Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.9.2022.
Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

logo

OZNAM

Oznamujeme občanom, že Mestský úrad Bytča, bude dnes, t.j. 01.07.2022 od 12,00 hodiny z technických príčin zatvorený.

 

Ďakujeme za pochopenie.


1.7.2022
 

OCENENIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŽAKOV BYTČIANSKYCH ŠKÔL

OCENENIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŽAKOV BYTČIANSKYCH ŠKÔL

Dňa 28. júna 2022 sa v sobášnej sále mestského úradu v Bytči uskutočnilo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov základných škôl Ul. Mieru a Ul. Eliáša Lániho v školskom roku 2021/2022. Žiaci boli ocenení za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v krajských, celoštátnych, medzinárodných súťažiach, v športe či v iných mimoškolských aktivitách. Z rúk primátora si prevzalo 20 najúspešnejších žiakov ďakovný list, kvet a ako vecné dary USB kľúč a modernú knihu Krásna Bytča. ,,Veľká vďaka patrí najmä rodičom... » čítaj viac »


Oznam - Zážitkové lety 1.-2.7.2022

Oznamujeme občanom, že v dňoch 1.-2.07.2022 od 10:00 do 14:30 miestneho času, budú na Letisku Žilina v Dolnom Hričove vykonávané zážitkové lety (predpokladaný počet je 5 letov každý deň). Zážitkové lety bude vykonávať vojenské prúdové cvičné lietadlo Aero L-29 Delfín, ktoré môže spôsobovať čiastočné nepríjemnosti zapríčinené hlukom.


30.6.2022
 

OZNAM

Oznamujeme občanom, že Mestský úrad Bytča, bude dnes, t.j. 29.06.2022 od 14,00 hodiny z technických príčin zatvorený.

 

Ďakujeme za pochopenie.

 


29.6.2022
 

Projekt Hraj za kraj

Vážení občania,

mesto Bytča sa zapojilo do projektu ,,hrajzakraj" so svojím projektom - Rekonštrukcia workoutového ihriska Bytča na kaplnke. Touto cestou prosíme občanov o zahlasovanie za náš projekt na uvedený link https://hrajzakraj.hlasobcanov.sk/all-projects

Hlasovanie je bezplatné.

ZSK-Hlasovanie-FB-COVER.png


28.6.2022
 

Otváracie hodiny kúpaliska

Pálenie Jánskej vatry

Pálenie Jánskej vatry

Deň letného slnovratu už tradične  patrí rôznym zvykom a poverám. Atmosféru magickej noci umocňuje pálenie Jánskeho ohňa, ktorý symbolizuje víťazstvo slnka nad tmou. Najkratšia noc v roku bola a je vždy čarovná. Bola vhodná aj na zbieranie liečivých rastlín, ktorým sa pripisovala obzvlášť veľká sila a účinok, otvárali sa poklady zeme....Mládež, ženy aj muži na svätého Jána tancovali a spievali okolo vatier, často ich aj preskakovali. Oheň sa uctieval, nesmel sa požičať ani zhasiť. Musel vydržať horieť čo najdlhšie. Každý slnovrat sa v minulosti chápal ako začiatok novej etapy...  » čítaj viac »


Veterán Tour Manín 2022 úspešný v Bytči

Veterán Tour Manín 2022 úspešný v Bytči

18. júna 2022 v popoludňajších hodinách sa námestie v Bytči zaplnilo množstvom unikátnych historických vozidiel. Konal sa v poradí XVI. ročník prehliadky historických vozidiel Veterán Tour Manín 2022. Podujatie pripravil  Klub historických vozidiel Považie a obyvatelia Bytče, Považskej Bystrice, Púchova a okolitých obcí mohli počas celej soboty obdivovať viac ako pol stovky veteránov. ,, Zraz všetkých zúčastnených je tradične ... » čítaj viac »