Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 24.8.2017.
Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít.

logo

Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča

Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča

S radosťou sme dňa 16.5.2017 privítali v našej školskej jedálni našich najmenších stravníkov- deti z Materskej školy na Hurbanovej ulici a spoločne mliečnou párty si pripomenuli Deň mlieka ... » čítaj viac »


OSLAVY DŇA MATIEK

OSLAVY  DŇA  MATIEK

Deň matiek je pre širokú verejnosť každoročnou samozrejmosťou. Mama je slovo znejúce veľmi dôverne a blízko. Kde je mama, tam je domov, tam sú láska a život. Tento sviatok je výnimočný svojou podstatou. Byť matkou je poslaním ženy a je to vzácny dar , ktorý sme dostali od Boha. Nie všetky ženy sú požehnané materstvom, a v tento deň patrí úcta a poďakovanie aj všetkým adoptívnym a náhradným mamám.

Druhá májová nedeľa je venovaná v mnohých krajinách sviatku všetkých matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2017 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám, v našom meste, s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. Všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku vrelú lásku, za nehu, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť, .. » čítaj viac »


Zapojili sa, behajú a vyhrávajú !

Mobilný telefón značky HUAWEI P9 Lite 2017 - mesačnú výhru - získal žiak Základnej školy na Ulici Eliáša Lániho. Na základe pravidiel súťaže o Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2 sa mu podarilo nabehať viac ako 5 km za mesiac. Svojím behom podporuje cestu k výhre Športovej akadémie Mateja Tótha powered by O2.

Pridajte sa k nám, behajte a vyhrávajte!
Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto sa zaregistruje na stránke www.dobrybeh.o2.sk. Po registrácii priamo na tejto stránke je potrebná inštalácia vybranej bežeckej aplikácie, z ktorej sa na stránku budú nahrávať behy. Každý má možnosť voľby medzi nasledovnými bežeckými aplikáciami: Runkeeper, STRAVA, FitBit. Stiahnite si aplikáciu a vytvorte si v nej svoj účet, súťažte a pomôžte ZŠ na Ulici Eliáša Lániho vyhrať Športovú akadémiu Mateja Tótha!

Športová akadémia Mateja Tótha powered by O2Športová akadémia Mateja Tótha powered by O2


16.5.2017
 

DEŇ MATIEK - PRÍHOVOR

Milé mamy, staré mamy,

   Deň matiek možno právom označiť za prvý sviatok pre každého syna, dcéru, vnúčatá i tie najmenšie pravnúčatá. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Májový mesiac viac ako iný evokuje mýtus lásky. Možno z lásky, možno z potešenia, možno z túžby po niečom krásnom vzniká nový život – dieťa. Je vítané, očakávané i neočakávané. Klope na ženské srdce samo, oslovuje ho a dôveruje mame. Matka je jediná, ktorá pri svojom dieťati stojí keď zablúdi, jediná ktorá verí, keď ho všetci odsudzujú a jediná, ktorá miluje, keď všetci nenávidia. Pritom sama je zraniteľná, citlivá a často unavená.  Zastavme sa dnes na chvíľu vo víre všednosti a neodkladných povinností a chyťme do dlaní matkinu ruku. Ochraňujme a hlaďme ju v čase jej plnohodnotných rokov života.

     Dovoľte mi týmto, aby som vyjadril svoj obdiv všetkým matkám a zaželal im, aby ich sviatok vydržal v našich mysliach a srdciach nielen v mesiaci máj, ale po celý rok. V mene svojom a v mene mestského úradu Vám ešte raz prajem Veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody.

 

                                                                                                                                                         Bc. Miroslav Minárčik

                                                                                                                                                                primátor


14.5.2017
 

Zasadnutie mestského zasadnutia dňa 25. apríla 2017


Na aprílovom mestskom zastupiteľstve bol na rokovanie predložený záverečný účet mesta za r. 2016. Mesto Bytča hospodárilo v roku 2016 s prebytkom a poslanci mestského zastupiteľstva záverečný účet schválili bez výhrad. Z prebytku hospodárenia predstavuje tvorba rezervného fondu za uvedený rok 623 152,99 €.

Mestské zastupiteľstvo sa tiež zaoberalo, v zmysle zmeny rozpočtu č.3/2017 aj schvaľovaním finančných prostriedkov na investičné akcie, ktoré budú realizované v r. 2017 Boli tiež schválené finančné prostriedky na odstránením havarijného stavu majetku mesta.

Realizovať sa bude oprava miestnych komunikácií v časti sídliska na ulici Lúčna, Brezová, dokončenie hlavného chodníka medzi Brezovou a Gaštanovou po ulicu 1. mája a priľahlé parkoviská a chodníky pred bytovými domami. Ako povedal pán primátor Miroslav Minárčik, oprava miestnych komunikácií bude prednostne riešená pri obnovených bytových domoch. Predpolad je, že postupne, ako sa budú rekonštruovať ďalšie bytové domy, bude sa aj postupne realizovať oprava komunikácií, chodníkov a parkovacích miest pri týchto domoch. ,, Vážim si, že vlastníci bytových domov investovali do obnovy bytových domov, ktoré sú zväčša už zateplené a svojím výzorom zlepšili vzhľad nášho mesta, preto si zaslúžia, aby sme im zlepšili každodenný život vybudovaním nových parkovísk a chodníkov,“ podotkol... » čítaj viac »


Aj námestie v Bytči zdobí máj.

Aj námestie v Bytči zdobí máj.

Máj patrí k najkrajším mesiacom v roku. Je symbol lásky, mieru, radosti a prebúdzajúceho sa života. Máj nám vlieva do žíl silu a cítime sa mladší. Prvé dni mája prinášajú aj krásne tradície ako ,,stavanie mája“ či veselé stretnutia ľudí. Takzvané „májové stromy“, listnaté alebo ihličnaté, stavali mládenci slobodným dievčatám ako výraz úcty a prejav lásky. V súčasnosti sa však táto tradícia zachováva symbolicky a to prostredníctvom jedného spoločného mája. Spoločný máj tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce, mesta a oslavuje zdravie a vitalitu nositeliek života. 

V duchu dávnych tradícií aj námestie v Bytči už zdobí vysoký, stuhami ozdobený máj. V piatok 28. apríla ... » čítaj viac »