Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 18.4.2019.
Meniny má Valér, zajtra Jela.

logo

Otvorenie novej tržnice

Otvorenie novej tržnice

V piatok, 27.júna, sa neďaleko bývalej starej tržnice v Bytči otváralo nové trhovisko. Vlastníkom tržnice je pani Mária Justrová. Mesto Bytča a Mestské zastupiteľstvo Bytča odpredalo p. Justrovej 2 pozemky s rozlohou 48m2 a 34m2 za účelom vytvorenia súkromneho trhoviska. Počet stánkov je variabilný, štandartne je na trhu umiestnených 12 stánkov (možnosť ďalších 12 stánkov pre menších predajcov). Každý jeden stánok má rozlohu 11m2. Tržnica sa nachádza na Hlinkovej ulici, vedľa obchodného domu Maximo (bývalá práčovňa) a disponuje celoročným zastrešením aj v prípade extrémnych zím. » čítaj viac »


Úprava mosta cez rieku Petrovička

Úprava mosta cez rieku Petrovička

V týždni od 16. do 20.júna pracovníci Technických služieb mesta Bytča natierali most cez riečku Petrovička na Okružnej ulici a Ulici Janka Kráľa. Náter mostu bol nevyhnutný, nakoľko konštrukcia bola už značne skorodovaná, preto ju bolo potrebné obnoviť protikoróznym náterom. Novým náterom sa predĺžila jednak životnosť, ale taktiež sa zlepšil vzhľad a estetika tohto mosta. Bohužiaľ niektorí občania si nevážia majetok nášho mesta a do uzávierky tohto článku, sa stal most terčom spreyerov, ktorí sa poponáhľali s jeho pomaľovaním! » čítaj viac »


Prípravné práce na plavárni

Prípravné práce na plavárni

Vzhľadom k tomu, že letné prázdniny sa pomaly, ale isto blížia, bolo potrebné vykonať prípravné práce na Mestskej plavárni v Bytči, ktorá bude otvorená k 1.júlu. Práce prebiehali od 26.mája do 16.júna a podieľali sa na nich Technické služby mesta Bytča. Rekonštruovalo sa volejbalové ihrisko a vybudovalo sa úplne nové detské pieskovisko. Bola tiež opravená podlaha veľkého bazéna a rekonštruovala sa dávkovacia stanica chlóru a ph. » čítaj viac »


Oprava prístupových ciest na Úvaží

Oprava prístupových ciest na Úvaží

Zlá prístupová komunikácia ku garážam občanov na sídlisku Úvažie sa stala podnetom k jej úprave pre primátora mesta Miroslava Minárčika a Technické služby mesta. Občania sídliska vyjadrili svoju nespokojnosť s kvalitou tejto komunikácie a požiadali o vyriešenie tohto problému. V telese prístupovej komunikácie boli veľké výtlkové jamy, ktoré boli vždy po daždi zaplavené dažďovou vodou a stali sa tak problémom pri vzajde áut do garáží. » čítaj viac »


Novinka v Bytči: Informačný turistický internetový portál

Novinka v Bytči: Informačný turistický internetový portál

Pred Mestkým úradom sa po pravej strane nachádza Informačný turistický internetový portál prezentujúci región pod Javorníkmi. Infoportál zabudovaný do steny pred úradom sa používa ako tablet a má slúžiť širokej verejnosti – či občanom nášho mesta alebo turistom. Oficiálne bol spustený v sobotu, 28.júna pri príležitosti 780. výročia prvej písomnej zmienky o Bytči, keď mesto navštívila delegácia cezhraničného partnerstva z mesta Karolínka. » čítaj viac »


Slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ

Slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ

Dňa 23. júna, v pondelok, sa v Dome kultúry uskutočnilo slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ v Bytči s oficiálnym začiatkom o 16,00 hod ... » čítaj viac »


Odhalenie pamätnej tabule profesorovi Churovi

Odhalenie pamätnej tabule profesorovi Churovi

V sobotu dňa 21.6.2014 predpoludním boli občania Bytče a hlavne jej prímestskej časti Hliníka nad Váhom svedkom milej slávnosti. Pri príležitosti 115-teho výročia narodenia pána univerzitného profesora doktora Jána Alojza Churu, rodáka z Hliníka, mu bola odhalená pamätná tabuľa na jeho rodnom dome ... » čítaj viac »


Otvorenie mestskej plavárne

Otvorenie mestskej plavárne

Dňa 1. júla, v utorok, pri príležitosti začiatku letných prázdnin bude otvorená Mestská plaváreň v Bytči (Ul. Pšurnovická 1314/3A) ... » čítaj viac »