Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 15.11.2019.
Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

logo

Na krídlach radosti

Na krídlach radosti

Teplé slnko svieti,
lúkou bežia deti.
Pri veselej pesničke
skáču v mäkkej trávičke.
Bosé nôžky majú,
radostne sa hrajú.

Takto môžeme vyjadriť obsah letnej akadémie materských škôl , ktorá je usporiadaná pod záštitou mesta Bytče.
Podujatie sa uskutočnilo 6.6.2019 za účasti detí zo špeciálnej MŠ v Bytči, MŠ Hliník n/Váhom, MŠ Pšurnovice, MŠ Hrabové, MŠ Hurbanova s Malá Bytča a MŠ Dostojevského ... » čítaj viac »


OZNAM - voľné pracovné miesto

Riaditeľstvo Základnej školy na Ulici mieru 1235, Bytča prijme do pracovného pomeru kvalifikovaného vychovávateľa školského klubu detí s predpokladaným nástupom od 1. septembra 2019. Uchádzač musí spĺňať kvalifikačné predpoklady v zmysle platnej legislatívy. Vybraných uchádzačov bude riaditeľka školy pozývať na osobný pohovor telefonicky. Žiadosť o prijatie do zamestnania, životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov zasielajte elektronicky do 21. júna 2019 na  zsmieru@zsmieru.sk.


12.6.2019
 

Detské cyklistické preteky v Bytči – 2. ročník

Detské cyklistické preteky v Bytči – 2. ročník

V nedeľu 9.6.2019 sa v lokalite kaplnky v Bytči uskutočnil druhý ročník cyklistických pretekov pre deti vo veku od 3 do 10 rokov. Cyklopreteky zorganizovalo mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času a s členom DEEM Racing Team Miroslavom Šustrom, ktorý trasu pripravil a podujatie okrem iného aj moderoval. Pretekári mali možnosť registrácie v CVČ, alebo priamo na mieste od 13:00 hod. Cyklopreteky pred 14:00 hod otvoril primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Súťažilo sa vo viacerých kategóriach. Ako prví začali deti z materských škôl... » čítaj viac »


OZNAM - voľné pracovné miesto

Riaditeľstvo ZŠ na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prijme do pracovného pomeru kvalifikovaného vychovávateľa ŠKD  s predpokladaným nástupom od 1. 9. 2019.
Podmienky prijatia: v zmysle platnej legislatívy. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.
Životopis s kontaktnými údajmi zasielajte do 17. 6. 2019 na mail: skola@zselaniho.sk.
K žiadosti o pracovnú pozíciu je nutné pripojiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov.


5.6.2019
 

Oslavy MDD v Bytči.

Oslavy MDD v Bytči.

Leto sa už začalo, prázdniny na dosah a neodmysliteľnou súčasťou mesiaca jún je aj oslava Medzinárodného dňa detí. Pri tejto príležitosti Mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času pripravili pre deti akciu Deň detí, ktorá sa konala 1. júna 2019 v areáli kaplnky v Bytči. Centrum voľného času od začiatku rozprúdilo krv v žilách svojimi súťažami a rôznymi disciplínami, na ktoré sa deti tešili a na konci ich mohla čakať sladká odmena vo forme balíčkov. Nechýbalo ani maľovanie na tvár, hasičskú techniku predviedli Dobrovoľní hasiči z Bytče, ktorej súčasťou bol aj simulovaný požiar malého domčeka a jeho následné hasenie. Pripravení boli aj Mestskí policajti so zbraňami a všetkým vybavením, ktoré používajú pri svojej práci... » čítaj viac »


Pozvánka na akadémiu detí materských škôl

Bytčania si zveľaďujú svoje okolie.

Bytčania si zveľaďujú svoje okolie.

Skrášľovanie svojho mesta, ulíc a okolia svojich bydlísk by malo byť vecou srdca každého Bytčana ( občana?). Nie je tak dávno, keď už počas jarných mesiacov sa ľudia zbavovali pozostatkov zimy, čistili okolie domov, skrášľovali ich výsadbou okrasných kríkov, kvetov a podobne. Mesto Bytča veľmi pozitívne vníma zveľaďovanie (skrášľovanie) verejných priestorov občanmi či podnikateľskými subjektami. Okrem úprav na sídlisku, či iných verejných priestranstvách pribudla pred vstupom do mesta krásne upravená autobusová zástavka... » čítaj viac »


Oslavy Dňa matiek.

Oslavy Dňa matiek.

Sviatok Deň matiek možno právom označiť za najväčší sviatok pre každého syna či dcéru, vnúčatá či tie najmenšie pravnúčatá. Láska je najväčšou radosťou, ktorú človek rozdáva druhým a sám neobmedzene prijíma tento dar. A práve ženy, mamičky, staré mamy rozdávajú lásku plným priehrštím, dodávajú odvahu do ďalších dní života, sú piliermi, na ktoré sa možno spoľahnúť. Mama je osoba, ktorá je nám najbližšia, je pre nás nenahraditeľná a jedinečná, pretože nás nosila pod srdcom a darovala nám to najcennejšie život.  Druhá májová nedeľa voňala jarou a orgovánom a to bol ten správny čas na oslavu krásneho sviatku Dňa matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 12. mája 2019 pripravilo mesto Bytča... » čítaj viac »