Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 2.2.2023.
Meniny má Erik, Erika, zajtra Blažej.

logo

Pracovná ponuka

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru učiteľku materskej školy na zástup počas materskej dovolenky s predpokladaným nástupom od 12. decembra 2022. Viac informácií v priloženom dokumente


2.12.2022
 

Projekt „ Zober ma von“

Projekt  „ Zober ma von“

Materská škola Ul. Hurbanova Bytča sa v mesiaci marec 2022 zapojila do grantového projektu zamestnancov Nadácie Volkswagen Slovakia a získala finančnú podporu 2500,-€. Projekt bol zameraný na stavbu altánu s interaktívnymi prvkami v areály školského dvora.  Financovanie projektu bolo doplnené finančným príspevkom 2 % z daní...                                                 » čítaj viac »


Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva

Uskutočnilo sa ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva

V priestoroch hlavnej sály Domu kultúry sa v piatok 25.11.2022 uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči. V jeho úvode predseda mestskej volebnej komisie Milan Sekáč informoval o výsledkoch volieb do orgánov samosprávy mesta Bytča, ktoré sa konali 29. októbra 2022. ,,Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy mesta a Slovenskej republiky. Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy budem pri výkone svojej funkcie primátora uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“ Tak znel sľub, ktorý zložil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Po primátorovi zložili sľub aj poslanci mestského zastupiteľstva ... » čítaj viac »


Informácia o vývoze biologicky rozložiteľného odpadu

Upozorňujeme občanov, že v rámci vývozu triedeného odpadu sa bude  vykonávať odvoz biologicky rozložiteľného odpadu v meste a mestských častiach,  aj v týždni od pondelka 28.11.2022 do 2.12.2022, a to podľa schváleného harmonogramu.


22.11.2022
 

Informácie o možnostiach podania žiadostí z II. balíka inflačnej pomoci

Mesto Bytča oznamuje občanom,že o inflačnú pomoc je možné požiadať na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Žiline.

Viac informácií v priloženom dokumente


15.11.2022
 

Voľné pracovné miesto - školský úrad

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru odborného zamestnanca školského úradu s predpokladaným nástupom od 1.januára 2023. Viac informácií v priloženom dokumente - príloha


15.11.2022
 

Upozornenie na dopravnú uzáveru Kysuckej ulice v Žiline

Upozornenie na dopravnú uzáveru Kysuckej ulice v Žiline, ktorá  bude uzatvorená pre motorovú dopravu v podjazde pod traťou ŽSR  v termíne od 21. novembra 2022 po dobu 12 mesiacov.

Príloha


15.11.2022
 

Bytča odhalila bustu M.R.Štefánika a uctila si obete I. svetovej vojny

Bytča odhalila bustu M.R.Štefánika a uctila si obete I. svetovej vojny

Pred 104 rokmi, 11. novembra o 11. hodine a 11. minúte vstúpila do platnosti dohoda o prímerí medzi Nemeckom a jeho spojencami a spojeneckými mocnosťami. Ukončenie 1. svetovej vojny si v deň výročia tejto historickej udalosti pripomenuli predstavitelia mesta Bytča a občianska verejnosť spomienkovou slávnosťou a položením vencov k Pamätníku obetí prvej a druhej svetovej vojny na cintoríne v Bytči. Odtiaľ sa sprievod presunul do parku Slobody k slávnostnému odhaleniu busty M.R.Štefánika. Významnú osobnosť slovenských dejín – Milana Rastislava Štefánika pripomína už nielen názov ulice v Bytči, ale aj pamätník a busta nadživotnej veľkosti. Slávnostnej udalosti odhalenia busty sa zúčastnil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik ... » čítaj viac »