Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 30.8.2016.
Meniny má Ružena, zajtra Nora.

logo

Do Bytče prišiel Mikuláš

Do Bytče prišiel Mikuláš

V sobotu 5. decembra 2015 zavítal do nášho mesta svätý Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Populárnu a už tradičnú akciu zorganizovalo mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času.

Celý program bol venovaný hlavne najmenším a začal sa už o 15:30 v dome kultúry rozprávkovým predstavením o Červenej čiapočke. Divadlo pre deti pripravili členovia divadelného krúžku z Centra voľného času. Po predstavení prišiel očakávaný Mikuláš v sprievode krásnych anjelikov a nezbedných čertov, ktorý rozdal prítomným detičkám balíčky... » čítaj viac »


Nový Supermarket v Hliníku nad Váhom

Nový Supermarket  v Hliníku nad Váhom

V utorok 1. 12. 2015 bola v mestskej časti Hliník nad Váhom slávnostne otvorená nová predajňa COOP Jednota Potraviny. Reťazec v súčasnosti združuje 1793 predajní vo všetkých regiónoch Slovenska.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj primátor mesta Bytča, pán Miroslav Minárčik a predseda COOP Jednota Žilina p. Vojtek. „Som rád, že predajňa Jednoty je konečne už aj v Hliníku. Najmä kvôli starším občanom, ktorí až doteraz museli chodiť za nákupmi do Bytče,“ povedal vo svojom príhovore pán primátor... » čítaj viac »


Začal sa advent.

Začal sa advent.

Poslednou novembrovou nedeľou sa začal advent a vianočné sviatky sa už pomaly, ale isto blížia.

Prvú adventnú nedeľu sme si pripomenuli aj v Bytči. 29. novembra bola pred budovou mestského a farského úradu symbolicky zapálená prvá sviečka na veľkom adventnom venci. Po skončení svätej omše o deviatej hodine dopoludnia pán dekan Anton Duník posvätil adventný veniec nášho mesta a následne na ňom primátor Miroslav Minárčik zapálil prvú adventnú sviečku.

Zapálenie adventnej sviečky symbolizuje začiatok duchovnej prípravy veriacich na slávenie Vianoc... » čítaj viac »


Harmonogram vývozu separovaného odpadu v roku 2016

Rekonštrukcia verejného osvetlenia na území Mesta Bytča

Vážení občania,
Mesto Bytča bolo úspešné vo svojej snahe získať mimorozpočtové finančné prostriedky, nenávratnú finančnú dotáciu na rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. V lete tohto roku sa uskutočnila prvá časť rekonštrukcie verejného osvetlenia v počte 230 svietidiel, kedy boli halogenidové výbojky menené za moderné a úsporné LED svetlá. V súčasnosti bola Mestu Bytča Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky schválená žiadosť o pridelenie nenávratného finančného príspevku na obnovu zostávajúcej časti verejného osvetlenia v počte 1036 svietidiel. Celkové náklady tejto rekonštrukcie verejného osvetlenia predstavujú sumu vo výške 756 000 €. Samotná realizácia obnovy verejného osvetlenia bude prebiehať vo všetkých mestských častiach na území Mesta Bytča a vykonávaná bude počas mesiaca December tohto roku. S ohľadom na uvedené Vás chce Mesto Bytča týmto požiadať o ohľaduplnosť a trpezlivosť pri realizácií uvedenej rekonštrukcii verejného osvetlenia na našom území, nakoľko pri výmene svietidiel môže dôjsť ku krátkodobému obmedzeniu svietivosti systému verejného osvetlenia.
Za pochopenie Vám vopred ďakujeme!


30.11.2015
 

Lampiónový sprievod

Lampiónový sprievod

November je mesiacom, v ktorom sa s nami jeseň lúči, a vládu preberá zima. A práve v tomto období, kedy je už svetla pomenej, sa v Bytči koná už tradične lampiónový sprievod spojený s vypúšťaním lampiónov šťastia. Toto podujatie organizujú zamestnanci Centra voľného času v Bytči v spolupráci s mestom Bytča za podpory primátora Miroslava Minárčika, ktorý sa akcie pravidelne zúčastňuje... » čítaj viac »


Výstava „Hasičské hobby“ v Bytči

Výstava „Hasičské hobby“ v Bytči

V stredu 28. októbra 2015 o 16. hodine sa v Dome kultúry v Bytči konala slávnostná vernisáž medzinárodnej výstavy „Hasičské hobby“ („Feuerwehr Hobby“). Výstavu zorganizovali DHZ Bytča a DHZ pri SOU Pezinok v spolupráci s mestom Bytča a kolegami, dobrovoľnými hasičmi zo susedného Rakúska. Z Rakúska na slávnostné otvorenie prišli mimoriadni hostia, dlhoroční hasiči a v súčasnej dobe hasičskí historici Jozef Rohovský a Werner Satra, ktorý je správcom hasičského múzea vo Wiener Neudorfe a je autorom rakúskej expozície hasičského výstroja... » čítaj viac »


Bytčianski tenisti hodnotia najúspešnejšiu sezónu

Bytčianski tenisti hodnotia najúspešnejšiu sezónu

Tenisová sezóna 2015 sa na Slovensku práve skončila. Mladí tenisti Benet LTC Bytča majú za sebou najúspešnejší rok v histórii klubu ... » čítaj viac »