Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 10.4.2020.
Meniny má Igor, zajtra Július.

logo

O z n á m e n i e

Oznamujeme občanom mesta a jeho mestských častí, že Technické služby mesta Bytča vykonajú posledný tohtoročný vývoz biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) v nasledovných termínoch:

Hliník nad Váhom: utorok  7.11.2017
Bytča: streda 8.11.2017, štvrtok 9.11.2017
Mikšová-Beňov, Pšurnovice: piatok 10.11.2017
Hrabové, Malá Bytča: pondelok 13.11.2017


26.10.2017
 

15. október - svetový deň umývania rúk

15. október - svetový deň umývania rúk

Tento deň vyhlásený a  podporovaný UNICEF od roku 2008 sme si v školskej jedálni  na  Ulici Eliáša Lániho pripomenuli spolu s  našimi stravníkmi. V pondelok 16.10.2017 sme pod heslom „Čistota rúk je vo vašich rukách“ apelovali na deti ... » čítaj viac »


OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacoch, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri uctievame starších občanov. 15. októbra sa schádzali seniori do Domu Kultúry v Bytči, aby si pekným kultúrnym programom spríjemnili jesenné popoludnie. Úvodné slová plné vďaky a úcty vyjadril občanom primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik za prítomnosti župana pána Juraja Blanára, ktorý prijal pozvanie a poctil nás jeho účasťou a doniesol krásnu a výbornú tortu, ktorú si občania mohli na záver podujatia vychutnať. O príjemný kultúrny zážitok sa postarala obľúbená kapela DUO JAMAHA.. » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru priameho prenájmu

24 Športových akadémií Mateja Tótha na celom Slovensku. Základná škola v Bytči na Ul. E. Lániho je jednou z nich.

Olympijský víťaz a majster sveta Matej Tóth spúšťa celoslovenský detský projekt Športová akadémia Mateja Tótha, ktorej je O2 hlavným partnerom. Vďaka úspešnému projektu získala Základná škola na Ulici Eliáša Lániho grant na športový program v réžii Mateja Tótha a jeho profesionálnych trénerov.
Tím trénerov a odborníkov, vypracovali metodiku a súbor cvičení, ktoré podnecujú výkonnostný rast, ale hlavne dbajú na kvalitu pohybu, zdravý vývoj dieťaťa a celkovú radosť z pohybu. Tréningový program akadémie sa opiera o inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapeutie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie.
Jedinečný športový krúžok bude v škole k dispozícii bezplatne pre 20 detí mladšieho šk. veku v trvaní 1 školského roka.
Vo štvrtok 5. októbra 2017 navštívil osobne Matej Tóth Základnú školu na Ulici Eliáša Lániho v Bytči a symbolicky odovzdal víťazný grant O2 – Dobrý beh. Prostredníctvom plakety, na ktorej je odtlačok Matejovho chodidla, zanechal na škole navždy svoju stopu a priamy odkaz na športovú motiváciu detí i mladých športovcov.


10.10.2017
 

DO ZÁMOCKEJ STUDNE SA VRÁTIL ZAKLIATY DRAK

DO ZÁMOCKEJ STUDNE SA VRÁTIL ZAKLIATY DRAK

V minulosti bolo v okolí bytčianskeho zámku viacero studní. Jedna sa nachádza aj v strede zámockého areálu. Podľa legendy žil v zámockom parku v studni zakliaty drak, no nevedel z nej vzlietnuť. Jeho chvost bol taký dlhý, že siahal až k Váhu a keď sa nazlostil, prišla potopa.

Záhradného architekta Jozefa Janiša legenda zaujala, a tak spolu s autorom tohto diela Marekom Pružinom si zaumienili, že legendu o bytčianskom drakovi oživia. Dielo oceľového draka váži až 170 kilogramov a je dlhý tri a pol metra.

Za svetla môže návštvník obdivovať kováčsku výzdobu plášťa a počas tmy zase ožije vďaka farebných svetielok.

5. október tak patril slávnostnému odhaleniu diela draka.  » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru priameho prenájmu

O Z N A M

ZPS a DS Jesienka prijme do pracovného pomeru zamestnanca na pracovnú pozíciu Fyzioterapeut s nástupom od 01.11.2017.
Bližšie informácie poskytne riaditeľka zariadenia Mgr. Adriana Tichá - kontakt : 0917 137 331


3.10.2017