Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 4.5.2016.
Meniny má Florián, zajtra Lesana, Lesia.

logo

Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí

Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí

Počas víkendu 8. a 9. augusta 2015 sa v našom meste konala medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí, ktorá sa uskutočnila za podpory mesta Bytča, martinského spolku pestovateľov Gladiola Martin a Žilinského samosprávneho kraja. Priestory Domu kultúry boli zaplavené stovkami farieb a vôní nádherných kvetov.

Pestovatelia zo Slovenska, Českej republiky a Poľska prezentovali krásu 1030 kusov gladiol a viac ako 300 kusov dálií, u nás známejších pod názvom georgíny. Vystavované boli odrody kvetín z USA, Holandska, Ruska, Litvy, Česka a Slovenska. Krásne kvety gladiol, dálií a orchideí ... » čítaj viac »


Hokejbalový turnaj v Bytči

Hokejbalový turnaj v Bytči

Počas horúcej soboty, 8. augusta 2015 sa na mestskom štadióne v Bytči konal druhý ročník Hokejbalového turnaja o putovný pohár primátora mesta Bytča.

Turnaja sa zúčastnilo osem tímov: Šmolkovia Bytča, Démoni Bytča, Warriors Hlboké, Tigri Dlhé pole, Kotešová Predators, HBK Kolárovice, HBK Fys, HBK Hrabové. Tímy si v priebehu dňa vzájomne zmerali sily v 16 zápasoch, počas ktorých ich ochotne povzbudzovali nadšení diváci... » čítaj viac »


Oznam - výmena svietidiel

Vážení občania!
V týchto dňoch Mesto Bytča realizuje výmenu svietidiel verejného osvetlenia na uliciach Pšurnovická, Hlinkova, Rázusova, Hlavná, Hlinícka, m.č. Malá Bytča, Hrabové, hlavná cesta a cesta ku kostolu v Hrabovom.
Nové svietidlá majú nižšiu spotrebu energie, čo je našou prioritou, no nebude to na úkor zníženia svietivosti. Preto si vás týmto dovoľujeme požiadať o trpezlivosť na čas kedy budú nové svietidlá osadené na všetkých stĺpoch a následne spustená ich prevádzka. Zníženie svietivosti je len dočasné.
Ďakujeme za pochopenie.


5.8.2015
 

Mesto Bytča podporuje absolventov stredných i vysokých škôl

Mesto Bytča podporuje absolventov stredných i vysokých škôl

Počnúc rokom 2012 začalo Mesto Bytča aktívne využívať  rôzne nástroje zamestnávania občanov formou  spolupráce s úradom práce.  Každoročne v polročných a ročných  intervaloch zamestnáva absolventov stredných a vysokých škôl ... » čítaj viac »


FIRE FEST BYTČA 2015

FIRE FEST BYTČA 2015

Dňa 18.7.2015 sa uskutočnila akcia s názvom FIRE FEST BYTČA 2015, za ktorou stáli dobrovoľní hasiči z Bytče. Celodenná akcia zameraná na hasičský šport mala svoje zázemie na futbalovom štadióne v Bytči ... » čítaj viac »


Dirt Jam Bytča

Dirt Jam Bytča

V sobotu 18. júla sa v Bytči „Na kaplnke“ uskutočnil prvý ročník BMX & MTB dirt jump súťaže, ktorý za podpory mesta Bytča zorganizovali mladí športovci z Bytče a okolia ... » čítaj viac »


Divadlo Commedia po prvý krát v Bytči

Divadlo Commedia po prvý krát v Bytči

V nedeľu 19. júla popoludní bolo námestie v Bytči plné smiechu, pretože popradské divadlo Commedia tam v rámci programu Bytčianskeho kultúrneho leta predvádzalo svoje spracovanie klasického diela... » čítaj viac »


3. zberateľská výstava v Sobášnom paláci

3. zberateľská výstava v Sobášnom paláci

V piatok 17. júla bolo v Sobášnom paláci v Bytči popoludnie rušnejšie ako zvyčajne. O 15. hodine sa tam totiž konalo slávnostné otvorenie v poradí už tretej zberateľskej výstavy ... » čítaj viac »