Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 9.8.2020.
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

logo

Informácia o voľnom pracovnom mieste

Riaditeľstvo ZŠ na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme na zástup za MD kvalifikovaného vychovávateľa ŠKD s predpokladaným nástupom od 8.1.2018.
Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.
Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 15. 12. 2017 na mail: skola@zselaniho.sk.
K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov


7.12.2017
 

Podnety občanov - po novom

Podnety občanov - po novom

Vážení obyvatelia mesta Bytča, radi Vám predstavujeme nový spôsob komunikácie vašich podnetov a postrehov samospráve. V pár krokoch môžete priamo z vášho počítača či mobilného zariadenia pridať nový podnet na ktorý vám odpovieme ... » čítaj viac »


Mesto Bytča - rozšírenie kamerového systému

Mesto Bytča - rozšírenie kamerového systému

Mesto Bytča v roku 2017  získalo finančné prostriedky vo výške 7 800 € od Rady vlády SR pre kriminalitu v rámci programu „Prevencia kriminality“ na ďalšie rozšírenie kamerového systému v meste.
Za finančné prostriedky mesto inštalovalo päť kusov kamier počiatkom jesene. Jednotlivé stanovištia kamier boli vybraté s prihliadnutím na potrebu zabezpečenia zvýšenia bezpečnosti občanov ako aj skvalitnením ochrany svojho majetku ... » čítaj viac »


Ochutnávka zdravých nátierok

Ochutnávka zdravých nátierok

Naše deti až príliš často siahajú po nie najvhodnejších jedlách, ako sú zemiakové lupienky, sladkosti, bagety či coca-cola. Ovocie, zelenina, mliečne výrobky, varené jedlá zostávajú na druhej, respektíve slepej koľaji. Súčasťou projektu Zelená škola je aj zdravá výživa. V rámci vyučovania technickej výchovy v ZŠ na Ulici mieru sme v mesiaci november priblížili našim žiakom jednu zo stránok zdravej výživy. Všetko prebehlo za pomoci našej školskej kuchyne a osobnej asistencie pani vedúcej Miriam Gašpieríkovej. Žiaci II. stupňa našej ZŠ pripravovali v priebehu dvoch dní počas vyučovania technickej výchovy ochutnávku nátierok pre žiakov prvého stupňa. Deti sa rozdelili najskôr do skupín. Každá skupina pripravovala jednu z nátierok. Potom nasledovalo krájanie pečiva, natieranie a výzdoba. Azda najnáročnejšie bolo zdobenie „jednohubiek“. Vyžaduje si to precíznosť, trpezlivosť, fantáziu, cit pre farebnosť,.. » čítaj viac »


Vyhodnocovacia správa k projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“

Vyhodnocovacia správa k projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“

Pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja sa v rámci projektu ,,Otvor srdce, zastav šikanu“ , uskutočnili tri aktivity v súlade s harmonogramu projektu. Aktivitami sa žiaci ako aj koordinátori projektu snažili naplniť stanovené ciele a to elimináciou patologických javov akými sú šikana a kyberšikana. Všetky tri aktivity, ktoré boli realizované sú uvedené na stránke: www.zsmieru.sk spolu s príslušnou fotogalériou. Projekt bol ukončený vernisážou dňa 24.10.2017 v Dome kultúry Bytča, na ktorej ocenení žiaci dostali ceny za jednotlivé aktivity. Vernisáže sa zúčastnila aj široká verejnosť. Podrobnosti z vernisáže sú uvedené taktiež stránke školy www.zsmieru.sk. Jednotlivé popisy aktivít... » čítaj viac »


O Z N A M

V súvislosti s predpokladaným začiatkom zimnej údržby miestnych komunikácii v meste a mestských častiach, žiadame obyvateľov aby svojimi motorovými vozidlami nebránili  jej bezproblémovému vykonávaniu.
Každoročne pri čistení miestnych komunikácií /odhŕňanie snehu/ vznikajú problémy so zabezpečovaním tejto činnosti. V snahe predchádzať rôznym nedorozumeniam mesto vyzýva svojich občanom k vzájomnej spolupráci v tejto oblasti.

Ďakujeme.


24.11.2017
 

Lampiónový sprievod v Bytči

Lampiónový sprievod v Bytči

Začiatok novembra patrí obdobiu, kedy je už denného svetla pomenej. Preto 10. november patril podujatiu, ktoré je určené predovšetkým pre deti, ale na svoje si mohla prísť aj staršia generácia ... » čítaj viac »