Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 21.5.2019.
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliana.

logo

Dychová kapela Kolárovičanka

V rámci programu Kultúrneho leta v Meste Bytča v nedeľu, 6.júna o 16.00 hod, vystúpi na Námestí dychová kapela Kolárovičanka. Táto skupina pôsobí už od roku 1977. Je pomenová podľa neďalekej obce od Bytče, z ktorej jej členovia pochádzajú. Kolárovičanka vystupuje na svadbách, ľudových zábavách a pri rôznych iných tradičných a slávnostných príležitostiach najmä v obci Kolárovice.

Milí občania, všetkých Vás srdečne pozývame na jej neďelňajšie vytúpenie.


4.7.2014
 

780. výročie prvej písomnej zmienky o Bytči

780. výročie prvej písomnej zmienky o Bytči

V sobotu, 28.júna, sa v Bytči oslavovalo. Obyvatelia mesta si pripomínali 780. výročie prvej písomnej zmienky o Bytči. Kultúrny program začínal o 9,00 hod svätou omšou v Kostole Všetkých svätých, ktorú celebroval generálny vikár Ladislav Stromček. Slávnostný program pokračoval o 10,30 hod v Dome kultúry, kde primátor Bytče p. Minárčik oceňoval významné osobnosti nášho mesta a následne po programe sa uskutočnila vernisáž. O 15,00 hod pokračovala oslava výročia na Hlavnom námestí otvorením kultúrneho leta, kde vystúpili: Folklórna spevácka skupina Súľovčanka, Rovňanskí heligonkári, Arzén, Folklórny súbor Štiavničan, Rovňan, Stavbár, Ťažká muzika, Trio z Chotára z Terchovej a ľudový rozprávač Štefan Hruštinec. » čítaj viac »


Otvorenie novej tržnice

Otvorenie novej tržnice

V piatok, 27.júna, sa neďaleko bývalej starej tržnice v Bytči otváralo nové trhovisko. Vlastníkom tržnice je pani Mária Justrová. Mesto Bytča a Mestské zastupiteľstvo Bytča odpredalo p. Justrovej 2 pozemky s rozlohou 48m2 a 34m2 za účelom vytvorenia súkromneho trhoviska. Počet stánkov je variabilný, štandartne je na trhu umiestnených 12 stánkov (možnosť ďalších 12 stánkov pre menších predajcov). Každý jeden stánok má rozlohu 11m2. Tržnica sa nachádza na Hlinkovej ulici, vedľa obchodného domu Maximo (bývalá práčovňa) a disponuje celoročným zastrešením aj v prípade extrémnych zím. » čítaj viac »


Úprava mosta cez rieku Petrovička

Úprava mosta cez rieku Petrovička

V týždni od 16. do 20.júna pracovníci Technických služieb mesta Bytča natierali most cez riečku Petrovička na Okružnej ulici a Ulici Janka Kráľa. Náter mostu bol nevyhnutný, nakoľko konštrukcia bola už značne skorodovaná, preto ju bolo potrebné obnoviť protikoróznym náterom. Novým náterom sa predĺžila jednak životnosť, ale taktiež sa zlepšil vzhľad a estetika tohto mosta. Bohužiaľ niektorí občania si nevážia majetok nášho mesta a do uzávierky tohto článku, sa stal most terčom spreyerov, ktorí sa poponáhľali s jeho pomaľovaním! » čítaj viac »


Prípravné práce na plavárni

Prípravné práce na plavárni

Vzhľadom k tomu, že letné prázdniny sa pomaly, ale isto blížia, bolo potrebné vykonať prípravné práce na Mestskej plavárni v Bytči, ktorá bude otvorená k 1.júlu. Práce prebiehali od 26.mája do 16.júna a podieľali sa na nich Technické služby mesta Bytča. Rekonštruovalo sa volejbalové ihrisko a vybudovalo sa úplne nové detské pieskovisko. Bola tiež opravená podlaha veľkého bazéna a rekonštruovala sa dávkovacia stanica chlóru a ph. » čítaj viac »


Oprava prístupových ciest na Úvaží

Oprava prístupových ciest na Úvaží

Zlá prístupová komunikácia ku garážam občanov na sídlisku Úvažie sa stala podnetom k jej úprave pre primátora mesta Miroslava Minárčika a Technické služby mesta. Občania sídliska vyjadrili svoju nespokojnosť s kvalitou tejto komunikácie a požiadali o vyriešenie tohto problému. V telese prístupovej komunikácie boli veľké výtlkové jamy, ktoré boli vždy po daždi zaplavené dažďovou vodou a stali sa tak problémom pri vzajde áut do garáží. » čítaj viac »


Novinka v Bytči: Informačný turistický internetový portál

Novinka v Bytči: Informačný turistický internetový portál

Pred Mestkým úradom sa po pravej strane nachádza Informačný turistický internetový portál prezentujúci región pod Javorníkmi. Infoportál zabudovaný do steny pred úradom sa používa ako tablet a má slúžiť širokej verejnosti – či občanom nášho mesta alebo turistom. Oficiálne bol spustený v sobotu, 28.júna pri príležitosti 780. výročia prvej písomnej zmienky o Bytči, keď mesto navštívila delegácia cezhraničného partnerstva z mesta Karolínka. » čítaj viac »


Slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ

Slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ

Dňa 23. júna, v pondelok, sa v Dome kultúry uskutočnilo slávnostné vyradenie absolventov ZUŠ v Bytči s oficiálnym začiatkom o 16,00 hod ... » čítaj viac »