Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 24.9.2018.
Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

logo

V Bytči sa rozhorela Jánska vatra.

V Bytči sa rozhorela Jánska vatra.

V sobotu 23.6.2018 vo večerných hodinách v Bytči pokračovali v tradícií, ktorú začali pred rokom a na ktorú sa tu predtým už akosi pozabudlo a pritom sa človek vedel na nej dobre zabaviť.  Na oddychovej zóne kaplnka sa rozhorela JÁNSKA VATRA, ktorú postavili dobrovoľní hasiči mesta Bytča a ktorí zároveň celý čas dohliadali aj na bezpečnosť. Napriek nepriaznivému počasiu vatru po zapálení, po 21:00 hod., mohli pozorovať ľudia zo širšieho okolia. Všetci ktorí prišli a bolo ich dosť, mohli zažiť atmosféru zapálenia vatry počas ktorej do nálady hrala hudobná kapela NA KOLENÁ so svojím širokým repertoárom slovenských pesničiek a návštevníci sa mohli vytancovať aj na diskotéke, ktorá pálenie jánskej vatry uzavrela. S Jánom sa viaže veľa magických zvykov súvisiacich s letným slnovratom...

  » čítaj viac »


Námestie v Bytči sa vrátilo do histórie.

Námestie v Bytči sa vrátilo do histórie.

V sobotu 16. júna sa námestie v Bytči vrátilo o niekoľko desaťročí späť. Konal sa tu XII. ročník ,, Veterán tour Manín 2018“, stretnutie majiteľov a zberateľov historických vozidiel, ktorého tradičným organizátorom je klub historických vozidiel Považie. Štart pretekov začínal v ranných hodinách na Podjavorníku,, kde bol zároveň určený aj cieľ účastníkov vo večerných hodinách. Trasa viedla malebnou prírodou Považia z Podjavorníkov do Považskej Bystrice a odtiaľ do kúpeľov Nimnice s prestávkou na obed. Po výdatnom občerstvení pokračovali priamo na námestie do Bytče... » čítaj viac »


Oznam CVČ - voľné pracovné miesto

Centrum voľného času na Ul. mieru v Bytči  prijme do pracovného pomeru  kvalifikovaného vychovávateľ- a/ku so zameraním na tanec, s  nástupom od 1. septembra 2018. Kvalifikačné predpoklady podľa platnej legislatívy.
Žiadosť o prijatie do zamestnania a životopis s kontaktnými údajmi (je nutné  pripojiť súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle platnej legislatívy) zasielajte do 31.07.2018 na e-mail: maria.hlavonova@cvcbytca.sk.


19.6.2018
 

Akadémia detí MŠ 2018

Akadémia detí MŠ 2018

Úvodná pieseň „Spievanky, spievanky“ a moderátorky Janka s Veronikou z MŠ Hliník n/V otvorili už 19. ročník akadémie MŠ v priestoroch domu kultúry v Bytči, pod názvom „ Na krídlach radosti“. Podujatie sa uskutočnilo 7.6. 2018 za účasti MŠ Dostojevského, MŠ Hliník n/V, MŠ Hrabové, MŠ Hurbanova a MŠ Pšurnovice ... » čítaj viac »


Pripomienkovanie návrhu nového grafikonu ŽSR

Pripomienkovanie rámcového návrhu cestovného poriadku (GVD) ŽSR pre obdobie rokov 2018/2019 je možné do 12.6.2018:

http://www.regionzilina.sk/sk/samosprava/urad-zsk/odbor-dopravy-uzemneho-planovania/doprava/oznamy-zmeny-cestovne-poriadky-dopravne-licencie/ramcovy-navrh-cestovneho-poriadku-zsr-gvd-obdobie-2018-2019-pripomienkovanie.html

Rámcový návrh GVD 2018/2019 je pracovný návrh cestovného poriadku železničnej osobnej dopravy, ktorý vstúpi do platnosti od generálnej zmeny cestovných poriadkov, teda od 9. decembra 2018.


6.6.2018
 

Hlasujte za náš projekt

Materská škola, Ul. Dostojevského 933/5, Bytča

S radosťou Vám oznamujeme, že náš projekt „Malí výskumníci“, o podporu ktorého sa uchádzame v rámci programu Gesto pre mesto nadácie Raiffeisen bank, postúpil do druhého kola a môžeme získať 1000 € na zakúpenie pomôcok, ak sa nám podarí nazbierať dostatočný počet hlasov. Cieľom nášho projektu je ponúkať deťom podnetné a obsahovo bohaté prostredie, v ktorom dieťa bude mať možnosť samostatne skúmať, bádať okolité javy. Využívaním vhodných pomôcok získaných z projektu im poskytneme priestor pre vlastné pokusy a experimentovanie, pri ktorom objavia alebo vytvoria niečo nové a zároveň získavajú rôzne schopnosti, názory, postoje, ale aj výtvory. Každý môže odovzdať hlas len raz a len za jeden projekt na stránke:  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/zilina/2324

Ďakujeme vopred za Vašu podporu!


4.6.2018
 

Oznam

Riaditeľstvo Základnej školy na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme na zástup za MD kvalifikovaného učiteľa matematiky, najlepšie v kombinácii s anglickým jazykom, s predpokladaným nástupom od 3. 9. 2018. Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor. Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 15. 6. 2018 na mail: skola@zselaniho.sk. K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle platnej legislatívy.


30.5.2018
 

Stromy v meste

Stromy v meste

Mesto Bytča realizovalo v minulom roku komplexnú inventarizáciu drevín. Jej cieľom bolo reálne zhodnotenie stavu drevín v meste a návrh opatrení. Vďaka získaným podkladom z inventarizácie dostalo mesto podklady vo forme máp, textov a tabuliek.
Mesto v rámci projektu získalo systém, ktorým môže efektívne spravovať a aktualizovať vo vlastnej réžií výsledky inventarizácie. Nakoľko ide o zaujímavé dáta mesto sa rozhodlo zverejniť ich ... » čítaj viac »