Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 17.6.2019.
Meniny má Adolf, zajtra Vratislav, Vratislava.

logo

Oprava chodníka v Bytči - mestská časť Hrabové

Oprava chodníka v Bytči - mestská časť Hrabové

Obyvatelia mestskej časti Hrabové sa dočkali opravy chodníka popri hlavnej ceste, ktorý bol v zlom technickom stave ... » čítaj viac »


Projekt z Operačného programu Životného prostredia

Projekt z Operačného programu Životného prostredia

Zásobovanie vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v okrese Bytča bude jednoduchšie vďaka projektu z Operačného programu Životného prostredia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu Európskej únie a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky ... » čítaj viac »


Dychová hudba Senioranka

V nedeľu, 20.júla, výstúpi na Námestí Slovenskej republiky v rámci Kultúrneho leta v Bytči Dychová hudba Senioranka. Táto dychová kapela vynikla v roku 2009. Senioranka hrá skladby slovenských, českých a moravských autorov, ale má vo svojom repertoári aj vlastné skladby a úpravy ľudových piesní.

Program začína o 16.00 hod. Teším sa na Vás!

Ing. Alžbeta Kramarová, prednosta MsÚ


17.7.2014
 

Stavebné práce na Dome smútku v Hliníku nad Váhom

Stavebné práce na Dome smútku v Hliníku nad Váhom

V čase od 26. mája do 30. júna 2014 boli vykonávané stavebné úpravy na Dome smútku v Hliníku nad Váhom, kde došlo k oprave strechy a fasády ... » čítaj viac »


Úprava Mestského cintorína v Bytči

Úprava Mestského cintorína v Bytči

Počas celého mesiaca jún a začiatkom júla 2014 bola vykonávaná rekonštrukcia Mestského cintorína v Bytči. Rekonštrukciu vykonávali Technické služby pod stavebným dozorom mesta ... » čítaj viac »


Prázdninové stredy v knižnici

Prázdninové stredy v knižnici

Milí rodičia a deti,

prvú prázdninovú stredu už máme úspešne za sebou. Mestskú knižnicu v Bytči pod vedením pani Ľubice Raždíkovej navštívilo 30 detí, čo tety knihovníčky veľmi potešilo. Detičky sa zapájali do aktivít ostošesť a najmä si vyfarbovali a kreslili ... » čítaj viac »


Poskytovanie práce občanom, ktorí poberajú dávaku v hmotnej núdzi

Od 1. júla 2014, v zmysle novely zákona o poskytovaní dávok v hmotnej núdzi, sa stalo Mesto Bytča poskytovateľom práce pre ľudí, ktorí  túto dávku poberajú. Z počiatočného počtu 150-200 občanov sme z UPSVaR dostali zoznam o počte 103 ľudí, ktorí sa mali dňa 1.7.2014 dostaviť k vykonaniu školenia o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Po skončení  školenia boli vyzvaní, aby sa zapísali na výkon práce do zoznamov podľa jednotlivých dní v týždni. Po spočítaní prihlásených sme zistili, že celkove prejavilo záujem o prácu 88 občanov poberajúcich dávku v hmotnej núdzi.

Desiatim z nich sme ponúkli prácu v Zariadení pre seniorov Jesienka (opatrovateľky, zdravotné sestry, kuchári), jednému v dome kultúry, jednému v knižnici a jednej v centre voľného času. Občania z prímestských častí budú kontaktovať poslanca mestského zastupiteľstva z príslušnej časti a s ním dohodnú vykonávanie práce, aby ušetrili na cestovnom. Ostatní by mali pracovať na verejno-prospešných prácach  (čistenie mesta, kosenie, zametanie a pod.) v rámci Technických služieb mesta Bytča. Mesto okrem školenia muselo zabezpečiť ochranné a pracovné pomôcky v celkovej hodnote 1 700 €.

Uvidíme  ako sa občania zhostia svojej povinnosti a či naozaj budú chcieť prácu vykonávať alebo sa vzdajú dávky v hmotnej núdzi a pracovať nebudú.

 

Ing. Alžbeta  Kramarová - prednosta MsÚ Bytča


7.7.2014