Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 22.5.2019.
Meniny má Júlia, Juliana, zajtra Želmíra.

logo

Gesto pre mesto - Relaxačná miestnosť vďaka podpore Raiffeisen banky

Gesto pre mesto - Relaxačná miestnosť vďaka podpore Raiffeisen banky

Vo štvrtok 11. 10. 2018 sme v priestoroch Základnej školy na Ulici mieru v Bytči slávnostne otvorili našu Relaxačnú miestnosť za prítomnosti zástupcov mesta Bytča, rady školy, rodičov a poslancov mestského zastupiteľstva v Bytči. Projekt, ktorého autorkami sú naše šikovné kolegyne Mgr. Ľubica Gabajová a Mgr. Zuzana Hrušková, sa umiestnil aj vďaka podpore okolia v online hlasovaní na prvom mieste v našom regióne. Tak sa nám podarilo získať finančné prostriedky vďaka programu Gesto pre mesto Raiffeisen banky... » čítaj viac »


Oznámenie

Oznamujeme občanom mesta a jeho mestských častí, že Technické služby mesta Bytča vykonajú posledný tohtoročný vývoz biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) v nasledovných termínoch:

Hrabové, Malá Bytča - pondelok 5.11.2018

Hliník nad Váhom - utorok 6.11.2018

B y t č a  -  streda 7.11.2018 a štvrtok 8.11.2018

Mikšová-Beňov, Pšurnovice - piatok 9.11.20189.10.2018
 

Komunálne voľby - zoznam zaregistrovaných kandidátov

Zverejnenie zámeru prenájmu majetku mesta

Nové zábradlie pred ZŠ na Ul. E. Lániho

Chodník popri hlavnej ceste pred hlavným vstupom do budovy Základnej školy na ulici Eliáša Lániho bol oddelený nestabilným zábradlím, resp. iba výškovým obrubníkom. Deti pri presune neboli dostatočne od hlavnej cesty chránené. Bezpečná cesta detí do školy je cieľom každého rodiča. Občianske združenie Nová škola S. Bíroša využila výzvu Žilinského samosprávneho kraja projektu regionálneho rozvoja a pre zvýšenie bezpečnosti dochádzky žiakov pri príchode do školy osadila nové oceľové zábradlie:

zabradlie_pred_po.pnglogo_ZSK.png


25.9.2018
 

Polopodzemné kontajnery v Bytči

Polopodzemné kontajnery v Bytči

Vážení spoluobčania, v týchto dňoch Mestský úrad v Bytči umiestnil na Ul. Lúčnej polopodzemné kontajnery na ukladanie zmesového komunálneho odpadu a vytriedených zložiek komunálneho odpadu (papier, plasty, sklo a kovové odpady).
Jedná sa o moderné, hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom, ktoré viacero nesporných výhod ... » čítaj viac »


Mesto Bytča má za sebou ďalší úspešný už 20. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku.

Mesto Bytča má za sebou ďalší úspešný už 20. ročník tradičného Bytčianskeho jarmoku.

Tradičný Bytčianský jarmok sa uskutočnil v piatok 14. septembra na Námestí SR v Bytči. S predajom sa začalo hneď od skorých ranných hodín. Ľudia si tu mohli zakúpiť rozličný tovar, od remeselných výrobkov, cez textil, obuv, hračky, až po rôzne maškrty či slovenský burčiak. Chýbať nemohli ani sprievodné atrakcie ako kolotoče a kultúrny program, ktorý začal o 15:00 hod vystúpením DH Hoľazňanka. Spevácke a tanečné vystúpenie odprezentovali aj deti z tanečnej skupiny Ragaza, ZUŠ Bytča, Art Dance Academy a SZUŠ Yamaha. Na svoje si prišli i menší návštevníci na sokoliarskom vystúpení dravcov, s ktorými mali možnosť sa aj odfotiť. Nadšenci folklóru zažili eufóriu pri tanečnom vystúpení FS Rozsutec, ktorý si pripravil krásne vystúpenie pod názvom ,,Prierez Slovenskom“...

  » čítaj viac »


Oznam - jesenný zber odpadu VKK

Mesto Bytča ako každoročne  tak aj tento rok bude v termíne od 1.10. do 17.10.2018  vykonávať jesenný zber opadu formou veľkoplošných kontajnerov. Konkrétne termíne pre jednotlivé ulice i mestské časti sú v tabuľke pod oznamom.

icopdf Zber - jeseň 2018 (PDF, 41 KB)

Prosíme občanov, aby dodržiavali podmienky a upozornenia na naplnenie týchto kontajnerov.

Ďakujeme.


18.9.2018