Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 18.9.2019.
Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

logo

Oslavy MDD v Bytči.

Oslavy MDD v Bytči.

Leto sa už začalo, prázdniny na dosah a neodmysliteľnou súčasťou mesiaca jún je aj oslava Medzinárodného dňa detí. Pri tejto príležitosti Mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času pripravili pre deti akciu Deň detí, ktorá sa konala 1. júna 2019 v areáli kaplnky v Bytči. Centrum voľného času od začiatku rozprúdilo krv v žilách svojimi súťažami a rôznymi disciplínami, na ktoré sa deti tešili a na konci ich mohla čakať sladká odmena vo forme balíčkov. Nechýbalo ani maľovanie na tvár, hasičskú techniku predviedli Dobrovoľní hasiči z Bytče, ktorej súčasťou bol aj simulovaný požiar malého domčeka a jeho následné hasenie. Pripravení boli aj Mestskí policajti so zbraňami a všetkým vybavením, ktoré používajú pri svojej práci... » čítaj viac »


Pozvánka na akadémiu detí materských škôl

Bytčania si zveľaďujú svoje okolie.

Bytčania si zveľaďujú svoje okolie.

Skrášľovanie svojho mesta, ulíc a okolia svojich bydlísk by malo byť vecou srdca každého Bytčana ( občana?). Nie je tak dávno, keď už počas jarných mesiacov sa ľudia zbavovali pozostatkov zimy, čistili okolie domov, skrášľovali ich výsadbou okrasných kríkov, kvetov a podobne. Mesto Bytča veľmi pozitívne vníma zveľaďovanie (skrášľovanie) verejných priestorov občanmi či podnikateľskými subjektami. Okrem úprav na sídlisku, či iných verejných priestranstvách pribudla pred vstupom do mesta krásne upravená autobusová zástavka... » čítaj viac »


Oslavy Dňa matiek.

Oslavy Dňa matiek.

Sviatok Deň matiek možno právom označiť za najväčší sviatok pre každého syna či dcéru, vnúčatá či tie najmenšie pravnúčatá. Láska je najväčšou radosťou, ktorú človek rozdáva druhým a sám neobmedzene prijíma tento dar. A práve ženy, mamičky, staré mamy rozdávajú lásku plným priehrštím, dodávajú odvahu do ďalších dní života, sú piliermi, na ktoré sa možno spoľahnúť. Mama je osoba, ktorá je nám najbližšia, je pre nás nenahraditeľná a jedinečná, pretože nás nosila pod srdcom a darovala nám to najcennejšie život.  Druhá májová nedeľa voňala jarou a orgovánom a to bol ten správny čas na oslavu krásneho sviatku Dňa matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 12. mája 2019 pripravilo mesto Bytča... » čítaj viac »


Tomografické posúdenie stromov v Bytči.

Tomografické posúdenie stromov v Bytči.

Vzhľadom na stále sa prehlbujúce zmeny klímy, ktoré sa dotýkajú aj nášho regiónu, a každoročne sa stupňujúcim a opakujúcim veterným búrkam, vznikajúcimi hlavne v letnom období, začalo už v minulých rokoch mesto Bytča s niektorými opatreniami, ktoré by pomohli eliminovať následky týchto búrok, najmä na porastoch verejnej zelene. Prvým krokom bolo zabezpečenie projektu komplexnej inventarizácie verejnej zelene na pozemkoch vo vlastníctve mesta a výsledkom tohto projektu z roku 2017, je verejne dostupný postranný baner na webovej stránke mesta Bytča. Na tomto mapovom portáli sú sprístupnené informácie o drevinách v meste ich rozmery, hodnota i navrhované opatrenia na údržbu, resp. nutný výrub, ktoré je možné využívať pri posudzovaní nutných výrubov... » čítaj viac »


V mestskej časti Mikšová osadili a posvätili kríž.

V mestskej časti Mikšová osadili a posvätili kríž.

V nedeľu 5. mája 2019 v dopoludňajších hodinách v mestskej časti Mikšová bol požehnaný nový drevený kríž. Pár dní dopredu ho osadili a pripravili miestní obyvatelia a dobrovoľníci z Mikšovej. Kríž je tri metre vysoký a bol vyrobený z červeného smreka, ktorý zapustili voskom. Umiestnený je na začiatku obce pred tabuľou Mikšová, kde vraj už v minulosti stál, keď ešte nebola postavená priehrada. Slávnosť sa uskutočnila pri príležitosti sviatku Sv. Dominika Savia, ktorému je zasvätený miestny kostol. Samotný akt vykonal pred svätou omšou farár Stanislav Ďungel... » čítaj viac »


Slávnostne požehnali novú hasičskú zástavu.

Slávnostne požehnali novú hasičskú zástavu.

Je zaužívaná tradícia, že dobrovoľní hasiči si uctievajú sviatok sv. Floriána, ktorý je patrónom hasičov. Každoročne sa pri príležitosti sviatku sv. Floriána koná slávnostná svätá omša, ktorá býva v inej dedine či meste, čím sa vzdáva hold práve organizácii, ktorá túto svätú omšu v spolupráci s mestom zabezpečuje. Nebolo tomu inak ani tento rok. Mestská časť Bytča – Hrabové privítala v nedeľu 5.mája 2019 dobrovoľných hasičov z okresu Bytča, ktorí sa tam zišli, aby oslávili svojho patróna sv. Floriána. Pri tejto príležitosti bola v miestnom kostole posvätená nová vyšívaná hasičská zástava DHZ Hrabové... » čítaj viac »


Spomienková slávnosť k 100. výročiu smrti M. R. Štefánika v Predmieri.

Spomienková slávnosť k 100. výročiu smrti M. R. Štefánika v Predmieri.

V sobotu 4. mája 2019 sa v Predmieri pred sochou M. R. Štefánika konala spomienková slávnosť z príležitosti 100. výročia tragickej smrti M. R. Štefánika. Pietna spomienka na tohto slovenského Ikara sa uskutočnila pod záštitou ŽSK a 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny. Začala sa slávnostnou sv. omšou o 16.00 hod. v rímskokatolíckom Kostole sv. Gála, ktorá bola venovaná pamiatke tohto muža nezlomnej vôle, ktorý svojimi činmi vstúpil do celého sveta. Oficiálna časť spomienkovej slávnosti k 100. výročiu tragickej smrti M. R. Štefánika sa začala slávnostným pochodom miestnych členov dobrovoľného hasičského zboru, ktorých sprevádzala DH Predmierčanka. Spolu s hasičmi držali pri soche čestnú stráž aj členovia ozbrojených síl... » čítaj viac »