Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

MŠ na Ul. Hurbanova v Bytči získala podporu

Nadácie Kia Motors SlovakiaMŠ na Ul. Hurbanova v Bytči podala žiadosť do grantového programu Nadácie Kia Motors Slovakia Šport v regióne 2018. Tešíme sa z podpory Nadácie. Projektom „Keď nás šport baví“ sme získali finančnú podporu 2000,-€.

Deti z MŠ sa môžu tešiť na nové inovatívne prvky v areáli školského dvora.


4.5.2018
 

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

V Bytči postavili máj: Pomáhali deti i Dobrovoľní hasiči

Je slovenskou tradíciou, že koncom apríla sa konajú spoločenské podujatia. Ich podstatou je postaviť čo najvyšší a najkrajší ozdobený strom.

Verní histórii

S týmto zvykom sa mládenci uchádzali o priazeň svojej milej. Slobodným dievčatám v noci poväčšine pred domom vyrástol čerstvo osadený strom, zbavený konárov, na ktorého konci bola listová koruna s množstvom farebných stužiek. Nezabudla sa ešte priviazať fľaška pálenky, ako odmena pre toho najšikovnejšieho, ktorý na máj vyliezol. Dievčatá ráno boli prekvapené a samozrejme i naradostené, pretože to znamenalo, že o ne niekto javí záujem. Máj je teda symbol jari, lásky a radosti. Jeden takýto vyzdobený už stojí aj na námestí SR v Bytči... » čítaj viac »


Skončíme so znečisťovaním prostredia plastami, vyzýval Deň Zeme.

Skončíme so znečisťovaním prostredia plastami, vyzýval Deň Zeme.

V súčasnosti patrí 22. apríl medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Na skoncovanie so znečistením životného prostredia plastami je v roku 2018 zameraný Svetový deň Zeme. Plastové znečistenie je jedom pre oceány aj zemský povrch, poškodzuje život v moriach a ovplyvňuje zdravie ľudí. Čoraz častejšie a rázne zmeny počasia pripisujeme zmenenému životnému prostrediu na našej planéte. Príroda nám ukazuje, čo svojím nezodpovedným konaním ľudstvo spôsobuje. Deň Zeme je pripomienkou, aby sme mali na pamäti náš spoločný domov a chránili si ho. Chceme predsa, aby mohli piť čistú vodu a dýchať čistý vzduch aj generácie po nás... » čítaj viac »


Oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom

Pri príležitosti štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom sa v utorok 8. mája 2018 o 11:00 hod. v obci Makov z iniciatívy a za účasti prezidenta SR Andreja Kisku, v spolupráci s ozbrojenými silami SR a obcou Makov, uskutočnia oslavy, na ktoré ste srdečne pozvaní.

icopdf Plagát (PDF, 335 KB)


2.5.2018
 

OZNAM - ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Mesto Bytča oznamuje, že v zmysle § 59 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zápis  detí do materských škôl na školský rok 2017/2018 sa uskutoční v termíne od 2.mája 2018 do 15.mája 2018. Žiadosti o prijatie si môžete vyzdvihnúť u riaditeliek materských škôl v čase od 10,30 hod. do 12,00 hod. Bližšie informácie o zápise poskytnú riaditeľky materských škôl.


26.4.2018
 

VI. Turnaj o pohár Bytče v sudoku

VI. Turnaj o pohár Bytče v sudoku

V piatok 20.apríla 2018 sa konal už šiesty ročník úspešného a obľúbeného podujatia, ktoré pritiahlo do Domu kultúry v Bytči nadšencom riešenia sudoku. Tento ročník bol rekordný počtom účastníkov. Dovedna 112 súťažiacich, zástupcov oboch základných škôl v našom meste a Základnej školy Kolárovice sa stretlo, aby si zmeralo sily hneď v troch súťažných kolách. Žiaci boli rozdelení do troch vekových kategórií. V kategórii A súťažilo 48 žiakov 2.-4. ročníka základných škôl, v kategórii B zasa 36 žiakov 5.-6. ročníka. Kategória C mala najmenšie zastúpenie – na turnaji si meralo sily 28 žiakov 7.-9. ročníka základnej školy, nakoľko druhý stupeň ZŠ mal najväčšie zastúpenie a študenti stredných škôl tento rok neprejavili záujem o účasť, posunuli sme starších žiakov do vyššej kategórie... » čítaj viac »


Predbežné termíny pristavenia veľkoplošných kontajnerov

Svetový deň stolného tenisu WTTD pre všetkých na Slovensku aj na Základnej škole Eliáša Lániho v Bytči!

Svetový deň stolného tenisu WTTD pre všetkých na Slovensku aj na Základnej škole Eliáša Lániho v Bytči!

Do osláv Svetového dňa stolného tenisu pre všetkých, ktoré prebiehajú v týždni od 3. – 10. 4. 2018 sa v roku 2018 zapojilo 139 podujatí na Slovensku s výzvou „ideme hrať ping – pooooooooong.....“. » čítaj viac »