Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 7.6.2020.
Meniny má Róbert, zajtra Medard.

logo

MICHALSKÝ JARMOK V BYTČI

MICHALSKÝ JARMOK V BYTČI

Jedným z najvýznamnejších kultúrno-spoločenských podujatí mesta Bytča patrí tradične Michalský jarmok.

Uplynulý vikend 22.-23. septembra prilákal XIX. ročník Michalského jarmoku mnoho návštevníkov, ktorí mali možnosť vidieť ukážky predovšetkým ľudových remesiel - práce šikovných rúk kováčov, drotárov, rezbárov a mnohých predajcov, ktorí sa jarmoku zúčastňujú pravidelne.

Bohatý sprievodný kultúrny program na Námestí SR v Bytči odštartovala dychová hudba DH Stranianka, ktorá svojimi tónmi priviedla dobrú náladu a radosť pre všetkých priaznivcov dychovej hudby.

Ďalej sa o zábavu starali SZUŠ Yamaha, ktorá pripravila skvelý umelecký zážitok, ktorý pokračoval aj vďaka talentovanému a charizmatickému spevákovi Marošovi Bangovi... » čítaj viac »


Oznam

Severoslovenské vodárne a kanalizácie  a. s. Žilina, ako Investor stavby: " Považský Chlmec - stoková sieť",  upozorňujú na úplnú dopravnú uzáveru cesty II/507 v Považskom Chlmci  ( ul. Bytčianska, okres Žilina ),  ktorá sa uskutoční v dňoch od 25.9.2017 do 3.10.2017 (vrátane), alebo v prípade nepriaznivého počasia v náhradnom termíne v dňoch od 2.10.2017 do 10.10.2017 (vrátane). Dopravná uzávery cesty II/507 v Považskom Chlmci sa uskutoční z dôvodu vykonávania konečných povrchových úprav vozovky.

V čase dopravnej uzávery cesty II/507, môžu vodiči motorových vozidiel použiť obchádzkové trasy pre vozidlá v smere od Kysuckého Nového Mesta po ceste I/11na estakádu v Žiline (I/60), následne po ceste I/61 do Bytče a po ceste II/507 na Považský Chlmec. V smere od Považského Chlmca je obchádzková trasa vedená po ceste II/507 do obce Kotešová, kde je pred mostným objektom (č.101) odklonená na účelovú komunikáciu napájanú na cestu I/60 v Bytči. Obchádzkové trasy sú podrobne značené dočasným dopravným značením.

Dopravná uzávera bola povolená rozhodnutím Okresného úradu, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Za dopravné obmedzenia sa ospravedlňujeme a žiadame o trpezlivosť.

Ing. Šutý, SEVAK, a.s. Žilina


21.9.2017
 

Predbežné termíny pristavenia veľkokapacitných kontajnerov - jeseň 2017

Oznam

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru vyučenú kuchárku na zastupovanie počas PN. Bližšie informácie: Mestský úrad Bytča, referát školstva,  č.dv.19,  č.t. 50739922.


20.9.2017
 

Nové lavičky

Nové lavičky

Mestu Bytča bola, po podaní projektu, schválená dotácia vo výške 1 460 € od Žilinského samosprávnehokraja na podporovanú činnosť s názvom „Úprava verejného priestoru s využitím prvkov drobnej,doplnkovej architektúry – oddychové lavičky“. Celkom sa mesto zaviazalo obstarať a umiestniť 20 ks nových parkových lavičiek najmä na mestských sídliskách a v areáli „Na kaplnke“. Lavičky boli umiestňované postupne v mesiaci august 2017 a v celkovej hodnote 2 840 €, čím sme vysoko prekročili spolufinancovanie... » čítaj viac »


Záver kultúrneho leta v Bytči

Záver kultúrneho leta v Bytči

Kultúrne leto 2017 vyvrcholilo poslednú augustovú nedeľu. Návštevníkov z mesta i okolia prišla zabaviť a potešiť piesňami dychová hudba Kolárovičanka, ktorá v tomto roku oslávila svoje 40. výročie. Po úvodnej piesni návštevníkov privítal aj primátor mesta Miroslav Minárčik. Vo svojom príhovore ocenil účinkovanie všetkých hudobných a dychových kapiel, jednotlivcov i skupiny počas kultúrneho leta a poďakoval za ich predvedené výkony. Taktiež poďakoval všetkým návštevníkom, ktorí zachovávali svoju priazeň počas kultúrneho leta a prišli svojou účasťou podporiť i posledné nedeľné podujatie. Ako vďaku pripravil primátor návštevníkom tortu s nápisom ,, Bytčianske kultúrne leto 2017“, ktorú dal upiecť práve k tejto príležitosti. Pozvanie na ukončenie kultúrneho leta prijal aj prednosta okresného úradu v Bytči Andrej Gallo, ktorý spoločne s primátorom... » čítaj viac »


73. VÝROČIE SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

73. VÝROČIE  SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

27. augusta si naše mesto pripomenulo 73. výročie Slovenského národného povstania. Na pietnej spomienke pri pamätnej tabuli SNP umiestnenej na budove MsÚ naši občania vyjadrili úctu a vďaku všetkým známym i menej známym občanom, vojakom a partizánom, ktorí sa zapojili do národnooslobodzovacieho boja proti fašizmu.

Po odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým prihovoril primátor mesta pán Miroslav Minárčik, ktorý zdôraznil historický význam SNP pre slovenský národ. Vzdal úctu všetkým tým, ktorí položili životy za našu slobodu... » čítaj viac »


Záver leta s hasičmi v Hliníku nad Váhom

Záver leta s hasičmi v Hliníku nad Váhom

Poslednú augustovú sobotu hasiči z Hliníka nad Váhom pripravili veľkolepú hasičskú rozlúčku s letom 2017. Dňa 26.08.2017 sa počas popoludnia na futbalovom ihrisku v Hliníku nad Váhom konalo 10. a zároveň aj záverečné kolo Severoslovenskej hasičskej ligy, ktoré definitívne rozhodlo o víťazoch tohtoročnej sezóny.

Boj družstiev o najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení bol počas sezóny vyrovnaný. Aj tým bola hasičská súťaž zaujímavá a prilákala množstvo fanúšikov účastníkov SSHL. V priebehu súťaže sa diváci a fanúšikovia mohli zapojiť aj do sprievodných akcií, ktoré organizátori pripravili. Ktokoľvek sa mohol zapojiť a vyskúšať silovú disciplínu vhodnú pre mužov i ženy.

Hasičská súťaž zaradená do Severoslovenskej hasičskej ligy v požiarnom útoku „O pohár predsedu ŽSK Juraja Blanára" začala o 13.00 hod. Úvodné slová a priania o vydarených útokoch zazneli z úst zástupcov domácich hasičov v Hliníku ako aj primátora mesta Bytča Miroslava Minarčíka... » čítaj viac »