Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 7.6.2020.
Meniny má Róbert, zajtra Medard.

logo

Festival Hviezdne noci v Bytči úspešne ukončený

Festival Hviezdne noci v Bytči úspešne ukončený

Festival Hviezdne noci zaznamenal na treťom ročníku svoju rekordnú účasť. Celkovo navštívilo 94 podujatí festivalu až 5436 divákov. To je takmer o dva a pol tisíc vstupov viac ako v predošlom roku. Nárast bol spôsobený najmä vďaka novým lokáciám festivalu a s tým spojeným rozšírením programu. Výrazne stúpol aj počet akreditovaných návštevníkov. Na festivale Hviezdne noci nosilo na ruke festivalovú pásku až 781 účastníkov.

Najpopulárnejšími podujatiami sa podľa očakávania stali premietanie filmu Adéla ještě nevečeřela v Letnom kine na zámku, koncert Kataríny Málikovej, premietanie filmu Zem spieva so sprievodom kapely Ľudové mladistvá a koncert prešovskej legendy Chiki Liki Tu-a na Pod lipkami stage-i. Bohatej účasti sa však tešili aj koncerty The Ills, Bulp a ďalších hudobníkov na Kulturák stage-i a premietania zo sekcie Pocta Buster Keaton.

Tretí ročník, to boli aj štyri nové lokácie... » čítaj viac »


LETNÝ HOKEJBALOVY TURNAJ V BYTČI

LETNÝ HOKEJBALOVY TURNAJ V BYTČI

V Bytči sa uskutočnil v poradí štvrtý ročník hokejbalového turnaja o pohár primátora mesta. Počas dvoch dní a to 19.-20. augusta 2017 si desiatky hráčov zmeralo sily na hokejbalovom ihrisku v Bytči, kde ich ochotne povzbudzovali nadšení diváci. Turnaj oficiálne otvoril a ukončil primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik , ktorý privítal všetkých účastníkov a hráčom poprial veľa športových úspechov. Turnaja sa zúčastnilo 10 družtiev a to Bytčiansky hokejbal tvorený družstvami ako Orange, Šmolkovia a Plevník. Ďalšie družstvá boli z miest... » čítaj viac »


Dotazník

Vážení obyvatelia mesta Bytča, spoločnosť zaoberajúca sa problematikou mimoriadnych udalostí, dovoľuje si vás požiadať v súvislosti s touto problematikou o vyplnenie dotazníka. Odpovedzte prosím na niekoľko krátkych otázok. Vaše odpovede budú slúžiť na zlepšenie služieb mesta Bytča aj v tejto oblasti. Pri políčkach s možnosťou voľby označte krížikom váš názor, pri otázke č.1 doplňte číselný údaj. Na jednu otázku možno označiť aj viacero možností, avšak minimálne jednu.


22.8.2017
 

Bytča: Moyzesova ulica sa vrátila do pôvodného stavu

Bytča: Moyzesova ulica sa vrátila do pôvodného stavu

Moyzesova ulica v Bytči dostala novú podobu. Na komunikáciu, ktorá ja hlavným prístupom na námestie sa vrátil asfalt.

Pred šiestimi rokmi v rámci európskeho projektu Obnova historického centra – srdce mesta Bytča prebehla rekonštrukcia Námestia Slovenskej republiky. Na komunikáciu Moyzesovej ulice bola položená zámková dlažba, ktorá sa však neosvedčila. Nefungovalo odvodnenie a aj napriek viacerým opravám bola dlažba poškodená a ,,rozhýbaná“ Potrápila tak nielen občanov mesta, ale i samotné vedenie mesta... » čítaj viac »


Oznam

Vážení občania, dňa 10.8.2017 bol nájdený zlatý prsteň na Nám. SR v Bytči. Majiteľ sa môže hlásiť na Ms. polícii v Bytči, osobne al. telefonicky na č. 159.


11.8.2017
 

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa

V. ročník stretnutia heligónkarov v Bytči

V. ročník stretnutia heligónkarov v Bytči

Vysoké teploty aj vysoká účasť vystupujúcich. Tak by sa dal charakterizovať V. ročník stretnutia heligónkarov v Bytčianskej doline. V Nedeľu 16. júla sa námestie SR v Bytči zaplnilo návštevníkmi, ale aj vystupujúcimi, ktorí si podujatie nenechali zmeškať. Návštevníci mali možnosť vypočuť si známych či menej známych heligónkarov zo širokého okolia ako napríklad z Moštenca, Veľkého Rovného, Turzovky, Dlhého Pola, Oravy. Dokopy vystúpilo 60 muzikantov a spevákov rôznych vekových kategórii. Aj toto číslo svedčí o tom, že heligónky majú v meste Bytča nie len silnú tradíciu, ale aj fanúšikov... » čítaj viac »


Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže

Mesto Bytča vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvhodnejší návrh na uzavretie kúpnych zmlúv na prevod vlastníctva k majetku mesta - Televízne káblové rozvody:

icopdf Predaj TKR podmienky súťaže (PDF, 63 KB)


17.7.2017