Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 18.10.2018.
Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

logo

Spisovateľka Táňa Kelleová-Vasilková v Mestskej knižnici v Bytči

Spisovateľka Táňa Kelleová-Vasilková v Mestskej knižnici v Bytči

Dňa 14.5.2013 sa uskutočnila v Mestskej knižnici V Bytči beseda a autogramiáda s pani spisovateľkou Táňou Kelleovou-Vasilkovou. Spisovateľku a všetkých prítomných privítala Ľubica Raždíková ... » čítaj viac »


Noc s Andersenom

Noc s Andersenom

Dňa 5.4.2013 sa uskutočnila v Mestskej knižnici v Bytči Noc s Andersenom. Patrili sme medzi 139 slovenských knižníc a škôl, ktoré sa do tohto projektu zapojili. Na Slovensku sa konal už ôsmy úspešný ročník v spolupráci s Rádiom Slovensko a Vydavateľstvom Slovart ... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku Mesta Bytče z dôvodu hodného osobitného zreteľa

Mesto Bytča - Mestské zastupiteľstvo v Bytči, na svojom zasadnutí konanom dňa 20.05.2013, schválilo uznesením č. 77/2013 zverejnenie zámeru prenájmu mestského majetku:

Zverejnenie zámeru prenájmu mestského majetku (PDF, 50 KB)


21.5.2013
 

Exkurzia

Exkurzia

Vyučovanie vlastivedy nemusí byť vždy v triede. Dňa 14. 5. 2013 si takéto vyučovanie spojili žiaci 2.A a 3.B triedy zo Základnej školy Ul.Eliáša Lániho s p.uč. Mgr. Andreou Vozárikovou a Mgr. Antóniou Ďurajkovou, pretože sa rozhodili navštíviť pána primátora priamo na jeho úrade ... » čítaj viac »


Oznam

Na základe informácii od viacerých obyvateľov mesta o zrušení Detského domova v Bytči a nasťahovaní sa rodín zo Žiliny do súčasnej budovy, mesto Bytča požiadalo vyjadrenie hovorcu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mgr. Petra Zemana:
„Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny rozhodne nemá v úmysle zrušiť Detský domov v Bytči. V rámci postupnej deinštitucionalizácie náhradnej starostlivosti však môže dôjsť k opusteniu súčasnej budovy. Budúcnosť náhradnej starostlivosti v zmysle tohto projektu je totiž založená na menších skupinách detí, vychovávaných v prostredí čo najbližšom rodinnému a postupne sa bude upúšťať od umiestňovania detí do domovov internátneho typu. Je to však otázka najbližších rokov a rozhodne nie je akútne aktuálna v súčasnom období“.


17.5.2013
 

Víťazky Superpohára 2012 na návšteve partnerského mesta Opoczno

Víťazky Superpohára 2012 na návšteve partnerského mesta Opoczno

Uplynulý víkend Mesto Bytča a DHZ Hliník zorganizovalo pre viťazky Superpohára 2012 víkendovú návštevu u hasičov v partnerskom meste Opoczno v Poľsku ... » čítaj viac »


DEŇ ZDRAVIA V BYTČI


Dňa 15. mája 2013 sa v Dome kultúry konala bezplatná zdravotná prehliadka, ktorú mesto Bytča zorganizovalo v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou Novartis Slovakia s.r.o. ... » čítaj viac »


DEŇ MATIEK

DEŇ MATIEK

Ak existuje nejaký skutočne medzinárodný sviatok, tak je to "DEŇ MATIEK". V ňom sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky ... » čítaj viac »