Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 18.4.2021.
Meniny má Valér, zajtra Jela.

logo

Oznam - zimná údržba

Technické služby Mesta Bytča z dôvodu zimnej údržby pri odstraňovaní snehu, žiadajú majiteľov motorových vozidiel parkujúcich na uliciach,  aby svoje motorové vozidlá na uvedenej časti neparkovali. Pri neakceptovaní uvedeného nariadenia môže Mestská polícia ukladať pokuty v blokovom konaní.

zimná údržba


14.1.2021
 

Oznam - materské školy

Mesto Bytča oznamuje zákonným zástupcom detí, že prevádzka materských škôl aj po 18.1.2021 naďalej pokračuje v obmedzenom režime v zmysle oznamu zriaďovateľa zo dňa 5.1.2021. Prevádzka je otvorená len pre deti zákonných zástupcov  pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu.

Zároveň platia opatrenia na ochranu pred ochorením na COVID-19 (ochranné rúška a deti sa  preukážu čestným prehlásením o bezinfekčnosti).


Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta


14.1.2021
 

Oznam - materské školy

Oznam - zmena dopravného značenia Ul. S. Bíroša

Oznamujeme verejnosti, že v zmysle Projektu dopravného značenia odsúhlaseného OR PZ ODI Žilina sa od 21.12.2020 (pondelok) mení trvalé dopravné značenie Ul. S. Bíroša - jednosmerná premávka v smere od predajne Lidl.


18.12.2020
 

Zber vrchnákov z PET fliaš.

Zber vrchnákov z PET fliaš.

V Bytči sme prednedávnom osadili pri mestskom úrade srdce na zber vrchnákov. Kovová nádoba nie je len umeleckým dielom, ale navyše aj pomáha.Dobrosrdeční ľudia do nej sypú z vreciek plastové vrchnáky. ,, Raz za týždeň srde vyprázdnime, teraz to bolo už tretikrát. V suteréne máme osem plných vriec vrchnákov,“ prezradil primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorého teší veľký ohlas... » čítaj viac »


Vyhlásenie OVS - prenájom nebytových priestorov

Oznam - túlavé zvieratá

Vzhľadom na to, že MsP Bytča z kapacitných dôvodov nevykonáva službu 24 hodín denne, si Vás týmto dovoľujeme oboznámiť, ako postupovať v prípade odchytenia, spozorovania túlavého psa, iného túlavého zvieraťa, alebo v prípade nálezu uhynutého zvieraťa. Vo vyššie uvedených prípadoch prosím kontaktujte primátora mesta Bytča Miroslava Minárčika na telefónnom čísle: 0905 102 922 alebo náčelníka MsP na telefónnom čísle: 0917 124 980, ktorý zabezpečia odchyt, alebo v prípade úhynu odstránenie zvieraťa.

Mesto Bytča si váži záujem spoluobčanov riešiť problematiku túlavých, stratených a zanedbávaných domácich zvierat, preto sa chce týmto poďakovať p. Jane Mandovej, p. Beáte Kocincovej, p. Monike Beňovej a iným, ktorí obetujú svoj voľný čas na pomoc zvieratám.

Do budúcnosti mesto Bytča zabezpečí 24 hodinovú službu mestskej polície.

Marek Smetana, náčelník MsP Bytča


8.12.2020