Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 28.4.2017.
Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

logo

Okresný školský okruhový beh

Okresný školský okruhový beh

Základná škola na Ulici Eliáša Lániho v Bytči využila výzvu Raiffeisen Bank na podporu telesnej kultúry a športu a zapojila sa do projektu s cieľom zorganizovať okresný školský okruhový beh s názvom  „RRR – Raiffeisen Run aRound“ v parku v lokalite „Na Kaplnke“ ... » čítaj viac »


Prvá komunitná záhrada v Bytči

Prvá komunitná záhrada v Bytči

Neformálna skupina občanov nášho mesta pod názvom „Aktívne Bytčanky“, ktorá pozostáva zo zamestnankýň zariadenia pre seniorov Jesienka a rodinných príslušníčok klientov, sa rozhodla zmeniť nevyužívaný park za Penziónom Jesienka na komunitnú záhradu plnú života. Myšlienkou vybudovať komunitnú záhradu pre seniorov v Bytči sme sa zaoberali už dlhšie. Tento nápad vzišiel z potreby mať nejaký priestor, akúsi zelenú zónu pre našich klientov, kde by bola možnosť všestranného vyžitia spojená s pobytom na vzduchu, pretože pobyt vonku a v spoločnosti rôznych generácií prospieva zdravotnému stavu klientov a prispieva aj k lepšej socializácii celej komunity. Sme rady, že sa tento projekt uskutočnil vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec Nadácie Orange a podpore Mesta Bytča... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku Mesta Bytča

Mesiac úcty k starším s Kysuckým prameňom.

Mesiac úcty k starším s Kysuckým prameňom.

Mesiac október, jeden z jesenných mesiacov roka, na celom svete patrí tým, ktorí prežívajú jeseň svojho života- seniorom. Október, teda mesiac Úcty k starším, nie je časom kedy sa správame úctivo k našim najstarším, ale časom kedy si opäť po roku pripomíname, prečo je úcta k starším dôležitá a že od nej nesmieme upúšťať celoročne.

Čas letí rýchlo a my sa často ani nenazdáme a z malého drobca vyrastie akoby zo dňa na deň mladá slečna, alebo pohľadný mladík. Každý raz vyrastie, stane sa občanom, založí si vlastnú rodinu a vychová svoje deti so snahou vyformovať z nich čo najlepších, najsrdečnejších ľudí. Za to, kým sme dnes, ako žijeme, ako sa správame, ale často aj za to čo máme, môžme ďakovať našim mamám a otcom, babkám a dedkom...   » čítaj viac »


Thurzovanie

Thurzovanie

Pri príležitosti 400. výročia úmrtia osobnosti, ktorá výrazne ovplyvnila nielen územie Žilinskej župy, ale i celého Slovenska a Európy, vyhlásil Žilinský kraj rok 2016 za Rok Juraja Thurza. Základná škola na Ulici mieru v Bytči reagovala na túto výzvu a zrealizovala projekt Thurzovanie, ktorý sa prelínal dvoma školskými rokmi. V spolupráci s Mestskou knižnicou Bytča, Štátnym archívom Žilina so sídlom v Bytči a Základnou školou Ulica mieru (IV.A a IV.B trieda) vznikol náučný program s množstvom informácií o živote a diele Juraja Thurzu - palatína ... » čítaj viac »


Poďakovanie

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojím hlasom k víťazstvu našich projektov Raiffeisen Run aRound a Tancuj, hýb sa, bav sa alias Pódium plné vysmiatych tvárí. Vďaka tomuto úspechu sa už 27. októbra uskutoční školský okruhový beh pre žiakov základných škôl okresu Bytča.

 kolektív žiakov a učiteľov ZŠ na Ulici Eliáša Lániho


14.10.2016
 

VÝSTAVA OVOCIA, ZELENINY A KVETOV V DOME KULTÚRY ÚSPEŠNÁ.

VÝSTAVA OVOCIA, ZELENINY A KVETOV V DOME KULTÚRY ÚSPEŠNÁ.

Jeseň, je pre záhradkárov časť roka, v ktorej sa ukáže ich snaha a úsilie v podobe lákavých, šťavnatých plodov zeme. Tak ako každý rok záhradkári zo Slovenského Zväzu Záhradkárov v Bytči prišli pod záštitou primátora mesta p. Miroslava Minárčika do domu kultúry Bytča ukázať, nakoľko úspešní boli v ich záľube a pripravili pre verejnosť výstavu, z ktorej sa zbiehali slinky.

Výstava sa otvorila v sobotu 1.10.2016 o 9:30 hod. Na úvod detičky z Materskej školy na Ul. Dostojevského zatancovali, zaspievali a zarecitovali básničky. Ovocie, zelenina ale aj pestrofarebné kvetiny zaplnili stoly vo foayé Bytčianskeho kultúrneho domu... » čítaj viac »