Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 26.9.2021.
Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

logo

Oslavy 77. výročia SNP

Oslavy 77. výročia SNP

Už roky si pietne pripomíname deň , kedy naši otcovia, starí otcovia, ale aj ich ženy povstali do boja, ochotní položiť život za náš slovenský národ, naše Slovensko, 29. august 1944 – SNP. Mesto Bytča, si pripomenulo v nedeľu 29. 8. 2021 SNP pri ceremónií kladenia vencov na pamätnú tabuľu na mestskom úrade. Všetkým zúčastneným sa prihovoril primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorý zdôraznil historický význam SNP pre slovenský národ. Za prítomnosti čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej Republiky v zastúpení 5. pluku špeciálneho určenia sme vzdali hold a pripomenuli si dôležitosť súdržnosti... » čítaj viac »


Bytčiansky jarmok nebude ani tento rok.


Na základe odporučenia Mestského zastupiteľstva z dňa 27.8.2021 a v súlade s odporúčaním Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Žilina dospelo mesto Bytča k rozhodnutiu – neorganizovať tradičný Bytčiansky jarmok ani tento rok. Aj keď mnohým z nás bude jarmok chýbať, sme presvedčení, že ešte stále je dôležité správať sa v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19 zodpovedne a nepodceňovať riziko šírenia nákazy... » čítaj viac »


V oddychovej zóne – Na kaplnke pribudli nové wourkoutové prvky.

V oddychovej zóne – Na kaplnke pribudli nové wourkoutové prvky.

Posledný augustový týždeň osadili pracovníci firmy Dextrade ďalšiu wourkoutovú zostavu v areáli Na kaplnke. Nachádza sa pri súčasnom wourkoutovom ihrisku. Financovanie bolo z rozpočtu mesta Bytča a z dotácie ŽSK, ktorú sprostredkoval primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorý je zároveň poslancom ŽSK,  vo výške 3 000.-€. Na ihrisku nechýbajú hrazdy, bradlá či zvislé a šikmé rebriny, Wourkoutová zostava bude sprístupnená od 1. septembra 2021... » čítaj viac »


KLUB ASSASSIN GYM BYTČA BOL NA MAJSTROVSTVÁCH ÚSPEŠNÝ.

KLUB ASSASSIN GYM BYTČA BOL NA MAJSTROVSTVÁCH ÚSPEŠNÝ.

Mestský Klub Assassim Gym Bytča sa posledný júnový víkend zúčastnil na majstrovstvách v Kickboxe v Poprade. Osem štartujúcich v kategórii Junior a Senior prinieslo do Bytče 13 medailí, z toho dve zlaté, štyri strieborné a 7 bronzových. Medzi štartujúcimi zápasníkmi boli i tí, ktorí sa zúčastnili majstrovstiev po prvýkrát a veľmi dobre obstáli v ťažkej konkurencii. Mladý zápasník z Jablonového Alexander Sakala (15.r.), ktorý v klube trénuje len rok, dvakrát po sebe vyhral zlatú medailu a stal sa majstrom Slovenska v kickboxe – disciplína kicklight...  » čítaj viac »


Covid automat zo dňa 10.08.2021

Vláda SR na svojom zasadnutí 10. augusta 2021 schválila nový Covid automat, ktorý v závislosti od epidemickej situácie upravuje vstup do prevádzok, organizáciu hromadných podujatí a pod.

Nakoľko majitelia prevádzok a organizátori hromadných podujatí sú povinní označiť svoju prevádzku/podujatie a režim, pre ktorý sa rozhodli, Tu si môžete stiahnuť prehľadné grafiky Úradu verejného zdravotníctva SR, aby sa majitelia prevádzok, organizátori, ale aj bežní ľudia vedeli jednoducho orientovať vo vyhláškach a opatreniach.

Zároveň vám dávame do pozornosti aplikáciu www.automat.gov.sk, vďaka ktorej si môžu všetci rýchlo a prehľadne zistiť informácie o platných opatreniach v jednotlivých okresoch.


23.8.2021
 

Oznam

Dňa 18.09.2021 (sobota) budú v Meste Bytča uzatvorené pre automobilovú dopravu v čase od 13.17 hod. do 13.47 hod. ulice Moyzesova, Mičurova, Námestie SR a ul..1.mája z dôvodu organizovania 65.ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenka.  


30.8.2021
 

POZVÁNKA

Vážení občania,

primátor mesta vás pozýva na pripomienku 77. výročia konania Slovenského národného povstania, ktorá sa uskutoční v nedeľu 29. augusta o 9,00 hodine pred Mestským úradom v Bytči. Ako tradične, bude o 9,00 hodine pristavený autobus na Magále s odchodom o 9,15 hodine spred mestského úradu.

                                                                               

                                                                                 Ing. Miroslav Minárčik

                                                                                       primátor mesta


27.8.2021
 

Sociálna poisťovňa - oznámenie sumy dôchodku zo zahraničia

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch pripomína dôchodcom, ktorí dostávajú dôchodok aj zo zahraničia, že do 31. augusta 2021 sú povinní oznámiť sumu tohto dôchodku. Tento údaj Sociálna poisťovňa potrebuje pre výpočet 13. dôchodku. V tomto roku ho bude vyplácať už v novembrových výplatných termínoch. (Postup pri oznámení dôchodku zo zahraničia je jednoduchý – dôchodcovia využijú elektronický formulár dostupný na webovom sídle Sociálnej poisťovne tu: Oznamovanie dôchodku zo zahraničia).


25.8.2021