Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.9.2022.
Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

logo

Oznam

Informujeme občanov, že na stojisku polopodzemných kontajnerov, na Ul. Thurzovej, došlo k výmene miesta ukladania  triedeného odpadu – PAPIER, a ZMESOVÝ KOMUNÁLNY ODPAD, zároveň bolo vymenené aj označenie kontajnerov.

Z kapacitných dôvodov sa bude triedený odpad PAPIER zbierať do väčšieho 5m3 kontajnera, označeného modrým vrchnákom a štítkom a zmesový komunálny odpad, do 3m3 kontajnera s čiernym vrchnákom a štítkom.

 

msú

20220831_111933_a.jpg20220831_111946_a.jpg


1.9.2022
 

Pripomenuli sme si 78. výročie Slovenského národného povstania

Pripomenuli sme si 78. výročie Slovenského národného povstania

Dňa 28. augusta sme si v Bytči spoločne pripomenuli 78. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania. Na pietnom akte sa zúčastnili poslanec národnej rady Juraj Blanár, primátor mesta Miroslav Minárčik, zástupca primátora Juraj Babušík, predstavitelia politických strán, poslanci mestského zastupiteľstva, zástupca Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, 5. pluk špeciálneho určenia zo Žiliny a občania. Položením vencov k pamätníku hrdinov SNP na pamätnú tabuľu na mestskom úrade, v mestskej časti Malá Bytča, v oblasti zvanej – Hôreckého kopanica...  » čítaj viac »


TRADIČNÝ BYTČIANSKY JARMOK 2022

TRADIČNÝ BYTČIANSKY JARMOK 2022

Dňa 26. augusta sa konal XXII. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku. Po dvojročnej odmlke pripravilo mesto Bytča bohatý program, ktorého súčasťou boli predajné stánky, zábavné atrakcie, koncerty a občerstvenie. Ako prvá na pódiu vystúpila dychová hudba HRABOVANKA, ktorá navodila tú správnu jarmočnú atmosféru.  Po nich prišiel rad na detských účinkujúcich. Predstavili sa žiaci zo ZUŠ Bytča, ZUŠ YAMAHA a ART DANCEAKADEMY.  Deti dali do vystúpenia všetko a energiou nabitý program všetkých ohromil. Na svoje si mohli prísť aj milovníci zvierat a to najmä dravých vtákov. Sokoliari Kanátovci prišli predviesť dravých vtákov, ich držanie na sokoliarskych posedoch, akrobacie a imitácie útokov, ktoré prilákali hlavne najmenších návštevníkov Bytčianskeho jarmoku. Po sokoliaroch vystúpila zábavná východniarska kapela TRAKY...  » čítaj viac »


Návšteva delegácie z partnerského mesta Opoczno

Návšteva delegácie z partnerského mesta Opoczno

V piatok popoludní ( 26.8.2022) prijal primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik spolu so svojim zástupcom Jurajom Babušíkom, s poslancami a pozvanými hosťami štvorčlennú delegáciu partnerského mesta Opoczno. Do domu kultúry zavítal primátor 22-tisícového Opoczna Dariusz Kosno, riaditeľka mestského a bytového odboru Beata Wiktorowicz, riaditeľ krajského múzea Adam Grabowski a Bartosz Milewski. Témou rozhovoru bola oblasť bytovej politiky, komunálnych odpadov... » čítaj viac »


Oznam

Podávanie kandidátnych listín pre voľby do orgánov samosprávy mesta Bytča a delegovanie členov do mestskej volebnej komisie bude zabezpečené dňa 30.8.2022 do 24.00 hod. v kancelárii č. 22 (ohlasovňa pobytu) – bočný vchod z ul. 1. mája. Tel. kontakt: 041/507 39 15.


30.8.2022
 

Africký mor ošípaných- zvyšovanie povedomia verejnosti/chovateľov- EFSA dokumentácia

V rámci súboru opatrení v súvislosti s predchádzaním zavlečenia, šírenia a eradikácie nákazy diviačej zveri a domácich ošípaných africkým morom ošípaných (AMO) sa v rámci AMO stratégie EÚ uvádzajú aj aktivity v oblasti zvyšovania povedomia verejnosti a chovateľov.

Regionálna veterinárna a potravinová správa Žilina obdržala zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Bratislava (ŠVPS SR ) súbor nových propagačných materiálov, ktoré vytvorila EFSA ( Európska agentúra pre bezpečnosť potravín) a ktoré majú za cieľ upozorniť na nebezpečenstvo nákazy a na kroky, ktoré sú žiadúce v manažmente AMO s cieľom zabránenia šírenia nákazy.  Na stránke ŠVPS SR sú pravidelne aktualizované informácie

ŠVPS SR - Štátna veterinárna a potravinová správa SR (svps.sk), rubrika: aktuálne informácie AMO.


23.8.2022
 

Oznam - 78. výročie SNP

Vážení občania,


primátor mesta vás pozýva na pripomienku 78. výročia konania Slovenského národného povstania, ktorá sa uskutoční v nedeľu 28. augusta o 9,00 hodine pred Mestským úradom v Bytči. Ako tradične, bude o 9,00 hodine pristavený autobus na Magále s odchodom o 9,15 hodine spred mestského úradu.

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta


16.8.2022
 

Oznam

Mesto Bytča v snahe pomôcť Žilinskému samosprávnemu kraju pri zabezpečení lekárov s odbornou špecializáciou: oftalmológia, ortopédia a neurológia ponúka prípadným záujemcom možnosť poskytnutia bytu s tým, že priestory pre ambulancie sú voľné v budove bývalej Polikliniky. Mesto Bytča aj týmto spôsobom chce zabezpečiť špecializovanú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov nášho mesta a aj obyvateľov celého okresu.


15.8.2022