Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 17.6.2019.
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav, Vratislava.

logo

Súťaž zjazdovej cyklistiky SHR riding party

Súťaž zjazdovej cyklistiky SHR riding party

Dňa 23.8.2014, v sobotu,  sa v Bytči na miestnej trati Stone Hill Riders tímu uskutočnil klubový pretek v zjazde na horských bicykloch – downhill pod názvom SHR riding party ... » čítaj viac »


Prívalové dažde v Bytči a v blízkom okolí

Prívalové dažde v Bytči a v blízkom okolí

V poslednom období z dôvodu zvýšenej frekvencie prívalových dažďov vznikajú lokálne povodne. Tento problém sa dotkol nášho mesta a mestských častí. Po kontrole vodných tokov, ktorú vykonali pracovníci Mestského úradu v Bytči a Mestská polícia bolo zistené, že tieto sú značne znečistené a zarastené náletovými drevinami ... » čítaj viac »


DH Fatranka

Posledná kapela, ktorá vystúpi v rámci Kultúrneho leta v Bytči 2014 je DH Fatranka. Dychová formácia Fatranka začala svoju prvú stránku do knihy života písať už v roku 1981. Z pôvodných 43 hudobníkov sa vyčlenilo 20, ktorí odštartovali dodnes neprerušenú hudobnú púť Dychovej kapely Fatranka.

Všetkých vás pozývame na jej vystúpenie dňa 31. augusta, v nedeľu, o 16,00 hod. na Námestí Slovenskej republiky v Bytči.


26.8.2014
 

Milan Sládek „slovenský mím“ v našom meste

Milan Sládek „slovenský mím“ v našom meste

V utorok, 12. augusta, zavítala do nášho malého mesta vzácna návšteva - prof. Milan Sládek, ktorý je na Slovensku známy ako predstaviteľ pantomímy ... » čítaj viac »


Oslavy 70. výročia SNP

Mesto Bytča, Okresná rada strany SMER-SD a KSS Okresný výbor Bytča srdečne pozývajú občanov na oslavy 70. výročia SNP, ktoré sa budú konať v piatok, 29. augusta. Začiatok osláv bude o 9,00 hod. pred budovou Mestského úradu v Bytči. Následne budú oslavy pokračovať v osade Magale. Autobus pre záujemcov bude pristavený o 9,30 hodine pred budovou Mestského úradu v Bytči.

Tešíme sa na Vašu účasť.


26.8.2014
 

Štátny archív v Bytči a služby

Štátny archív v Bytči a služby

Jednou z najvýznamnejších historických a kultúrnych pamiatok nášho mesta je renesančný zámok, v ktorom má sídlo Štátny archív v Bytči. Svoju činnosť začal 2.mája 1955 ako právny nástupca Krajského archívu v Bytči ... » čítaj viac »


Mestská knižnica oznamuje

Mestská knižnica v Bytči oznamuje občanom, že od 27. augusta /streda/ z dôvodu čerpania dovoleniek bude zatvorená. Prázdninové stredy pre deti sa nebudú konať. Knižnica bude otvorená od 2. septembra /utorok/ od 8,00 hod. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Prázdninové stredy v knižnici sa skončili

Milé deti,

a už je to tu! Prázdniny sa nám pomaly, ale isto končia a spolu s nimi sa skončili aj naše akcie v Mestskej knižnici Bytča. Podujatie Prázdninové stredy začínalo 9. júla kreslením na chodník. O týždeň, v stredu, 16. júla bol pripravený športový deň, kde sme sa hrali s loptou a so švihadlom. 23. júla ste sa mali možnosť zoznámiť s Analfabetou Negramotnou a jej kamarátkou Knihomoľou, kedy sme si porozprávali aj o nebezpečenstvách internetu. Posledná júlová streda patrila obľúbenej detskej hre – legu. Pokračovali sme aj v mesiaci august, kedy sme si 6.augusta premietali Vami vybrané rozprávky. 13.augusta sme spolu tancovali a spievali na Karaoke show a nakoniec sme sa zabávali počas Tvorivých dielní výrobou rôznych predmetov z papiera - ružičiek, stojanov na perá a iné.

Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom a aj ich rodičom a veríme, že sa uvidíme zas o rok!


25.8.2014
 

Pozvánka na hokejbalový turnaj

Vážení občania,
pozývame Vás na hokejbalový turnaj - 1. ročník Putovného pohára primátora Mesta Bytča, ktorý sa uskutoční dňa 23. augusta, v sobotu, na Mestskom štadióne v Bytči s oficiálnym začiatkom o 8,00 hod.

 turnajBW.jpg


22.8.2014