul. Bytčianska, okres Žilina ),  ktorá sa uskutoční v dňoch od 25.9.2017 do 3.10.2017 (vrátane), alebo v prípade nepriaznivého počasia v náhradnom termíne v dňoch od 2.10.2017 do 10.10.2017 (vrátane). Dopravná uzávery cesty II/507 v Považskom Chlmci sa uskutoční z dôvodu vykonávania konečných povrchových úprav vozovky.

V čase dopravnej uzávery cesty II/507, môžu vodiči motorových vozidiel použiť obchádzkové trasy pre vozidlá v smere od Kysuckého Nového Mesta po ceste I/11na estakádu v Žiline (I/60), následne po ceste I/61 do Bytče a po ceste II/507 na Považský Chlmec. V smere od Považského Chlmca je obchádzková trasa vedená po ceste II/507 do obce Kotešová, kde je pred mostným objektom (č.101) odklonená na účelovú komunikáciu napájanú na cestu I/60 v Bytči. Obchádzkové trasy sú podrobne značené dočasným dopravným značením.

Dopravná uzávera bola povolená rozhodnutím Okresného úradu, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Za dopravné obmedzenia sa ospravedlňujeme a žiadame o trpezlivosť.

Ing. Šutý, SEVAK, a.s. Žilina


21.9.2017
 

Predbežné termíny pristavenia veľkokapacitných kontajnerov - jeseň 2017

Oznam

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru vyučenú kuchárku na zastupovanie počas PN. Bližšie informácie: Mestský úrad Bytča, referát školstva,  č.dv.19,  č.t. 50739922.


20.9.2017
 

Nové lavičky

Nové lavičky

Mestu Bytča bola, po podaní projektu, schválená dotácia vo výške 1 460 € od Žilinského samosprávnehokraja na podporovanú činnosť s názvom „Úprava verejného priestoru s využitím prvkov drobnej,doplnkovej architektúry – oddychové lavičky“. Celkom sa mesto zaviazalo obstarať a umiestniť 20 ks nových parkových lavičiek najmä na mestských sídliskách a v areáli „Na kaplnke“. Lavičky boli umiestňované postupne v mesiaci august 2017 a v celkovej hodnote 2 840 €, čím sme vysoko prekročili spolufinancovanie... » čítaj viac »