Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 22.10.2017.
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

logo

Bytčianske kultúrne leto odštartovalo


Deti a rodičia sa už tešia na leto a mesto Bytča si pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý má osloviť všetky vekové skupiny. V piatok 30. júna odštartovalo na námestí Bytčianske kultúrne leto so začiatkom o 19-tej hodine. Slovensko je plné mladých hudobne nadaných ľudí. Pozvanie prijali a predstavili sa hudobné kapely ako novovzniknutá skupina No One z Topoľčian zložená zo šiestich hudobníkov, ktorí milujú najmä rock...   » čítaj viac »


Ocenenie žiakov základných škôl v Bytči

Ocenenie žiakov základných škôl v Bytči

Pri príležitosti končiaceho sa školského roka 2016/2017 ocenil primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik dňa 28.6.2017 v priestoroch mestského úradu 21 žiakov základných škôl, na Ulici Mieru a Eliáša Lániho, ktorí počas tohto školského roka dosahovali mimoriadne výsledky nielen v škole, ale aj v záujmovej činnosti. Žiaci uspeli v rôznych odvetviach ako krasokorčuľovanie, mladý zdravotník, vo výtvarných súťažiach, v klavírnej súťaží, v prednese povestí Šalianský Maťko,v enviromentálnych, matematických, fyzikálnych ,dejepisných... » čítaj viac »


PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY

PÁLENIE JÁNSKEJ VATRY

S Jánom sa viaže veľa magických zvykov súvisiacich s letným slnovratom. Tradovalo sa,že na Jána majú najväčšiu moc živly -zem, voda a oheň. Preto sa zvykli počas najkratšej noci roka páliť jánske ohne a vatry. Mládež, ženy a aj muži na svätého Jána tancovali a spievali okolo vatier , často ich aj preskakovali. Podobne tomu bolo aj 24. júna , kde sme mohli po prvý krát vidieť pálenie jánskej vatry aj v Bytči na kaplnke so začiatkom o 19-tej hodine... » čítaj viac »


Oslavy 70 výročia dychovej hudby Hrabovanka

Oslavy 70 výročia dychovej hudby Hrabovanka

Sú udalosti, ktoré v sebe spájajú minulosť a prítomnosť , históriu a súčasnosť. K nim nepochybne patrí aj 70 výročie založenia dychovej hudby Hrabovanka , ktoré si zaslúži pozornosť.

70 je krásny vek, vek ktorému je potrebné vzdať úctu. Sobota 17. jún sa preto niesla v duchu osláv a zábav. Začiatok bol venovaný krásnej svätej omši v kostole v Hrabovom a dobrá atmosféra v sprievode spevu a tanca pokračovala na miestnom ihrisku v Hrabovom, kde už bolo všetko pripravené.,,   » čítaj viac »


Deti opäť v televízií a opäť úspešní

Deti opäť v televízií a opäť úspešní

"Daj si čas" je názov zábavno – súťažnej edukatívnej televíznej relácie, ktorej sa zúčastnili deti 6. A triedy spolu so svojou početnou podporou vybraných žiakov z našej školy ... » čítaj viac »


Veterán tour Manín 2017

Veterán tour Manín 2017

V peknom prostredí slovenskej prírody na Považí sa organizovalo po jedenásty krát stretnutie majiteľov a zberateľov historických vozidiel pod záštitou klubu historických vozidiel Považie s názvom ,,Veterán tour Manín 2017“.

Zraz všetkých zúčastnených sa konal na Podjavorníku, kde bol štart . Spanilá trasa viedla malebnou prírodou Považia z Podjavorníkov do Považskej Bystrice, Terchovej, Belej, Bytče, Stupného, Brvnišťa, Papradna a do ciela Podjavorníka. Akcia bola organizovaná už tradične v mesiaci jún presnejšie v sobotu 17. júna na námestí v Bytči . Priaznivci automobilových unikátov mohli vidieť staršie ročníky automobilov... » čítaj viac »


Oznam

Riaditeľstvo ZŠ na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme na zástup za MD kvalifikovaného učiteľa náboženskej výchovy s predpokladaným nástupom od 4.9.2017.
Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.
Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 22. 6. 2017 na mail: skola@zselaniho.sk.
K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov.


16.6.2017
 

Tanečná gala show

Tanečná gala show

Dňa 14. 06. 2017 sa v dome kultúry v Bytči konala záverečná tanečná gala show odboru SZUŠ YAMAHA , ktorú si nenechala ujsť rodina ani priatelia tanečníkov. V tejto gala show sa nám predstavilo so svojimi pesničkami a tancami dokopy 90 žiakov pod vedením Karin Holešovej. Mali sme možnosť vidieť 26 choreografií zameraných prevažne na moderné, scénické a disco tance, ale aj spoločenské a ľudové tance. Hosťom tohto rytmického a dobre naladeného programu boli aj tanečníci z folklórneho súboru Rozsutec , ktorí túto show spestrili a pripomenuli nám naše ľudové tradície a bohatstvo, ktoré máme... » čítaj viac »