Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 18.4.2021.
Meniny má Valér, zajtra Jela.

logo

Mladým ešte záleží na našej krásnej prírode

Mladým ešte záleží na našej krásnej prírode

Na Slovensku je čoraz viac ľudí, ktorí sa rozhodli zobrať veci do vlastných rúk a v rámci svojho voľného času čistia našu prírodu od odpadu. Takýmto človekom je aj Filip Fuljer a jeho kamaráti. Vzali do rúk igelitové vrecia a pracovné náradie, ktorými celé hodiny bez nároku na akúkoľvek odmenu, pochvalu či uznanie odstraňovali nánosy a  odpadky, ktoré do prírody nepatria, a tým prispeli k zlepšeniu životného prostredia a  skrášlenia okolia, v  ktorom žijeme. ,, Úprimne sa chcem poďakovať Filipovi Fuljerovi a jeho kamarátom... » čítaj viac »


Likvidácia čiernej skládky – Petrovická spojka

Likvidácia čiernej skládky – Petrovická spojka

V utorok 16.3.2021 zamestnanci technických služieb mesta Bytča zlikvidovali čiernu skládku pri Petrovickej spojke. Vyčistili znečistené priestory v uvedenej lokalite, väčšinou sa jednalo o plasty, stavebný odpad a pneumatiky. Vyvezené boli celkovo 2 kontajnery odpadu. Mesto Bytča apeluje na všetkých obyvateľov, aby sa odpadu ... » čítaj viac »


Upustenie od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam

Upustenie od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam

Združenie miest a obcí Slovenska informuje, že vláda SR na svojej 75. schôdzi schválila Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky o upustení od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam Nariadenie je vypracované v súlade s § 160 ods. 3 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, podľa ktorého vláda Slovenskej republiky môže nariadením ustanoviť podmienky zániku... » čítaj viac »


ZAČALO SA ČISTENIE MESTA PO ZIME

ZAČALO SA ČISTENIE MESTA PO ZIME

Pracovníci Technických služieb mesta Bytča začali v pondelok 22. februára 2021 s čistením miestnych komunikácii a chodníkov po zimnej údržbe. Po výdatnej nádielke snehu zostalo na chodníkoch v meste veľa drobných kamienkov a na krajniciach miestnych komunikácií aj nánosov nečistôt a neporiadku. Čistiť sa začalo o 2 týždne skôr ako v predchádzajúcich rokoch. Ako prvé začali čistiť  námestie a chodníky na sídlisku. Pokračovalo sa čistením hlavnej cesty ku Kinexu, Ul. Okružná, Ul. Mierová, Ul. Dostojevského. Postupne...  » čítaj viac »


Oznam - sčítanie obyvateľov

Oznam - sčítanie obyvateľov

SAMOSČÍTANIE:
V termíne od 15.2.2021 – 31.03.2021 sa uskutoční sčítanie obyvateľov na celom území Slovenskej republiky. Zber údajov od obyvateľov nebude prebiehať prostredníctvom papierových formulárov, ale vyplnením elektronického sčítacieho formulára. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa Slovenskej republiky.

Urobte aj Vy klik pre lepšie Slovensko a rozhodnite o tom, kam sa bude uberať naša krajina, ale aj naše mesto ďalších 10 rokov ... » čítaj viac »


Výsledky skríningového testovania COVID-19 v období 03.02.2021 - 08.02.2021

Prinášame vám stručný prehľad výsledkov skríningového testovania na COVID – 19 v období 03.02.2021 – 08.02.2021 za okres Bytča.
Chceme podotknúť, že mesto Bytča nemá výsledky z domovov sociálnych služieb, z PCR testov a zo zdravotníckych zariadení, ktoré tak isto budú započítané do celkového výsledku okresu Bytča.

icopdf Výsledky testovania (PDF, 35 KB)

,,Ďakujem všetkým zdravotníckym pracovníkom, príslušníkom mestskej polície, administratívnym pracovníkom, zamestnancom mestského úradu, členom dobrovoľného hasičského zboru, príslušníkom policajného zboru SR a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizácii testovania na COVID-19 v našom meste. Ďakujeme všetkým za disciplinovanosť. Buďte aj naďalej opatrní, chráňte seba a svojich blízkych. Dúfajme, že sa nám podarí krivku potiahnuť smerom nadol a budeme sa môcť spoločne slobodnejšie nadýchnuť“ uviedol primátor mesta Miroslav Minárčik.

Text: Zdenka Svrčková


9.2.2021