Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 22.10.2017.
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

logo

18. ročník Na krídlach radosti

18. ročník Na krídlach radosti

Mesiac jún tradične patrí už 18. ročníku akadémie materských škôl. „ Na krídlach radosti poleťte s nami, piesňami,tancami otvorme leta brány“. Týmto mottom moderátorky Alenka Capková a Veronika Gaňová z MŠ Hliník nad Váhom otvorili podujatie, na ktorom sa svojimi pesničkami a tancami predstavilo 70 detí z MŠ Dostojevského, MŠ Hliník nad Váhom, MŠ Hrabové, MŠ Hurbanova, MŠ Malá Bytča, MŠ Pšurnovice a MŠ pri ŠŠI Bytča. Akadémia materských škôl sa uskutočnila dňa 13. 06. 2017 v priestoroch domu kultúry v Bytči. ,,Podujatie každoročne poukazuje na význam zachovávania ľudových tradícií a folklóru... » čítaj viac »


OSLAVA MDD

OSLAVA MDD

Leto sa blíži, prázdniny sú na dosah a neodmysliteľnou súčasťou každý rok je aj oslava MDD- Medzinárodného dňa detí , ktorá sa konala pod záštitou mesta Bytča v areáli kaplnky dňa 04.06.2017 v čase od 14:00 hod.

Aj napriek nepriaznivému počasiu si všetky deti a mládež z okolia svoj deň užili a mohli sme vidieť na detských tváričkách samé úsmevy. Každý rok sa snažíme pripraviť pre deti a návštevníkov veľa nových prekvapení.

Centrum voľného času od začiatku rozprúdilo krv v žilách svojimi súťažami a rôznymi disciplínami, na ktoré sa deti tešili a na konci ich mohla čakať sladká odmena vo forme balíčkov.

Veľkému zážitku sa mohli tešiť deti, ale aj rodičia a všetci milovníci psíkov, vďaka ktorým sme mali možnosť vidieť ukážky poslušnosti, ktoré dokonale ovládajú so svojimi psovodmi...   » čítaj viac »


Hviezdny deň

Hviezdny deň

Filmový klub Bytča v spolupráci a za podpory mesta Bytča organizuje aj tento rok v auguste výnimočné podujatie Festival Hviezdne noci.

Už v sobotu 10. júna Vás pozývame na rozohrievaciu akciu pod názvom Hviezdny deň, ktorá sa bude konať v priestoroch bytčianskej synagógy. » čítaj viac »


Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča

Medzinárodný deň mlieka v Školskej jedálni, E.Lániho, Bytča

S radosťou sme dňa 16.5.2017 privítali v našej školskej jedálni našich najmenších stravníkov- deti z Materskej školy na Hurbanovej ulici a spoločne mliečnou párty si pripomenuli Deň mlieka ... » čítaj viac »


OSLAVY DŇA MATIEK

OSLAVY  DŇA  MATIEK

Deň matiek je pre širokú verejnosť každoročnou samozrejmosťou. Mama je slovo znejúce veľmi dôverne a blízko. Kde je mama, tam je domov, tam sú láska a život. Tento sviatok je výnimočný svojou podstatou. Byť matkou je poslaním ženy a je to vzácny dar , ktorý sme dostali od Boha. Nie všetky ženy sú požehnané materstvom, a v tento deň patrí úcta a poďakovanie aj všetkým adoptívnym a náhradným mamám.

Druhá májová nedeľa je venovaná v mnohých krajinách sviatku všetkých matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2017 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám, v našom meste, s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. Všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku vrelú lásku, za nehu, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť, .. » čítaj viac »


Zapojili sa, behajú a vyhrávajú !

Mobilný telefón značky HUAWEI P9 Lite 2017 - mesačnú výhru - získal žiak Základnej školy na Ulici Eliáša Lániho. Na základe pravidiel súťaže o Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2 sa mu podarilo nabehať viac ako 5 km za mesiac. Svojím behom podporuje cestu k výhre Športovej akadémie Mateja Tótha powered by O2.

Pridajte sa k nám, behajte a vyhrávajte!
Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto sa zaregistruje na stránke www.dobrybeh.o2.sk. Po registrácii priamo na tejto stránke je potrebná inštalácia vybranej bežeckej aplikácie, z ktorej sa na stránku budú nahrávať behy. Každý má možnosť voľby medzi nasledovnými bežeckými aplikáciami: Runkeeper, STRAVA, FitBit. Stiahnite si aplikáciu a vytvorte si v nej svoj účet, súťažte a pomôžte ZŠ na Ulici Eliáša Lániho vyhrať Športovú akadémiu Mateja Tótha!

Športová akadémia Mateja Tótha powered by O2Športová akadémia Mateja Tótha powered by O2


16.5.2017
 

DEŇ MATIEK - PRÍHOVOR

Milé mamy, staré mamy,

   Deň matiek možno právom označiť za prvý sviatok pre každého syna, dcéru, vnúčatá i tie najmenšie pravnúčatá. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Májový mesiac viac ako iný evokuje mýtus lásky. Možno z lásky, možno z potešenia, možno z túžby po niečom krásnom vzniká nový život – dieťa. Je vítané, očakávané i neočakávané. Klope na ženské srdce samo, oslovuje ho a dôveruje mame. Matka je jediná, ktorá pri svojom dieťati stojí keď zablúdi, jediná ktorá verí, keď ho všetci odsudzujú a jediná, ktorá miluje, keď všetci nenávidia. Pritom sama je zraniteľná, citlivá a často unavená.  Zastavme sa dnes na chvíľu vo víre všednosti a neodkladných povinností a chyťme do dlaní matkinu ruku. Ochraňujme a hlaďme ju v čase jej plnohodnotných rokov života.

     Dovoľte mi týmto, aby som vyjadril svoj obdiv všetkým matkám a zaželal im, aby ich sviatok vydržal v našich mysliach a srdciach nielen v mesiaci máj, ale po celý rok. V mene svojom a v mene mestského úradu Vám ešte raz prajem Veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody.

 

                                                                                                                                                         Bc. Miroslav Minárčik

                                                                                                                                                                primátor


14.5.2017