Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 7.6.2020.
Meniny má Róbert, zajtra Medard.

logo

OPRAVA MIESTNEJ KOUMNIKÁCIE Ul. MOYZESOVA

Z dôvodu začatia stavebných prác na oprave miestnej komunikácie ul. Moyzesova v Bytči, bude táto miestna komunikácia od 17.07.2017 uzavretá. Predpoklad trvania opravy 10 dní. Prosíme občanov mesta o pochopenie výluky dopravy v tejto časti mesta


14.7.2017
 

Oznam

Mesto  Bytča  príjme do zamestnania  od 15.8.2017 učiteľku materskej školy na dobu určitú - zástup počas MD. Uchádzač musí spĺňať kvalifikačné  a ostatné predpísané predpoklady pre výkon funkcie učiteľky materskej školy.
Požadované doklady: žiadosť o prijatie do zamestnania, Životopis, Doklad o ukončení vzdelania
Žiadosti možno zasielať do 2.8.2017 na adresu: Mestský úrad, Námestie SR 1, 014 38  Bytča
Kontakty: skolstvo@bytca.sk, č.t. 041 5073922


14.7.2017
 

Dvojnásobné Hviezdne noci už za mesiac!

Dvojnásobné Hviezdne noci už za mesiac!

Za mesiac začína už 3.ročník Festivalu Hviezdne noci Bytča. Bude sa konať v termíne 17. - 20. augusta 2017. Za krátku dobu sa z tejto nadšeneckej akcie stalo veľmi zaujímavé podujatie s ambicióznym programom, ktoré na 4 dni premení jedno malé historické mestečko na festival plný hudby, filmu, divadla a ďalších sprievodných podujatí. Festival sa svojím programom a dejiskami zdvojnásobí. » čítaj viac »


Oznam

Centrum voľného času na Ul. mieru v Bytči prijme do pracovného pomeru kvalifikovaného vychovávateľ-a/ku s nástupom od 1. septembra 2017.
Kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy.
Žiadosť o prijatie do zamestnania a životopis s kontaktnými údajmi (je nutné  pripojiť súhlas so spracovaním osobných údajov) zasielajte do 15. 08. 2016 na e-mail: maria.hlavonova@cvcbytca.sk


10.7.2017
 

Bytčianske kultúrne leto odštartovalo


Deti a rodičia sa už tešia na leto a mesto Bytča si pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý má osloviť všetky vekové skupiny. V piatok 30. júna odštartovalo na námestí Bytčianske kultúrne leto so začiatkom o 19-tej hodine. Slovensko je plné mladých hudobne nadaných ľudí. Pozvanie prijali a predstavili sa hudobné kapely ako novovzniknutá skupina No One z Topoľčian zložená zo šiestich hudobníkov, ktorí milujú najmä rock...   » čítaj viac »


Ocenenie žiakov základných škôl v Bytči

Ocenenie žiakov základných škôl v Bytči

Pri príležitosti končiaceho sa školského roka 2016/2017 ocenil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik dňa 28.6.2017 v priestoroch mestského úradu 21 žiakov základných škôl, na Ulici Mieru a Eliáša Lániho, ktorí počas tohto školského roka dosahovali mimoriadne výsledky nielen v škole, ale aj v záujmovej činnosti. Žiaci uspeli v rôznych odvetviach ako krasokorčuľovanie, mladý zdravotník, vo výtvarných súťažiach, v klavírnej súťaží, v prednese povestí Šalianský Maťko,v enviromentálnych, matematických, fyzikálnych ,dejepisných... » čítaj viac »


PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY

PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY

S Jánom sa viaže veľa magických zvykov súvisiacich s letným slnovratom. Tradovalo sa,že na Jána majú najväčšiu moc živly -zem, voda a oheň. Preto sa zvykli počas najkratšej noci roka páliť jánske ohne a vatry. Mládež, ženy a aj muži na svätého Jána tancovali a spievali okolo vatier , často ich aj preskakovali. Podobne tomu bolo aj 24. júna , kde sme mohli po prvý krát vidieť pálenie jánskej vatry aj v Bytči na kaplnke so začiatkom o 19-tej hodine... » čítaj viac »