Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 28.4.2017.
Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

logo

Oslavy 110. výročia DH Predmierčanka

Oslavy 110. výročia DH Predmierčanka

Dychová hudba Predmierčanka v spolupráci s obcou Predmier, Žilinským samosprávnym krajom a mestom Bytča usporiadla dňa 28. augusta v obci Predmier oslavu 110. výročia vzniku.

Oslavy začali slávnostným sprievodom dychových orchestrov obcou a potom sa oslava sústredila do areálu Základnej školy Jozefa Ignáca Bajzu, kde sa každoročne koná na konci leta tradičná Prehliadka dychových hudieb venovaná Jozefovi Bajzovi. Na oslave sa zúčastnili dychové hudby Kolárovičanka z Kolárovic, Straňanka zo Strání, Fatranka zo Žiliny a 45-členný družobný Mestský.. » čítaj viac »


Oslavy 72. výročia SNP

Oslavy 72. výročia SNP

Už roky si pietne pripomíname deň , kedy naši slovenskí chlapi, otcovia, starí otcovia, ale aj ich ženy povstali do boja, ochotní položiť život za náš slovenský národ, naše Slovensko, 29. august 1944 – SNP.

Mesto Bytča, si pamiatku na životy padlých a preživších vojakov, ktorí bojovali počas Slovenského národného povstania už tradične, ale stále s nevysloviteľnou úctou, pripomenulo v nedeľu 28. 8. 2016 pri ceremónií kladenia vencov na pamätnú tabuľu na mestskom úrade. Po odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým zúčastneným prihovoril primátor mesta Miroslav Minárčik, ktorý zdôraznil historický význam SNP pre slovenský národ. Za prítomnosti čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej Republiky, sme vzdali hold a pripomenuli si dôležitosť súdržnosti, akou v minulosti disponovali naši hrdinovia... » čítaj viac »


Záver Bytčianskeho kultúrneho leta

Záver Bytčianskeho kultúrneho leta

V nedeľu 28. 8. 2016 sa uskutočnilo posledné vystúpenie Bytčianskeho kultúrneho leta 2016, ktoré zavŕšilo každonedeľnú zábavu o ktorú sa postaralo mesto Bytča. Celé leto sme sa mohli tešiť na záver týždňa, ktorý nám vždy spríjemnil iný kultúrny zážitok.
Séria zábavných, najmä hudobných, nedieľ bola odštartovaná prvý prázdninový deň a teda 1. 7. 2016 v piatok, kedy sa nám predstavili skupiny: The Paranoid, Everlong a Kabát Revival, ktoré prilákali najmä mládež a úspešne odštartovali letnú zábavu.
Hneď nasledujúcu nedeľu sa konalo veľké stretnutie heligonkárov z Bytče a okolia, ktoré tento rok zavŕšilo už IV. ročník stretnutia heligonkárov...

  » čítaj viac »


Veľké vyhodnotenie jubilejného 10. ročníka SSHL a záverečné kolo NHL Žilinského kraja

Veľké vyhodnotenie jubilejného 10. ročníka SSHL a záverečné kolo NHL Žilinského kraja

V sobotu 27. augusta v Hliníku nad Váhom na futbalovom ihrisku bolo opäť počuť zvuky motorov požiarnych striekačiek. Popoludní i v noci pripravili hasiči z DHZ Hliník nad Váhom hasičské súťaže zaradené do regionálnych líg – Severoslovenskej hasičskej ligy a Nočnej hasičskej ligy Žilinského kraja. Tieto súťaže boli poslednými kolami v oboch ligách, kde sa rozhodlo o víťazoch 10. ročníka SSHL a 4. ročníka NHL Žilinského kraja. Pozvanie na toto podujatie prijali zástupcovia OV DPO v Bytči, ako aj primátor mesta Bytča, p. Miroslav Minárčik.

