Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 24.9.2018.
Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

logo

Detský cyklopretek v Bytči úspešný.

Detský cyklopretek v Bytči úspešný.

Víťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Tretia májová sobota patrila v Bytči v lokalite kaplnka cyklistickým pretekom detí pod názvom ,,Detský cyklopretek – 1. ročník v Bytči“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania. Dňa 19.5.2018 sa v lokalite kaplnky v Bytči uskutočnil prvý ročník cyklopretekov pre deti vo veku od 3 do 10 rokov. Cyklopreteky organizovalo mesto Bytča, klub zjazdovej cyklistiky Bytča a Centrum voľného času Bytča. Partnermi podujatia boli spoločnosť IMPA, OTP Banka, O2, Cyklo Dlábik a CINEMAX. Pretekári mali možnosť registrácie v CVČ Bytča alebo priamo na mieste od 9:30 hod. Počas akcie organizátori zaregistrovali rekordných 120 štartovacích čísiel, čo všetkých príjemne prekvapilo. Cyklopreteky po 10:15 hod otvoril primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Celú akciu veľmi interaktívne moderoval Peter Hrtánek z tímu KZC Bytča. Súťažilo sa celkovo v ôsmych kategóriach. Ako prví začali deti z materských škôl v kategórií chlapci a dievčatá odrážadla, chlapci a dievčatá bicykel, ktorým vytýčená trasa bola na asfalte. Pre školákov bola pripravená trasa na trávnatej ploche kaplnky, ktorú poctivo pripravili KZC Bytča už deň predtým. Školáci súťažili v kategóriach chlapci a dievčatá I. a II. ročník, chlapci a dievčatá III. a IV. ročník. Počas jazdy ich doprevádzali človia KZC Bytča. Atmosféra súťaženia postupne gradovala, povzbudzovali deti i dospelí. Všetci pretekári boli ocenení medailou za účasť... » čítaj viac »


Oznam

Firma zo Žiliny, ktorá sa zaoberá opravou obuvi hľadá na území nášho mesta voľný priestor na jeden deň v týždni (napr. v stredu), kde by poskytla našim obyvateľom službu v tejto oblasti.
Jedná sa o službu vo forme  „zberu a odovzdania“  opravenej obuvi, prípadne drobnej služby  „na mieste“. Firma by prišla v určený deň do tohto priestoru, kde by si občan doniesol  na opravu svoju obuv alebo vyzdvihol obuv opravenú.
Vzhľadom k tomu, že takáto služba sa na území nášho mesta už dlhšiu dobu nenachádza, prosíme našich podnikateľov alebo aj občanov, ktorí môžu ponúknuť takýto priestor v zmysle stanovenej podmienky, aby sa prihlásili na mestskom úrade na č.dverí 13 alebo telefonicky na č. 5073925.
Ďakujeme za spoluprácu.


17.5.2018
 

OSLAVY DŇA MATIEK

OSLAVY DŇA MATIEK

Druhá májová nedeľa už tradične patrí k najkrajším sviatkom - všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 13. mája. V tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Deti na celom svete mali v ten deň príležitosť vzdať úctu svojim mamám kvetom, či iným darčekom. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. Už tradične aj mesto Bytča pri príležitosti tohto krásneho sviatku... » čítaj viac »


Kuchári v akcii

Kuchári v akcii

Vo štvrtok 10.mája 2018 mali možnosť stravníci našej Školskej jedálne na Ulici mieru  v Bytči  zažiť niečo naozaj nevšedné – počet a zloženie personálu  sa líšil od toho, na ktorý sme zvyknutí počas bežných dní. Riaditeľka školskej jedálne – Miriam  Gašpieríková – pozvala odborníkov na slovo vzatých ... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku

Zverejnenie zámeru priameho predaja majetku Mesta Bytča

Aktualizácia Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb Mesta Bytča

Mesto Bytča v súčasnej dobe pracuje na aktualizácii Komunitného plánu rozvoja sociálnych služieb. Komunitný plán je strategický dokument, v ktorom sú stanovené  potreby, priority a smery rozvoja sociálnych služieb v meste. Tieto zohľadňujú reálne požiadavky obyvateľov,  ktorí žijú v meste a ktorých sa poskytovanie sociálnych služieb priamo dotýka. Týmto dotazníkom sa preto obraciame na širokú verejnosť za účelom zisťovania potrieb občanov v oblasti poskytovania sociálnych služieb, aby bolo možné uspokojiť požiadavky jednotlivých znevýhodnených skupín obyvateľov. Dotazník  vám dáva možnosť vyjadriť sa nielen k súčasnému stavu, ale pozitívne ovplyvniť aj ďalší rozvoj sociálnych služieb v Meste Bytča.

Vyplnené dotazníky môžete osobne odovzdať na Mestskom úrade v Bytči alebo poslať poštou do 21. mája 2018.

Ďakujeme za spoluprácu.

icopdf Dotazník (PDF, 133 KB)


11.5.2018
 

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

Fond na podporu umenia - podpora projektu MsK

V roku 2017 podporil Fond na podporu umenia v Mestskej knižnici v Bytči projekt "Modernizácia prístupových bodov k internetu v mestskej knižnici". Celkové náklady na projekt predstavovali sumu 2200€, z ktorých čiastkou 2000€ prispel Fond na podporu umenia a 200€ boli vlastné zdroje ... » čítaj viac »