Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.10.2020.
Meniny má Sabína, zajtra Dobromila, Kevin.

logo

Oznam

Mesto Bytča oznamuje občanom bývajúcim v mestských častiach Hliník nad Váhom, Hrabové, Mikšová-Beňov, Pšurnovice, Hrabové a Malá Bytča, že v nasledujúcom týždni t.j. od pondelka 20. apríla 2020  budú príslušníci Mestskej polície Bytča osobne roznášať do jednotlivých domácností rozhodnutia o miestnom poplatku za komunálne odpady. Prosíme občanov, aby si podľa možnosti nachystali k prevzatiu svoje pero a poplatok zaplatili elektronicky cez homebanking. Ak to nie je možné, oznamujeme, že úradné hodiny budú na mestskom úrade rozšírené o otvorenie úradu v stredu popoludní a to od 13.00 do 15.30 hod.

Úradné hodiny od 20.4.2020 budú nasledovne:

pondelok: 8.00 - 11.00 hod.
utorok: nestránkový deň
streda: 8.00 - 11.00  hod.  13.00 - 15.30  hod.
štvrtok: nestránkový deň
piatok: 8.00  -   11.00 hod.

Prosíme, v tejto zložitej dobe, najmä mladších rodinných príslušníkov, aby odbremenili svojich rodičov, starých rodičov a poplatok prišli zaplatiť oni.
O spôsobe doručovania rozhodnutia o miestnom poplatku za komunálne odpady pre občanov mesta vás budeme informovať.

Ďakujeme za pochopenie.


16.4.2020
 

Zápis dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky

Oznam - BRO

Vážení spoluobčania informujeme Vás, že v termíne od 6. apríla 2020 do konca októbra 2020 bude Mesto Bytča opätovne zabezpečovať oddelený zber biologicky rozložiteľného odpadu (BRO). Zvoz BRO od obyvateľov bude realizovaný prostredníctvom zberných nádob hnedej farby, ktoré máte v domácnosti k dispozícii. BRO bude odvážaný dvakrát za mesiac vždy v nepárnom týždni nasledovne:

PONDELOK: Hrabové, Malá Bytča
UTOROK: Hliník nad Váhom
STREDA: Bytča
ŠTVRTOK: Bytča
PIATOK: Pšurnovice, Mikšová, Beňov

Informujeme občanov, že tieto kontajnery sú určené len na ukladanie BRO:
zo záhrad –  konáre, tráva, lístie atď.,
na kuchynský odpad –  zvyšky ovocia, zeleniny, a pod.
Je zakázané zmiešavať BRO s inými zložkami komunálneho odpadu. Kontajnery hnedej farby, nie sú určené na tekutý kuchynský odpad a odpad živočíšneho pôvodu.
Odvoz BRO zo záhradkárskych osád bude realizovaný veľkokapacitnými kontajnermi zelenej farby.
Párne týždne budú zamerané na rozvoz a zber veľkokapacitných kontajnerov zelenej farby v rámci mesta a jeho mestských častí. 

Pozn: Dňa 10.4.2020 sa zber BRO neuskutoční (Pšurnovice, Mikšová, Beňov – sviatok), náhradne sa tento zber uskutoční dňa 14.4.2020 (utorok po Veľkej noci).


30.3.2020
 

Poďakovanie primátora

Poďakovanie primátora

Mesto Bytča minulý týždeň vyzvalo dobrovoľníkov k spolupráci pri výrobe a zabezpečovaní ochranných rúšok pre seniorov s tým, že materiál na ich šitie dá Mesto k dispozícii. Chcem sa poďakovať dobrovoľníkom, ktorí na výzvu zareagovali a do dnešného dňa nám ušili 500 rúšok. Od pondelka zamestnanci mestského úradu a príslušníci mestskej polície začali bezplatne rozdávať rúška seniorom nad 70 rokov, zdravotne ťažko postihnutým a osamelým občanom v meste a mestských častiach ... » čítaj viac »


Oznamy

  • Oznamujeme občanom, že mostík cez rieku Petrovičku, pri ulici Fraňa Kráľa je z technických príčin uzatvorený (z dôvodu opravy). Upozorňujeme občanov, aby tadiaľ neprechádzali.