O 13.00 h sa hneď po úvodných slovách začalo 11. kolo SSHL, kde sa zúčastnilo 39 družstiev. Počas súťaže bolo pre divákov pripravených množstvo atrakcií ako napr. trampolína pre deti, tréning od fitness trénera, vodný futbal i stánky s hasičským sortimentom... » čítaj viac »


Celoštátny tenisový turnaj detí do 10 rokov

Celoštátny tenisový turnaj detí do 10 rokov

Letné mesiace patria najmä oddychu, veď aj ten si treba dopriať, šťastie majú tí, ktorí sa vedia zrelaxovať aktívne. Svoje o tom vedia aj športovci z tenisového klubu Benet LTC Bytča.
20. augusta 2016 Benet LTC Bytča zorganizoval pod vedením Slovenského tenisového zväzu celoštátny tenisový turnaj chlapcov do 10 rokov. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 18 chlapcov či už z Trnavy, Bratislavy alebo z východného Slovenska a za Bytču bojoval Jakub Juranka, ktorý bohužiaľ nemal svoj šťastný deň, ale nabudúce mu to určite vyjde... » čítaj viac »


Rastie Vám doma nový šampión?

Rastie Vám doma nový šampión? Prihláste ho na cyklistické podujatie pre deti "Detskú Tour Petra Sagana", ktorého 8. kolo sa uskutoční v obci Makov v sobotu 10. septembra 2016.

Organizátor a usporiadateľ:
Cyklistická Detská tour, Cykloklub Turzovka a Obec Makov
Dátum konania súťaže:
10.septembra 2016 /sobota/
Presné miesto štartu a cieľa:
SKI apartmány; Čierne č. 80, 023 56 MAKOV - lyžiarske stredisko SKI MAKOV
GPS súradnice:
49° 21' 1.71” N
18° 28' 27.28” E
Dĺžka a náročnosť trate podľa kategórií a súťažného poriadku Detskej tour.
Čas štartu:
Kategória baby štart 11.00 hod. ostatné kategórie následne.
Miesto a čas prezentácie:
SKI apartmány; Čierne č.80, 023 56 MAKOV
9. septembra 18.00 hod. – 19.30 hod
10. septembra  8.30 hod. – 10.30 hod.
Prihlásenie:
Cez online prihlasovací systém,ktorý nájdete na http://8kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/
Online prihlasovanie do 9. septembra do 12 hod., následne možné prihlásenie už len priamo pri prezentácii.
Webová stránka podujatia:
http://detskatour.sk
plagát


25.8.2016
 

OZNAM

Mesto Bytča a strana Smer Sociálna demokracia, Vás pozývajú dňa 28.8.2016, t.j. v nedeľu o 9,15 hod., pred Mestský úrad v Bytči na slávnostné kladenie vencov pri príležitosti osláv SNP. Následne bude pristavený autobus pred budovou MsÚ v Bytči, ktorý pôjde na Magale, kde bude oslava SNP pokračovať.
Tešíme sa na Vašu návštevu.    

Primátor Mesta Bytča si Vás dovoľuje pozvať na koncert Mestského dychového orchestra DABROWA GORNICZA z Poľska. Uvedený koncert sa uskutoční v sobotu 27.8.2016 o 16,00 hod. na Námestí SR v Bytči. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Dome kultúry v Bytči. Uvedená dychová hudba v počte cca 25 hudobníkov hosťuje na Hudobnom festivale v Predmieri.
Srdečne Vás pozývame na toto podujatie.

plagát


22.8.2016
 

Pozvánka

Občianske združenie Na záchranu bytčianskej synagógy vás pozýva na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční pri príležitosti obnovenia rekonštrukčných prác na synagóge

1. septembra 2016 o 16:00 hod. v bytčianskej synagóge

Program: 16:00 Perlatus Musicus, 16:30 Projekt rekonštrukcie bytčianskej synagógy, 17:00 Presburger Klezmer Band + výstava umeleckých fotografií bytčianskej synagógy Ladislava Čierneho.

Vstupné: 5 eur

plagát


19.8.2016