Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 4.7.2022.
Meniny má Prokop, zajtra Sviatok sv. Cyrila a Metoda.

logo

POZVÁNKA

Vážení občania, v mene primátora mesta a poslancov mestského zastupiteľstva, vás pozývame na slávnosť požehnania pamätníka venovaného spoluobčanom a rodákom, ktorí zahynuli počas prvej svetovej vojny a druhej svetovej vojny, dňa 8.mája 2022 o 11,30 hodine na cintoríne v Bytči (pri dome smútku). 


4.5.2022
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

V zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení Vám oznamujeme, že v termíne od: 03.06.2022 07:30 do: 03.06.2022 16:30 bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo Vašej obci uvedené v prílohe - link


3.5.2022
 

Vyhlásenie verejnej ponuky na priamy prenájom majetku Mesta Bytča

Prieskum záujmu o nájomné bývanie v meste Bytča


Mesto Bytča sa rozhodlo uskutočniť prieskum záujmu občanov o nájomné bývanie v dvoch nových bytových domoch na Marhuľovej ulici č. súp. 1952 a Broskyňovej ulici č. súp. 1953 postavených v lokalite Thurzove sady, v k.ú. Veľká Bytča ( medzi ČOV Malá Bytča a ovocným sadom Bytča). Pravidlá prideľovania nájomných bytov budú podliehať podmienkam Štátneho fondu rozvoja a bývania. V bytových domoch sa nachádza 88 nájomných bytov, z toho 24 jednoizbových bytov o výmere  51m2  a 64 dvojizbových bytov o výmere od 50,98 m2 do  65 m2 . Predpokladané  mesačné nájomné uvedených bytov bude predstavovať sumu vo výške 3,95 €/m2 ( jednoizbový byt cca  – 190 €/mesiac, dvojizbový byt – cca od 190 € do 260 €/ mesiac), plus úhrada energií s užívaním nájomného bytu. Maximálny čistý príjem žiadateľa o nájomný... » čítaj viac »


Malý Dopraváčik

Malý Dopraváčik

Materská škola Dostojevského počas školského roka realizuje rôzne zážitkové projekty. Jedným z nich je projekt Malý Dopraváčik, ktorý je zameraný na dopravnú výchovu. Počas projektu sa deti cez zážitkové učenie oboznamujú a  precvičujú  v  riešení jednoduchých dopravných situácií, ako správne prechádzať cez prechod pre chodcov, ako bezpečne bicyklovať, spoznávajú dopravné značky a značenie. Veľké poďakovanie za  obohatenie a spestrenie projektu patrí Hasičskému a  záchrannému zboru v  Bytči a  Mestskej polícií v  Bytči. Prednáška na tému „Bezpečne jazdím na bicykli a kolobežke“... » čítaj viac »


Bytčianske námestie už zdobí máj

Bytčianske námestie už zdobí máj

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, obnovujúcej sa prírody a lásky. V duchu dávnych tradícií aj námestie v Bytči už zdobí vysoký, stuhami ozdobený máj. V piatok 28. apríla v dopoludňajších hodinách už tradične 11 rok po sebe pracovníci technických služieb mesta Bytča spolu s pánom primátorom Miroslavom Minárčikom osadili máj za pomoci vysokozdvižnej plošiny. Pred osadením máj krásnymi farebnými stuhami prišli vyzdobiť detičky spolu s pani učiteľkami z materských škôl... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru priameho prenajmu majetku Mesta Bytča

Pomáhame dlžníkom - Bezplatné dlhové poradenstvo

Radi by sme Vás informovali o novootvorenej pobočke národného projektu ,,Bezplatne dlhové poradenstvo" (BDP) v Žiline pod záštitou Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny Slovenskej Republiky.

Dlhové poradne boli vytvorené s cieľom pomôcť ľuďom v ťažkej finančnej situácii, ktorí sa nachádzajú v začarovanom kruhu dlhov.

Ponúkame poradenstvo:
Ekonomické - analýza dlhov spolu s analýzou príjmovej a výdavkovej situácie a odporúčaním optimalizácie rozpočtu.
Právne - analýza zmluvných záväzkov, vysvetlenie výhod a nevýhod rôznych právnych riešení.
Psychologické - analýza dopadov zadlženia na psychické zdravie, pomoc so zvládaním ťažkej životnej situácie.

Poradenstvo s odborníkmi pomôže ľuďom pochopiť zložitú situáciu a nájsť možnosti riešenia. Cieľové skupiny: nezamestnaní vyhýbajúci sa zamestnaniu kvôli exekúcii, zadlžení sociálne odkázaní, zadlžení mladí dospelí po odchode z Centra pre deti a rodiny, ľudia z prostredia generačne reprodukovanej chudoby, zadlžení v dôchodcovia, zadlžení ľudia bez domova, mladiství v exekúcii, ľudia v psychickej kríze spôsobenej dlhmi, ľudia uvažujúci o osobnom bankrote, ľudia nezvládajúci rodinné hospodárenie, ľudia v dlhovej pasci kvôli osobnej kríze.

Viac informácií - link


27.4.2022