Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 22.6.2017.
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

logo

Informácia o voľnom pracovnom mieste

Okresný školský okruhový beh

Okresný školský okruhový beh

Základná škola na Ulici Eliáša Lániho v Bytči využila výzvu Raiffeisen Bank na podporu telesnej kultúry a športu a zapojila sa do projektu s cieľom zorganizovať okresný školský okruhový beh s názvom  „RRR – Raiffeisen Run aRound“ v parku v lokalite „Na Kaplnke“ ... » čítaj viac »


Prvá komunitná záhrada v Bytči

Prvá komunitná záhrada v Bytči

Neformálna skupina občanov nášho mesta pod názvom „Aktívne Bytčanky“, ktorá pozostáva zo zamestnankýň zariadenia pre seniorov Jesienka a rodinných príslušníčok klientov, sa rozhodla zmeniť nevyužívaný park za Penziónom Jesienka na komunitnú záhradu plnú života. Myšlienkou vybudovať komunitnú záhradu pre seniorov v Bytči sme sa zaoberali už dlhšie. Tento nápad vzišiel z potreby mať nejaký priestor, akúsi zelenú zónu pre našich klientov, kde by bola možnosť všestranného vyžitia spojená s pobytom na vzduchu, pretože pobyt vonku a v spoločnosti rôznych generácií prospieva zdravotnému stavu klientov a prispieva aj k lepšej socializácii celej komunity. Sme rady, že sa tento projekt uskutočnil vďaka programu Spojme sa pre dobrú vec Nadácie Orange a podpore Mesta Bytča... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu majetku Mesta Bytča

Mesiac úcty k starším s Kysuckým prameňom.

Mesiac úcty k starším s Kysuckým prameňom.

Mesiac október, jeden z jesenných mesiacov roka, na celom svete patrí tým, ktorí prežívajú jeseň svojho života- seniorom. Október, teda mesiac Úcty k starším, nie je časom kedy sa správame úctivo k našim najstarším, ale časom kedy si opäť po roku pripomíname, prečo je úcta k starším dôležitá a že od nej nesmieme upúšťať celoročne.

Čas letí rýchlo a my sa často ani nenazdáme a z malého drobca vyrastie akoby zo dňa na deň mladá slečna, alebo pohľadný mladík. Každý raz vyrastie, stane sa občanom, založí si vlastnú rodinu a vychová svoje deti so snahou vyformovať z nich čo najlepších, najsrdečnejších ľudí. Za to, kým sme dnes, ako žijeme, ako sa správame, ale často aj za to čo máme, môžme ďakovať našim mamám a otcom, babkám a dedkom...   » čítaj viac »


Thurzovanie

Thurzovanie

Pri príležitosti 400. výročia úmrtia osobnosti, ktorá výrazne ovplyvnila nielen územie Žilinskej župy, ale i celého Slovenska a Európy, vyhlásil Žilinský kraj rok 2016 za Rok Juraja Thurza. Základná škola na Ulici mieru v Bytči reagovala na túto výzvu a zrealizovala projekt Thurzovanie, ktorý sa prelínal dvoma školskými rokmi. V spolupráci s Mestskou knižnicou Bytča, Štátnym archívom Žilina so sídlom v Bytči a Základnou školou Ulica mieru (IV.A a IV.B trieda) vznikol náučný program s množstvom informácií o živote a diele Juraja Thurzu - palatína ... » čítaj viac »


Poďakovanie

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojím hlasom k víťazstvu našich projektov Raiffeisen Run aRound a Tancuj, hýb sa, bav sa alias Pódium plné vysmiatych tvárí. Vďaka tomuto úspechu sa už 27. októbra uskutoční školský okruhový beh pre žiakov základných škôl okresu Bytča.

 kolektív žiakov a učiteľov ZŠ na Ulici Eliáša Lániho


14.10.2016