Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 18.8.2017.
Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

logo

Predbežné termíny pristavenia veľkoplošných kontajnerov

Oslavy MDŽ v Bytči.

Oslavy MDŽ v Bytči.

Druhá marcová nedeľa sa v Bytči niesla v duchu osláv Medzinárodného dňa žien, ktoré už tradične pripravila Okresná organizácia SMER-SD Bytča v spolupráci s mestom Bytča.

Viac ako 400 dám a pánov pozdravil v úvode programu primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorý zároveň privítal medzi hosťami predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. Obaja spoločne ocenili zodpovednú prácu žien a ich neazstupiteľnú každodennú starostlivosť o rodinu a výchovu detí. ,,V súčasných uponáhľaných dňoch si treba nájsť čas na pookriatie a vyjadrenie občianskej spolupatričnosti. Som veľmi rád, že ste si dnes našli čas a prišli ste osláviť sviatok všetkých žien v takom veľkom počte. Všetkým ženám bez rozdielu veku želám veľa zdravia, rodinnej pohody a životného optimizmu,... » čítaj viac »


Stránkové hodiny daňového úradu na zrušenom kontaktnom mieste Bytča

Informácia o úplnej uzávierke cesty I/18 v Strečnianskej úžine

Okresný úrad Žilina, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií oznamuje, že v dňoch 11. marca a 12. marca 2017 (od soboty v čase 08:00 hod. do nedele 16:00 hod.) bude realizovaná úplná uzávierka cesty I/18 v Strečnianskej úžine z dôvodu pokračovania vykonávania sanačných prác na skalnom brale pod hradom v obci Strečno.
Motoristická verejnosť bude počas úplnej uzávierky využívať obchádzkové trasy označené  dopravným značením.  Zákaz využívania cesty I/18 pod hradom Strečno platí i pre chodcov a cyklistov!
Na miestach uzavretia cesty počas uzávierky bude nepretržite hliadkovať hliadka PZ SR.


9.3.2017
 

Informácia - parkovanie na námestí

Vážení občania a návštevníci mesta,
informujeme Vás, že Mestské zastupiteľstvo v Bytči na zasadnutí dňa 15.decembra 2016 schválilo Všeobecne záväzné nariadenie mesta Bytča č. 12/2016 o  vymedzení zóny parkovania motorových vozidiel na Námestí Slovenskej republiky v Bytči  na dočasné parkovanie.
Súčasťou predmetného nariadenia je Prevádzkový poriadok pre zónu parkovania v meste Bytča, ktorý stanovuje podmienky dočasného parkovania na parkovacích miestach na vymedzených parkoviskách s možnosťou zabezpečenou parkovacími automatmi a parkovacími kartami.
Prevádzková doba vo vymedzenej zóne na dočasné parkovanie je: 8.00 hod.-17.00 hod. počas pracovných dní a počas ktorej je parkovanie pre návštevníkov obmedzené časovo max.2 hodiny parkovania v čase od 8.00 hod. do 12.00 hod. a max. 2 hodiny poobede od 12.00 hod. do 17.00 hod.
Režim evidovania parkovania: návštevníci - vytlačením bezplatného parkovacieho lístka, rezidenti - vystavením rezidentskej parkovacej karty
Poplatok za parkovanie:
- pre návštevníkov je regulácia obmedzená časovo do max.2 hodiny parkovania počas prevádzkovej doby, bezplatným časovým lístkom z parkovacieho automatu
- rezidentské parkovacie karty budú vystavené na náklady prevádzkovateľa.
Prevádzku úsekov vymedzených miest komunikácií na dočasné parkovanie a vydanie rezidentovi RPK pre zónu parkovania zabezpečuje správca miestnych komunikácií na území mesta Bytča, ktorým sú Technické služby Mesta Bytča, Hlinická cesta 403/16, 014 01 Bytča, tel. 041/5523 221, 0918 545 079.  
Kontrolu plnenia ustanovení  Všeobecného záväzného nariadenia  Bytča č. 12/2016 vykonáva Mestská polícia Bytča.
Pre parkovanie motorových vozidiel mimo zónu Námestia Slovenskej republiky vymedzenú príslušnými dopravnými značkami, sa časové obmedzenie a podmienky stanovené predmetným nariadením, nevzťahujú.
Naďalej je možné, za dodržania všeobecne platných predpisov a pravidiel cestnej premávky, využívať možnosti parkovania, ktoré poskytujú verejné parkoviska nachádzajúce sa v blízkosti Námestia Slovenskej republiky, zriadené na ulici: S. Bíroša, Hlinkovej, Treskoňovej (vrátane parkovacích plôch za Kultúrnym domom a penziónom „Jesienka“), S. Sakalovej, Hurbanovej, 1. mája, Hollého (pri Sobášnom paláci).
Bližšie informácie o  vymedzení zóny parkovania motorových vozidiel na Námestí Slovenskej republiky v Bytči  na dočasné parkovanie sú uvedené v texte  Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bytča č. 12/2016 zo dňa
15. decembra 2016 a s týmto súvisiacim Prevádzkovým poriadkom, ktoré sú zverejnené a dostupné na internetovej stránke Mesta Bytča, link: http://www.bytca.sk/materials/files/vzn/vzn2016_12.pdf


27.2.2017
 

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Dňa 19. februára 2017 o 10,00 hodine sa v Dome kultúry Bytča konalo stretnutie Róberta Kaliňáka, podpredsedu vlády a ministra vnútra SR s dobrovoľnými hasičmi žilinského kraja k „Projektu Celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek“.

Stretnutia sa zúčastnilo 300 dobrovoľných hasičov žilinského kraja, spoločne so svojimi primátormi, starostami a zástupcami miest a obcí.

Spoločne s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom prišli dobrovoľných hasičov pozdraviť i prezident HaZZ SR – Alexander Nejedlý, prezident DPO SR – Ladislav Pethö, generálny sekretár DPO SR – Vendelín Horváth a riaditeľ KR HaZZ Žilina – Jaroslav Kapusniak... » čítaj viac »