Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 20.1.2021.
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent.

logo

Otvorenie a sprístupnenie novej výhľadne a náučného chodníka v Bytči

V krajine Ježibaby Amandy

V krajine Ježibaby Amandy

V materskej škole na ulici Dostojevského v mesiaci október sa realizoval projekt V krajine ježibaby Amandy. Bol zameraný na posilnenie ochranárskych postojov k prírodnému prostrediu, na odbúranie strachu z tmy a z vymyslených rozprávkových strašidiel. Nakoľko v tejto situácii nie je možné organizovať spoločné akcie aspoň touto formou sme v rámci spolupráce s rodičmi vyzdobili materskú školu. Rodičia spolu s deťmi  doma vyrobili a priniesli tekvicové strašidielko. Pani učiteľky premenili chodby  na čarovný rozprávkovo-strašidelný dom. Posledný deň projektu sa pani učiteľky zmenili na „ježibabky“ ... » čítaj viac »


Mesiac úcty k starším

primator2018.jpg

V našom meste sa už stalo tradíciou, že každoročne  pre svojich občanov pripravíme kultúrny program pri príležitosti - Mesiaca úcty k starším. V súčasnej situácii sa z dôvodu prijatých opatrení tento verejný program nemôže uskutočniť.
Dovoľte mi teda, aby som sa vám všetkým seniorom aspoň touto formou prihovoril. Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Na prejav úcty však nestačí len 1. október - Svetový deň seniorov a následne celý október - ako Mesiac úcty k starším, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov o náš dnešok. Úctu treba prejavovať počas celého roka... nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Nezabúdajme, že každému z nás pribúdajú roky. Neúprosne a neomylne ich prideľuje čas zo svojho náručia nám všetkým. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak, ako sa pominú letné dni a znenazdania prichádza jeseň a my len hľadíme, čo sa to v prírode deje. Nedá sa tomu vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. A spomienky sú pestré ako tá príroda na jeseň. Hýri najkrajšími farbami – zlatožltá, červená, hnedá, pomaly sa vytráca zelená a nahrádza ju obyčajná šedá. Tak aj v spomienkach sa nájdu najkrajšie prežité roky, ale aj vážne, až smutné obdobia. Pripomíname si a bilancujeme s vami, čo ste počas svojho života urobili pre svoje deti, rodinu, či pre svoje mesto. Ceníme si Vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si Vaše vrásky, vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci, odovzdanosť dlane. Tešíme sa s Vami, že ste mali šťastie dožiť sa vyššieho veku. Mnohí už stoja na prahu obdobia, v ktorom sa postupne strácajú životné sily, fyzické i psychické schopnosti, prichádzajú zdravotné ťažkosti a stráca sa životný elán. Verte, že krásu a pôvab vášmu životu budú dodávať jedinečné okamihy šťastia, ktoré budeme prežívať spolu s vami, našimi rodičmi, starými rodičmi... každý z vás je milovaný, každý z vás je potrebný. Každé obdobie života má svoje svetlé i tienisté stránky. Nenechajte sa tmou veku odradiť a ochudobniť o nádej na šťastie. A aj keď sa na oblohe vášho života rozprestrú husté mraky, majte na pamäti, že za nimi sa ukrýva žiarivé slnko, ktoré jedného dňa určite vyjde.
Milí naši seniori, prajem Vám pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života . Prežite ďalšie roky obklopení láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších a dni vášho zrelého veku prepletené vďačnosťou nás všetkých. Nech je vaša jeseň plná farieb, z ktorých každá bude znamenať jedno krásne prežité obdobie života.

S úctou

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta

kytica_starsim.jpg


15.10.2020
 

Poľský Strumeiń Bytča očarila

Poľský Strumeiń Bytča očarila

V dňoch 14.9.2020 a 29.9.2020 sa uskutočnili stretnutia partnerských miest Bytča a na poľskej strane Strumień v rámci projektu: Náučný chodník "Za krásami bytčianskej prírody", Reg. č. INT/EB/ZA/3/V/A/0157.

Ako povedali Poliaci, v Bytči neboli prvý raz, avšak vždy len v zámockom areáli. Preto ich prehliadka centrálnej časti mesta, sakrálnych pamiatok, veľmi milo prekvapila ... » čítaj viac »


Informovanie verejnosti

V piatok dňa 25. 9. 2020 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie nájomných bytov v Bytči za účasti niektorých poslancov mestského zastupiteľstva, zástupcov škôl a školských zariadení v Bytči  a zástupcov Ministerstva dopravy a výstavby SR a Štátneho fondu rozvoja bývania. Vo štvrtok jeden z poslancov mestského zastupiteľstva oznámil na mestský úrad, že bol pozitívne testovaný na COVID 19. Na základe tejto informácie Mestský úrad v Bytči  zabezpečil testovanie zúčastnených osôb, ktoré boli v blízkom kontakte  s týmto pozitívne testovaným poslancom. Testovanie prebehlo v piatok dňa 2. 10. 2020.
Dnes sme sa dozvedeli výsledky testovania. Všetky testované osoby, vrátane primátora mesta majú negatívny test.
Uvedenú informáciu považujeme za potrebné zverejniť, nakoľko mestský úrad navštevuje množstvo spoluobčanov.


6.10.2020
 

Zverejnenie zámeru predaja pozemku

Oznam - voľné pracovné miesto

Predbežné termíny pristavenia veľkokapacitných kontajnerov - jeseň 2020