Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 30.6.2016.
Meniny má Melánia, zajtra Diana.

logo

Vizualizácia stavebných úprav - pokračovanie toku rieky Petrovičky popod zakryté premostenie

VizualizáciaVizualizácia

Tieto úpravy predstavujú dokončenie projektu "Obnova historického centra, Srdca mnesta Bytče".

15.10.2015
 

Výstava ovocia, zeleniny, kvetov a výrobkov z výpestkov.

Výstava ovocia, zeleniny, kvetov a výrobkov z výpestkov.

Tak ako už tradične, aj tento rok sa v dňoch 9. až 12. októbra uskutočnila výstava ovocia a zeleniny v priestoroch Domu kultúry v Bytči. Za podpory z grantového systému mesta Bytča ju zorganizoval a starostlivo pripravil výbor zo Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov v Bytči a v priebehu troch dní si ju prišlo pozrieť množstvo návštevníkov... » čítaj viac »


XVII. Michalský jarmok v Bytči.

XVII. Michalský jarmok v Bytči.

Počas uplynulého piatku a soboty (18. - 19. septembra) sa v našom meste uskutočnil XVII. ročník už tradičného Michalského jarmoku.

Pre návštevníkov bol pripravený bohatý kultúrny program a očakávali ich aj mnohí predajcovia, ktorí sa jarmoku zúčastňujú pravidelne. Michalský jarmok otvorila svojím vystúpením hudobná skupina MY. Svoje aktivity prezentovali: Centrum voľného času Bytča, žiaci zo ZUŠ Bytča a SZUŠ Yamaha Bytča, folklórny súbor Bytričan a sokoliari Kanátovci...  » čítaj viac »


Predĺženie partnerskej spolupráce s mestom Opoczno.

Predĺženie partnerskej spolupráce s mestom Opoczno.

V dňoch 16. až 18. septembra 2015 navštívili Mesto Bytča zástupcovia poľského Mesta Opoczno pod vedením primátora mesta Rafaela Kadziela. Hlavným cieľom ich návštevy bolo najmä predĺženie doterajšej úspešnej partnerskej spolupráce medzi našimi mestami.Pozreli si tiež aj niektoré kultúrne pamiatky v Bytči a v okolí a zúčastnili sa aj Michalského jarmoku... » čítaj viac »


LETO V CENTRE VOĽNÉHO ČASU.

LETO V CENTRE VOĽNÉHO ČASU.

Zamestnanci Centra voľného času na Ul. mieru pripravili pre deti pestrú ponuku letnej prázdninovej činnosti. Leto bolo zahájené denným táborom ,,ROZPRÁVKOVÁ ANGLIČTINA“. Okrem rozprávkových zážitkov deti získali hravou formou aj novú slovnú zásobu z anglického jazyka. V rámci tábora navštívili Múzeum slovenskej dediny v Martine... » čítaj viac »


Podporte ZŠ Mieru - Projekt SPPOLOČNE PRE ĽUDÍ

Podporte ZŠ Mieru - Projekt SPPOLOČNE PRE ĽUDÍ

Základná škola na Ulici mieru v Bytči patrí k najväčším v našom okrese čo do rozlohy i počtu detí, ktorí ju navštevujú. Je situovaná uprostred mestského sídliska a hoci by sa mohlo zdať, že to znamená výhľad na samé paneláky, opak je pravdou. Areál školy sa topí v záplave udržiavanej zelene – trávnaté plochy, parkové kríky, statné stromy – to všetko spolu s vynoveným asfaltovým povrchom chodníčkov a multifunkčné ihrisko láka nielen školopovinné deti k tráveniu popoludňajších aktivít práve na oplotenom školskom dvore. Bicykle, korčule, kolobežky, ale aj kočíky, mamičky s deťmi, či oteckovia-futbalisti, taká je pestrá skladba užívateľov, ktorých možno každý deň stretnúť v našom areáli...   » čítaj viac »


PUTOVNÝ POHÁR SA VRÁTIL DO RÚK ŠVAŇU.

PUTOVNÝ POHÁR SA VRÁTIL DO RÚK ŠVAŇU.

Začiatok septembra sa v Bytči pomaly, ale isto stáva tradičným obdobím pre šachuchtivých nadšencov. Už po tretí raz sa uskutočnil turnaj o Putovný pohár TZOB Bytča so stovkou účastníkov...  » čítaj viac »