Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 24.8.2019.
Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít.

logo

Milan Sládek „slovenský mím“ v našom meste

Milan Sládek „slovenský mím“ v našom meste

V utorok, 12. augusta, zavítala do nášho malého mesta vzácna návšteva - prof. Milan Sládek, ktorý je na Slovensku známy ako predstaviteľ pantomímy ... » čítaj viac »


Oslavy 70. výročia SNP

Mesto Bytča, Okresná rada strany SMER-SD a KSS Okresný výbor Bytča srdečne pozývajú občanov na oslavy 70. výročia SNP, ktoré sa budú konať v piatok, 29. augusta. Začiatok osláv bude o 9,00 hod. pred budovou Mestského úradu v Bytči. Následne budú oslavy pokračovať v osade Magale. Autobus pre záujemcov bude pristavený o 9,30 hodine pred budovou Mestského úradu v Bytči.

Tešíme sa na Vašu účasť.


26.8.2014
 

Štátny archív v Bytči a služby

Štátny archív v Bytči a služby

Jednou z najvýznamnejších historických a kultúrnych pamiatok nášho mesta je renesančný zámok, v ktorom má sídlo Štátny archív v Bytči. Svoju činnosť začal 2.mája 1955 ako právny nástupca Krajského archívu v Bytči ... » čítaj viac »


Mestská knižnica oznamuje

Mestská knižnica v Bytči oznamuje občanom, že od 27. augusta /streda/ z dôvodu čerpania dovoleniek bude zatvorená. Prázdninové stredy pre deti sa nebudú konať. Knižnica bude otvorená od 2. septembra /utorok/ od 8,00 hod. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Prázdninové stredy v knižnici sa skončili

Milé deti,

a už je to tu! Prázdniny sa nám pomaly, ale isto končia a spolu s nimi sa skončili aj naše akcie v Mestskej knižnici Bytča. Podujatie Prázdninové stredy začínalo 9. júla kreslením na chodník. O týždeň, v stredu, 16. júla bol pripravený športový deň, kde sme sa hrali s loptou a so švihadlom. 23. júla ste sa mali možnosť zoznámiť s Analfabetou Negramotnou a jej kamarátkou Knihomoľou, kedy sme si porozprávali aj o nebezpečenstvách internetu. Posledná júlová streda patrila obľúbenej detskej hre – legu. Pokračovali sme aj v mesiaci august, kedy sme si 6.augusta premietali Vami vybrané rozprávky. 13.augusta sme spolu tancovali a spievali na Karaoke show a nakoniec sme sa zabávali počas Tvorivých dielní výrobou rôznych predmetov z papiera - ružičiek, stojanov na perá a iné.

Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom a aj ich rodičom a veríme, že sa uvidíme zas o rok!


25.8.2014
 

Pozvánka na hokejbalový turnaj

Vážení občania,
pozývame Vás na hokejbalový turnaj - 1. ročník Putovného pohára primátora Mesta Bytča, ktorý sa uskutoční dňa 23. augusta, v sobotu, na Mestskom štadióne v Bytči s oficiálnym začiatkom o 8,00 hod.

 turnajBW.jpg


22.8.2014
 

XVI. Michalský jarmok v Bytči

Oznamujeme záujemcom, že tradičný Michalský jarmok v Bytči sa uskutoční v dňoch 19. a 20. septembra 2014 na Námestí SR v Bytči. Predajné miesta pre predajné stánky je možné zakúpiť výlučne osobne od 2.9.2014 na MsÚ, odd. RR, č. dverí 18.

icopdf Poplatky na jarmok (PDF, 34 KB)

icopdf Organizačný poriadok jarmoku (PDF, 57 KB)


22.8.2014
 

Krátke oznamy

Cyklistická súťaž SHR riding party

Vážení občania, pozývame Vás na cyklistickú súťaž, ktorá sa uskutoční v Bytči na miestnej trati Stone Hill Riders tímu v lesnej časti nad stavebninami Stavo Artikel. Akcia sa uskutoční, 23.augusta, v sobotu, pod názvom SHR riding party. Počet jazdcov je neobmedzený a registrovať sa môžu na mieste už od 9,00 hodiny. Okrem cyklistov z okresu Bytča sa predstavia účastníci z Považskej Bystrice, Žiliny či Čadce. Súťaží sa v dvoch kategóriách - do 17 rokov a nad 18 rokov. Podujatie finančne podporilo aj Mesto Bytča. O občerstvenie je postarané.

 

Považská Veselka vystúpi v rámci Kultúrneho leta

V nedeľu, 24. augusta, vystúpi v rámci programu Kultúrneho leta v Bytči 2014 na Námestí Slovenskej republiky dychová hudba Považská Veselka. Kapela pochádza z Považskej Bystrice a vznikla v máji roku 2011 na podnet mladých hudobníkov z Plevníka-Drienového ako amatérske hudobné teleso za účelom uplatniť hráčske a individuálne schopnosti mladých ľudí z okolia Považskej Bystrice v hre na dychové nástroje. Srdečne Vás pozývame na jej vystúpenie, ktoré začína o 16,00 hod.


20.8.2014
 

Potkany pri bytovke Lúčna 1009

Potkany pri bytovke Lúčna 1009

Občania nášho mesta informovali Mestský úrad v Bytči o pohybe potkanov pri bytovke Lúčna 1009 ... » čítaj viac »