Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 23.4.2017.
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

logo

Prvá adventná svieca sa symbolicky rozhorela aj v Bytči

Prvá adventná svieca sa symbolicky rozhorela aj v Bytči

 Uplynulá nedeľa sa niesla v znamení začiatku adventného obdobia, ktoré symbolizuje odrátavanie štyroch nedieľ pred sviatkom narodenia Ježiša Krista a obdobie príprav na Vianoce. V Bytči sa advent začal aj tento rok symbolickým zapálením prvej adventnej sviece na veľkom adventnom venci umiestnenom pri budovách mestského a farského úradu.

Po skončení svätej omše o deviatej hodine dopoludnia pán dekan Anton Duník posvätil adventný veniec nášho mesta a následne na ňom primátor Miroslav Minárčik zapálil prvú adventnú sviečku.

Advent je obdobím pôstu a duševnej prípravy kresťanov na sviatok Vianoc... » čítaj viac »


Lampiónový sprievod

Lampiónový sprievod

Blížiacu sa zimu cítime každý deň a obzvlášť každý večer, pretože dni sú čoraz kratšie a skôr sa stmieva. Ale i napriek tomu sa večer v piatok 18. novembra 2016 rozsvietilo naše mesto v záplave svetielkujúcich lampiónov.

Ani tento rok si stovky obyvateľov Bytče nenechalo ujsť ich obľúbené podujatie, na ktorom sa zúčastnili celé rodiny s deťmi.

Všetci sme sa tradične stretli pred budovou CVČ na Ul. mieru v Bytči. Najmä malé detičky sa veľmi tešili z toho, že mohli mať v rukách rozžiarené lampióny alebo vlastnoručne zhotovené lampášiky, ktoré v tme tak krásne svietili...

  » čítaj viac »


Primátor mesta ocenil 16 osobností

Primátor mesta ocenil 16 osobností

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil rok 2016 za rok Juraja Turza, uhorského palatína, ktorý sa významnou mierou zapísal do histórie našich regiónov a výrazne ovplyvnil nielen územie Žilinskej župy, ale i celého Slovenska a Európy. Turzo bol vzdelaný, hovoril latinsky, grécky, nemecky, maďarsky, slovensky, dorozumel sa i chorvátsky a v gréčtine dokonca písal básne. Práve on dal začiatkom 17. storočia okrem iného postaviťskvostnú stavbu s najväčšou renesančnou sálou v strednej Európe – Sobášny palác v Bytči, kde vydal všetkých sedem svojich dcér.

V piatok 18. novembra sa pri príležitosti 400. výročia spomienky na palatína Juraja Turzu v hlavnej sále národnej kultúrnej pamiatky uskutočnila slávnosť, na ktorej primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik odovzdal pamätné medaily navrhnutým osobnostiam pracujúcich v oblasti štúdia histórie, vzdelávania histórie a významne sa podieľajúcich na kultúrnom živote mesta... » čítaj viac »


Nesprávny spôsob jazdy - tretia najčastejšia príčina dopravných nehôd


Zo štatistík dopravnej nehodovosti za 10. mesiacov roku 2016 v rámci Slovenska vyplýva, že nesprávny spôsob jazdy patrí medzi tretiu najčastejšiu príčinu dopravných nehôd. Spôsob jazdy je definovaný v zákone č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke v § 9, kde sa okrem iného uvádza ... » čítaj viac »


Informácia o voľnom pracovnom mieste

Okresný školský okruhový beh

Okresný školský okruhový beh

Základná škola na Ulici Eliáša Lániho v Bytči využila výzvu Raiffeisen Bank na podporu telesnej kultúry a športu a zapojila sa do projektu s cieľom zorganizovať okresný školský okruhový beh s názvom  „RRR – Raiffeisen Run aRound“ v parku v lokalite „Na Kaplnke“ ... » čítaj viac »


Prvá komunitná záhrada v Bytči

Prvá komunitná záhrada v Bytči

Neformálna skupina občanov nášho mesta pod názvom „Aktívne Bytčanky“, ktorá pozostáva zo zamestnankýň zariadenia pre seniorov Jesienka a rodinných príslušníčok klientov, sa rozhodla zmeniť nevyužívaný park za Penziónom Jesienka na komunitnú záhradu plnú života. Myšlienkou vybudovať komunitnú záhradu pre seniorov v Bytči sme sa zaoberali už dlhšie. Tento nápad vzišiel z potreby mať nejaký priestor, akúsi zelenú zónu pre našich klientov, kde by bola možnosť všestranného vyžitia spojená s pobytom na vzduchu, pretože pobyt vonku a v spoločnosti rôznych generácií prospieva zdravotnému stavu klientov a prispieva aj k lepšej socializácii celej komunity. Sme rady, že sa tento projekt uskutočnil vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec Nadácie Orange a podpore Mesta Bytča... » čítaj viac »