Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 2.2.2023.
Meniny má Erik, Erika, zajtra Blažej.

logo

Besedy s preventistami MsP.

Besedy s preventistami MsP.

Mestská polícia v Bytči nepôsobí len represívne, ale dôraz kladie aj na preventívne pôsobenie. V rámci svojej činnosti preventisti Mestskej polície začali v novom školskom roku vykonávať prednášky v materských a základných školách, ktoré sú prioritne zamerané na prevenciu kriminality, prevenciu drogových závislosti a dopravnú výchovu. V každodennom živote sa žiaci stávajú účastníkmi cestnej premávky...  » čítaj viac »


Mesiac úcty k starším.

Mesiac úcty k starším.

Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve október je Mesiacom úcty k starším preto, aby sme si uctili našich seniorov a dali im najavo svoju vďačnosť, úctu, obdiv a lásku. Pritom sú to samozrejmosti, ktoré sú, alebo by mali byť, prirodzenou súčasťou nášho správania sa každý mesiac, každý deň v roku, každú hodinu. Veď všetci rovnako putujeme životom, od narodenia až po jeseň života. Tí pred nami, my, tí po nás…Mesto Bytča na svojich seniorov nezabúda. V nedeľu 23. októbra ... » čítaj viac »


Zverenenie predaja pozemku pri BD Mikšová

Slávnostné otvorenie športovej haly v Bytči.

Slávnostné otvorenie športovej haly v Bytči.

Slávnostné otvorenie multifunkčnej športovej haly v Bytči sa uskutočnilo 18. októbra 2022 za prítomnosti primátora, poslancov mestského zastupiteľstva a ďalších pozvaných hostí. Medzi prítomnými boli športoví funkcionári - prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša, viceprezident Slovenského zväzu hádzanej Ernö Kelecsényi, viceprezident Slovenského futbalového zväzu Karol Belánik, predseda Stredoslovenského futbalového zväzu Stanislav Neuschl a za Fond na podporu športu generálny manažér ... » čítaj viac »


SLÁVNOSŤ UVÍTANIA DETÍ DO ŽIVOTA

SLÁVNOSŤ UVÍTANIA DETÍ DO ŽIVOTA

Slávnosť uvítania detí do života sa konala dňa 13. októbra 2022 v Dome kultúry v Bytči.  Pozvaní boli rodičia so svojimi detičkami, ktoré sa narodili v období od 1.3.2022 do 31.8.2022. Pozvaných bolo 57 detí, z toho 33 chlapcov a 24 dievčat. Veľmi nás potešil záujem rodičov, ale aj starých rodičov, ktorí si našli čas a tejto slávnosti sa zúčastnili. Primátor mesta p. Miroslav Minárčik predniesol slávnostný príhovor a po ňom odovzdal rodičom narodených detí pamätný list, detskú obrázkovú knižku, krásnu červenú ružu a finančný príspevok mesta ... » čítaj viac »


Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

V zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení Vám
oznamujeme, že v termínoch:

od: 02.11.2022 07:00:00 do: 02.11.2022 16:30:00

od: 08.11.2022 07:30:00 do: 08.11.2022 17:30:00

bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo Vašej obci uvedené v prílohách:

Príloha č. 1

Príloha č. 2


13.10.2022
 

Oznam

Mesto Bytča pozýva verejnosť na slávnosť otvorenia viacúčelovej športovej haly, ktorá sa bude konať v našej novej športovej hale v areáli futbalového ihriska v Bytči dňa 18. októbra (t.j. utorok) o 15:00 hod.


13.10.2022
 

PRÍHOVOR PRIMÁTORA MESTA K MESIACU ÚCTY K STARŠÍM

primator_aktual.jpgMilí spoluobčania,

mesiac október, ako Mesiac úcty k starším, nám každoročne pripomína, že tak ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života.

Jeseň života, to nie je len vyšší vek a nekonečný počet zážitkov. Je to hlavne nesmierne množstvo skúseností, pokora , rozvaha, nadhľad a plnohodnotne prežitý život.

Je mesiac, kedy si vás s úctou a láskou pripomíname.

Dovoľte mi, aby som vám vyslovil slová úcty a poďakoval za vašu celoživotnú prácu, za hodnoty, ktoré ste svojou prácou vytvárali. Skláňam sa pred rokmi, ktoré ste naplnili činmi pre blaho svojich rodín a rozvoj nášho mesta.

V tejto oblasti ste nám veľkým vzorom. Prejavujeme vám úctu, ktorú si plným právom zaslúžite, pretože nám máte vždy čo dať. Učíme sa celý život a najlepšími učiteľmi ste vy, naši najbližší, rodina, rodičia, či starí rodičia. Chceme vám podať pomocnú ruku vždy, keď ju budete potrebovať.

Dovoľte mi, aby som vám touto cestou pri príležitosti Mesiaca úcty k starším zaželal pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úprimných priateľov, dlhý život a vďačnosť a pomoc vašich detí.

S úctou

Ing. Miroslav Minárčik

primátor mesta

kytica.jpg


11.10.2022