Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 29.6.2017.
Meniny má Peter a Pavol, Petra, zajtra Melánia.

logo

Informácia - parkovanie na námestí

Vážení občania a návštevníci mesta,
informujeme Vás, že Mestské zastupiteľstvo v Bytči na zasadnutí dňa 15.decembra 2016 schválilo Všeobecne záväzné nariadenie mesta Bytča č. 12/2016 o  vymedzení zóny parkovania motorových vozidiel na Námestí Slovenskej republiky v Bytči  na dočasné parkovanie.
Súčasťou predmetného nariadenia je Prevádzkový poriadok pre zónu parkovania v meste Bytča, ktorý stanovuje podmienky dočasného parkovania na parkovacích miestach na vymedzených parkoviskách s možnosťou zabezpečenou parkovacími automatmi a parkovacími kartami.
Prevádzková doba vo vymedzenej zóne na dočasné parkovanie je: 8.00 hod.-17.00 hod. počas pracovných dní a počas ktorej je parkovanie pre návštevníkov obmedzené časovo max.2 hodiny parkovania v čase od 8.00 hod. do 12.00 hod. a max. 2 hodiny poobede od 12.00 hod. do 17.00 hod.
Režim evidovania parkovania: návštevníci - vytlačením bezplatného parkovacieho lístka, rezidenti - vystavením rezidentskej parkovacej karty
Poplatok za parkovanie:
- pre návštevníkov je regulácia obmedzená časovo do max.2 hodiny parkovania počas prevádzkovej doby, bezplatným časovým lístkom z parkovacieho automatu
- rezidentské parkovacie karty budú vystavené na náklady prevádzkovateľa.
Prevádzku úsekov vymedzených miest komunikácií na dočasné parkovanie a vydanie rezidentovi RPK pre zónu parkovania zabezpečuje správca miestnych komunikácií na území mesta Bytča, ktorým sú Technické služby Mesta Bytča, Hlinická cesta 403/16, 014 01 Bytča, tel. 041/5523 221, 0918 545 079.  
Kontrolu plnenia ustanovení  Všeobecného záväzného nariadenia  Bytča č. 12/2016 vykonáva Mestská polícia Bytča.
Pre parkovanie motorových vozidiel mimo zónu Námestia Slovenskej republiky vymedzenú príslušnými dopravnými značkami, sa časové obmedzenie a podmienky stanovené predmetným nariadením, nevzťahujú.
Naďalej je možné, za dodržania všeobecne platných predpisov a pravidiel cestnej premávky, využívať možnosti parkovania, ktoré poskytujú verejné parkoviska nachádzajúce sa v blízkosti Námestia Slovenskej republiky, zriadené na ulici: S. Bíroša, Hlinkovej, Treskoňovej (vrátane parkovacích plôch za Kultúrnym domom a penziónom „Jesienka“), S. Sakalovej, Hurbanovej, 1. mája, Hollého (pri Sobášnom paláci).
Bližšie informácie o  vymedzení zóny parkovania motorových vozidiel na Námestí Slovenskej republiky v Bytči  na dočasné parkovanie sú uvedené v texte  Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bytča č. 12/2016 zo dňa
15. decembra 2016 a s týmto súvisiacim Prevádzkovým poriadkom, ktoré sú zverejnené a dostupné na internetovej stránke Mesta Bytča, link: http://www.bytca.sk/materials/files/vzn/vzn2016_12.pdf


27.2.2017
 

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Dňa 19. februára 2017 o 10,00 hodine sa v Dome kultúry Bytča konalo stretnutie Róberta Kaliňáka, podpredsedu vlády a ministra vnútra SR s dobrovoľnými hasičmi žilinského kraja k „Projektu Celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek“.

Stretnutia sa zúčastnilo 300 dobrovoľných hasičov žilinského kraja, spoločne so svojimi primátormi, starostami a zástupcami miest a obcí.

Spoločne s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom prišli dobrovoľných hasičov pozdraviť i prezident HaZZ SR – Alexander Nejedlý, prezident DPO SR – Ladislav Pethö, generálny sekretár DPO SR – Vendelín Horváth a riaditeľ KR HaZZ Žilina – Jaroslav Kapusniak... » čítaj viac »


Oznam o úprave ordinačných hodín LSPP

Žilinský samosprávny kraj, odbor zdravotníctva oznamuje, že z dôvodu skrátenia ordinačných hodín Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) pre dospelých do 22,00 hod. v Bytči, je pre pacientov okresu Bytča

od 1. marca 2017, po 22,00 hod.

zabezpečené poskytovanie ambulantnej LSPP pre dospelých vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina, Ul. V. Spanyola.


15.2.2017
 

Prieskum na vytvorenie nového pracovného miesta

Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže

Mesto Bytča vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvhodnejší návrh na uzavretie kúpnych zmlúv na prevod vlastníctva k majetku mesta - TKR:

icopdf Obchodná verejná súťaž - KTR 1/2017 (PDF, 63 KB)


13.1.2017
 

Pokračovanie projektu detských ihrísk

Získajme nové detské ihrisko pre Bytču

V roku 2017 sa mesto Bytča opätovne zapája do projektu Žihadielko - detské ihriská postavené za finančnej podpory v.o.s.  Lidl Slovensko. Naše mesto by chcelo obnoviť detské ihrisko na Sídlisku 1.mája. Preto prosíme všetkých občanov, aby sa po oficiálnom vyhlásení súťaže registrovali a posielali hlasy tak ako to bude zverejnené na stránke www.zihadielko.sk.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania v roku 2016 a nestrácame nádej, že sa nám to spoločne v roku 2017 podarí.

9.1.2017
 

Technické služby mesta Bytča rozšírili svoj vozový park

technicke1.jpg

 

Technické služby mesta Bytča opäť rozšírili svoj vozový park o automobil značky Multicar N27. Ide o viacúčelové vozidlo, ktoré je určené na celoročný chod prác technických služieb, na údržbu chodníkov a miestnych komunikácií.


19.12.2016