  • V súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID - 19 Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území boli Slovenska zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch. Neznáme osoby kontaktujú telefonicky, ale aj osobne seniorov s požiadavkou zmerania teploty, ponuky pochybných farmakologických prípravkov a iné, čím chcú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. Seniorov je nutné upozorniť na tieto nové praktiky podvodníkov (napr. prostredníctvom internetovej stránky alebo miestneho rozhlasu). V prípade, ak by boli svedkami obdobného konania, je potrebné ich informovať, aby kontaktovali políciu č. 158. Klienti sa v súčasnosti môžu obrátiť na Informačnú kanceláriu v Žiline v čase od 8:00 – 11:00 hod. (v čase osobnej prítomnosti zamestnancov), telefonicky (041/511 74 25) alebo prostredníctvom LiveChatu na www.prevenciakriminality.sk.

 

icopdf Potraviny online (PDF, 123 KB)

 

icopdf Oznam - odkázaní občania (PDF, 120 KB)

 

  • Mesto Bytča oznamuje občanom, že uzatvorilo detské ihriská na svojom území ako aj v prímestských častiach. Zákaz používania sa vzťahuje aj na exteriérové fitnes prvky umiestnené „Na kaplnke“. Žiadame občanov, aby dodržiavali tento zákaz a aby sa tam kolektívne nestretávali. Ďakujeme.


  • Mesto Bytča oznamuje svojim občanom, najmä občanom prímestskej časti Hrabové, že obdržalo od ŽSR – železníc Slovenskej republiky informáciu o uzávierke nadjazdu v Hrabovom t.j. vjazd do Predmiera bude možný jedine z Maršovej. Jedná sa o realizáciu výmeny odvodňovacieho žľabu Bytča-Hrabové. Uzávierka sa začne 6. apríla 2020 a jej ukončenie sa predpokladá 16.4.2020.

18.3.2020
 

Oznamy pre občanov mesta a jeho prímestských častí

Oznamujeme občanom, že z titulu vyhlásenia mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia, upravuje Mestský úrad Bytča úradné hodiny nasledovne:

Pondelok: od 8.00 - do 11.00 hod.
Utorok: nestránkový deň
Streda: od 8.00 – do 11.00 hod.
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: od 8.00 - do 11-00 hod.

Dovoľujeme si požiadať občanov, aby zvážili nutnosť osobného kontaktu s pracovníkmi mestského úradu. Pri vstupe do budovy prosíme občanov, aby nosili ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa.
Odporúčame občanom vybavovanie úradných záležitostí prostredníctvom telefonického, písomného kontaktu a e-mailovou komunikáciou s konkrétnym pracovníkom mestského úradu. Kontakty na pracovníkov: icopdf MsÚ - kontakty (PDF, 47 KB)

Mestská knižnica a všetky domy kultúry sú zatvorené.

Oznamujeme občanom, že jarný zber komunálneho odpadu cez veľkokapacitné kontajnery bude vykonávaný tak, ako bolo avizované na webovej stránke mesta t.j. od 16.3.2020. Kontajnery budú rozmiestnené podľa harmonogramu. icopdf Predbežné termíny pristavenia VK kontajnerov - jar 2020 (PDF, 235 KB)

V prípadne osamelých občanov, ktorí potrebujú zabezpečiť drobný nákup potravín, drogérie a liekov je možnosť aby využili telefonický kontakt:
041 5073928, 0911306169 , 0917137331 kde sa s nimi pracovníčky dohodnú na spôsobe vykonania tejto služby.

Prosíme občanov, aby čítali webovú a fb. stránku mesta, na ktorých bude mesto uverejňovať ďalšie aktuálne informácie.

Prosíme občanov, aby boli disciplinovaní a používali ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa, aby boli ohľaduplní voči spoluobčanom, najmä voči zdravotníckemu personálu, ktorý je nasadený v prvej línii. Prosíme vás o dodržiavanie pravidiel a hlavne karantény všetkých, ktorí ste sa vrátili zo zahraničia.

Za ústretovosť a pochopenie vopred ďakujeme.


16.3.2020
 

Oznam - Tesco Slovensko

Aj Vy môžete pomôcť!
Pomôžte nám zabezpečiť jedlo pre všetkých.
Prijímame dočasných kolegov: pokladníkov, dokladačov v obchode či vodičov. Pripojte sa k nám, získajte flexibilnú prácu a pomôžte ľuďom vo vašom okolí.
Prihláste sa v najbližšom Tesco obchode, zavolajte nám na telefónne číslo +421 903 411 368 alebo +421 911 069 666 či napíšte e-mail: nabor@tesco.com.
Ďakujeme.

Tesco_naborova_kampan


16.3.2020