Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 10.4.2020.
Meniny má Igor, zajtra Július.

logo

Ochutnávka zdravých nátierok

Ochutnávka zdravých nátierok

Naše deti až príliš často siahajú po nie najvhodnejších jedlách, ako sú zemiakové lupienky, sladkosti, bagety či coca-cola. Ovocie, zelenina, mliečne výrobky, varené jedlá zostávajú na druhej, respektíve slepej koľaji. Súčasťou projektu Zelená škola je aj zdravá výživa. V rámci vyučovania technickej výchovy v ZŠ na Ulici mieru sme v mesiaci november priblížili našim žiakom jednu zo stránok zdravej výživy. Všetko prebehlo za pomoci našej školskej kuchyne a osobnej asistencie pani vedúcej Miriam Gašpieríkovej. Žiaci II. stupňa našej ZŠ pripravovali v priebehu dvoch dní počas vyučovania technickej výchovy ochutnávku nátierok pre žiakov prvého stupňa. Deti sa rozdelili najskôr do skupín. Každá skupina pripravovala jednu z nátierok. Potom nasledovalo krájanie pečiva, natieranie a výzdoba. Azda najnáročnejšie bolo zdobenie „jednohubiek“. Vyžaduje si to precíznosť, trpezlivosť, fantáziu, cit pre farebnosť,.. » čítaj viac »


Vyhodnocovacia správa k projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“

Vyhodnocovacia správa k projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“

Pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja sa v rámci projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“ , uskutočnili tri aktivity v súlade s harmonogramu projektu. Aktivitami sa žiaci ako aj koordinátori projektu snažili naplniť stanovené ciele a to elimináciou patologických javov akými sú šikana a kyberšikana. Všetky tri aktivity, ktoré boli realizované sú uvedené na stránke: www.zsmieru.sk spolu s príslušnou fotogalériou. Projekt bol ukončený vernisážou dňa 24.10.2017 v Dome kultúry Bytča, na ktorej ocenení žiaci dostali ceny za jednotlivé aktivity. Vernisáže sa zúčastnila aj široká verejnosť. Podrobnosti z vernisáže sú uvedené taktiež stránke školy www.zsmieru.sk. Jednotlivé popisy aktivít... » čítaj viac »


O Z N A M

V súvislosti s predpokladaným začiatkom zimnej údržby miestnych komunikácii v meste a mestských častiach, žiadame obyvateľov aby svojimi motorovými vozidlami nebránili  jej bezproblémovému vykonávaniu.
Každoročne pri čistení miestnych komunikácií /odhŕňanie snehu/ vznikajú problémy so zabezpečovaním tejto činnosti. V snahe predchádzať rôznym nedorozumeniam mesto vyzýva svojich občanom k vzájomnej spolupráci v tejto oblasti.

Ďakujeme.


24.11.2017
 

Lampiónový sprievod v Bytči

Lampiónový sprievod v Bytči

Začiatok novembra patrí obdobiu, kedy je už denného svetla pomenej. Preto 10. november patril podujatiu, ktoré je určené predovšetkým pre deti, ale na svoje si mohla prísť aj staršia generácia ... » čítaj viac »


Výberové konanie

Mesto Bytča vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa CVČ Bytča:

icopdf Výberové konanie na funkciu riaditeľa CVČ Bytča (PDF, 28 KB)


9.11.2017
 

Informácia pre občanov k voľbám do VÚC

Oznam: Volič môže požiadať zo závažných, najmä zdravotných dôvodov o to, aby mohol hlasovať mimo volebnej miestnosti, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková komisia zriadená. Takúto požiadavku je možné nahlásiť na Mestskom úrade, miestnosť č. 22, ohlasovňa pobytu v stránkových dňoch do 3. novembra 2017, alebo dňa 4. novembra 2017 priamo v sídle okrskovej volebnej komisie 

Oznam: Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie pre voľby do orgánov samosprávnych krajov v roku 2017: eva.samankova@bytca.sk

icopdf Zoznam kandidátov pre voľby predsedu ŽSK (PDF, 26 KB)

icopdf Zoznam kandidátov pre voľby do zastupiteľstva ŽSK (PDF, 25 KB)

icopdf Informácia pre občanov (PDF, 33 KB)

icopdf Určenie volebných okrskov a volebných miestností (PDF, 26 KB)

icopdf Informácia pre volliča (PDF, 34 KB)


9.8.2017
 

Znovuodhalenie pamätnej tabule Františka Šveca

Znovuodhalenie pamätnej tabule Františka Šveca

Mimoriadny význam pre vzdelávanie slovenských farmaceutov v polovici 20. storočia má osobnosť MUDr. Františka Šveca DrSc. Univerzitný profesor, zakladateľ vedeckej farmácie na Slovensku, rodák z Bytče. V Bytči na jeho rodnom dome na námestí č. 18 mu bola odhalená v roku 1992 pamätná tabuľa. Tento dom neskoršie rekonštruovali, pred opravou fasády bola tabuľa demontovaná a uschovaná. Vďaka nášmu významnému rodákovi má mesto Bytča pomenovanú aj jednu z ulíc, ktorá sa nazýva Švecová ulica... » čítaj viac »