Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 18.9.2019.
Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

logo

COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

Bytča. Country hudba má korene na juhu USA. Skĺbili sa v nej prvky tradičnej folkovej, keltskej, gospelovej hudby a blues. Hoci nie všetkým tento štýl hudby vyhovuje, veľa vyznávačov má medzi mladšou i staršou generáciou. Nemálo ich je aj v našom regióne. Mnohí z nich si našli cestu a navštívili Country festival Bytča 2019. Nultý ročník Country Festival Bytča 2019 sa konal v sobotu 10. augusta na námestí SR a jeho začiatok bol naplánovaný na 17:00 hod.. Ako prvou kapelou, ktorá na podujatí vystúpila bola bluegrassová kapela z Ostravy GODWILLBLUE GRASS BAND, ktorej repertoár tvoria väčšinou prevzaté piesne z moderného bluegrassu v anglickom jazyku. Po skončení prvej kapely sa všetkým prítomným prihovoril zástupca primátora mesta Bytča pán Juraj Babušík. Po príhovore dostala priestor country tanečná skupina... » čítaj viac »


Vyčistenie vodného toku rieky Petrovička

Na základe obáv viacerých občanov mesta MsÚ v Bytči požiadal správcu vodného toku Petrovička (SVP š.p.) o zabezpečenie vyčistenia a prietočnosti vodného toku Petrovička na území mesta Bytča. Odpoveď správcu vodného toku zverejňujeme v prílohe.

icopdf Vyjadrenie SVP š.p. (PDF, 104 KB)


13.8.2019
 

Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí.

Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí.

Počas víkendu 3. a 4. augusta 2015 sa v našom meste konala medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí, ktorá sa uskutočnila za podpory mesta Bytča, martinského spolku pestovateľov Gladiola Martin a Žilinského samosprávneho kraja. Priestory Domu kultúry boli zaplavené stovkami farieb a vôní nádherných kvetov. Pestovatelia zo Slovenska, Českej republiky a Poľska prezentovali krásu 800 kusov gladiol a dálií, u nás známejších pod názvom georgíny. Vystavované boli odrody kvetín z USA, Holandska, Ruska, Litvy, Česka a Slovenska. Krásne kvety gladiol, dálií a orchideí ohromovali zrak návštevníkov žiarivými farbami... » čítaj viac »


Výberové konanie na zamestnanca oddelenia výstavby a životného prostredia


Zabezpečenie výkonu štátnej správy na úseku územného rozhodovania, stavebného poriadku a výkonu kompetencií mesta na úseku ochrany životného prostredia. » čítaj viac »


Jubilanti oslavovali.

Jubilanti oslavovali.

Jedna z letných sobôt sa stala dňom, kedy sa v priestoroch KD v Pšurnoviciach stretávame s občanmi, ktorí si pripomínajú svoje okrúhle životné jubileum 30,40,50,60,70,80 a 90 rokov. V tomto roku to bolo už po 29. krát. Oslávencom sa... » čítaj viac »


Mestská polícia - oznamy 2x

Oznam - nový notársky úrad

Stetnutie heligonkárov v Bytči.

Stetnutie heligonkárov v Bytči.

Malá drevená skrinka, niekoľko gombíčkov, taký prívlastok by nevystihol tento malý hudobný nástroj. Heligonka ako ľudový nástroj a jej očarujúce tóny vyľúdnené z pod prstov človeka, ktorý tie gombíčky ovláda zasahuje do 19. storočia. Námestie v Bytči bolo 14. júla 2019 miestom, kde sa konal v poradí už VII. ročník nesúťažnej prehliadky heligonkárov s názvom ,, Stretnutie heligonkárov Bytčianskej kotliny a širokého okolia.“ Na pódiu sa stretli účinkujúci z rôznych regiónov Slovenska... » čítaj viac »