Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 21.5.2019.
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliana.

logo

Dávky v hmotnej núdzi

Dávky v hmotnej núdzi

Niektorí občania, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi v meste Bytča túto za mesiac júl nedostanú. Vyplýva to zo skutočnosti, že v zmysle novely zákona č.417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi  je potrebné si nárok na túto dávku odpracovať v rozsahu 32 hodín mesačne ... » čítaj viac »


Krátke oznamy

Prázdninové stredy v knižnici

Milé deti, opäť sa nám blíži streda, a preto Vás pozývame do Mestskej knižnice v Bytči na Prázdninové stredy. Tentokrát sme pre Vás pripravili hudobné popoludnie - karaoke zábavu spojenú s tancom. Tak si príďte spolu s nami zaspievať a vytancovať sa. Tešíme sa na Vás 13, augusta o 13,00 hod.

 

DH Predmierčanka

V nedeľu sa na Námestí Slovenskej republiky v Bytči predstaví dychová kapela Predmierčanka z obce Predmier. Dychová hudba je zaradená do kategórie malých dychových kapiel. V roku 2006 oslávila Predmierčanka svoje 100. výročie založenia. Pri tomto výročí si kapelník Anton Bajza želal, aby muzikanti zostali i naďalej verní tradíciam dychovky. Prianím každého muzikanta Predmierčanky je, aby dlho hrala krásnu hudbu, rozdávala potešenie a jej tóny zneli šťastím a radosťou. Všetkých Vás pozývame na jej vystúpenie so začiatkom o 16,00 hod.


11.8.2014
 

Tržnica na Hlinkovej ulici

Tržnica na Hlinkovej ulici

Od 27. júna 2014 uplynul už mesiac, čo bolo otvorené nové trhovisko v meste Bytča ... » čítaj viac »


Krátke oznamy

Prázdninové stredy v knižnici

Milé deti,
minulý týždeň sme sa spolu zabavili pri stavaní lega a už túto stredu, 6.augusta, o 13,00 hod sme pre Vás pripravili premietanie rozprávok.
Tešíme sa na Vás a stretneme sa v Mestskej knižnici Bytča.

 

Dychová hudba Javorinka

V nedeľu, 3.augusta, na Námestí Slovenskej republiky v Bytči vystúpila Dychová hudba Hrabovanka z Hrabového. Túto nedeľu, 10.augusta, pozvanie prijala dychová hudba Javorinka, ktorá hrá na plesch, tanečných zábavách, koncertoch, svadbách, recepciách, slávnostných akadémiách, večierkoch ale aj na rôznych rodinných oslavách.

Vystúpenie začína o 16,00 hod.


4.8.2014
 

Mesto Bytča aj občanov trápi Moyzesova ulica

Mesto Bytča aj občanov trápi Moyzesova ulica

Občania Bytče sa pýtajú kedy mesto opraví Moyzesovu ulicu, ktorá predstavuje hlavný prístup na námestie. Ubezpečujeme našich občanov, že Mesto Bytča má úprimný záujem na odstránení poruchy dlažby na tejto ulici. Za týmto účelom bolo vykonané stretnutie primátora mesta ako investora s dodávateľom t.j. firma  HASTRA s.r.o., kde bolo dohodnuté, že bude oslovený projektant tejto stavby t.j. firma Ing.Juraj STAŠKO-INPLAN, aby zaujal stanovisko k znova sa opakujúcemu problému „rozpohybovania“ sa dlažby na tejto ulici. » čítaj viac »


II. Stretnutie heligonkárov Bytčianskej doliny a okolia

II. Stretnutie heligonkárov Bytčianskej doliny a okolia

V nedeľu, 13. júla, sa na Námestí Slovenskej republiky uskutočnilo II. Stretnutie heligonkárov Bytčianskej doliny a okolia ... » čítaj viac »


Krátke oznamy

Prázdninové stredy v knižnici

Milí rodičia a deti, opäť Vás pozývame v stredu, 23. júla, do Mestskej knižnice Bytča na podujatie Prázdninové stredy. Pre Vaše ratolesti je pripravená akcia, na ktorej sa budeme učiť čítať s porozumením spolu s Analfabetou Negramotnou a Smelým zajkom. Taktiež si porozprávame o internete pomocou ukážok www.ovce.sk.

Tešíme sa na Vás!

 

Dychová hudba Hoľazňanka

V nedeľu, 27. júla, vystúpi na Námestí Slovenskej republiky v Bytči v rámci Kultúreho leta dychová hudba Hoľazňanka. Kapela pochádza z obce Plevník-Drieňové. Hoľazňanka v roku 2008 oslávila okrúhle 10. výročie a v súčastnosti ju tvorí 15 členov.

Všetkých Vás srdečne pozývame na jej vystúpenie!


22.7.2014
 

Oprava chodníka v Bytči - mestská časť Hrabové

Oprava chodníka v Bytči - mestská časť Hrabové

Obyvatelia mestskej časti Hrabové sa dočkali opravy chodníka popri hlavnej ceste, ktorý bol v zlom technickom stave ... » čítaj viac »