Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 25.3.2017.
Meniny má Marián, zajtra Emanuel.

logo

Pozvánka

Občianske združenie Na záchranu bytčianskej synagógy vás pozýva na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční pri príležitosti obnovenia rekonštrukčných prác na synagóge

1. septembra 2016 o 16:00 hod. v bytčianskej synagóge

Program: 16:00 Perlatus Musicus, 16:30 Projekt rekonštrukcie bytčianskej synagógy, 17:00 Presburger Klezmer Band + výstava umeleckých fotografií bytčianskej synagógy Ladislava Čierneho.

Vstupné: 5 eur

plagát


19.8.2016
 

Odhalenie pamätnej tabule hrdinského bojovníka Jozefa Adamíka

Odhalenie pamätnej tabule hrdinského bojovníka Jozefa Adamíka

Deň 12.7.2016, utorok, bol v Bytči veľkolepý aj keď zahalený do smútočnej spomienky. Bol venovaný zosnulému legionárovi z legendárnej "ROTY NAZDAR", slovenskému bojovníkovi prvej svetovej vojny, Jozefovi Adamíkovi. Pri príležitosti 100-ho výročia jeho smrti, ktorá ho zastihla vo Francúzsku dňa 5. júla 1916, sa konalo slávnostné odhalenie pamätnej tabule na jeho rodnom dome, tu u nás v Bytči.
Jozef Adamík bol rodák z Veľkej Bytče. Narodil sa dňa 20.7.1885, odišiel za prácou a usadil sa v okolí Paríža, kde už vtedy žila početná československá kolónia. Po vypuknutí vojny sa dňa 21.8.1914 pri Invalidovni v Paríži dobrovoľne prihlásil do francúzskej cudzineckej légie...   » čítaj viac »


Úspešné zahájenie Bytčianskeho kultúrneho leta

Úspešné zahájenie Bytčianskeho kultúrneho leta

Leto sa začalo a školákov čakajú 2 mesiace letných prázdnin, počas ktorých si chce každí, čo najviac oddýchnuť a získať, čo najkrajšie spomienky. Či už z dovoleniek, alebo z voľných víkendových dní, počas ktorých má mesto Bytča pripravený bohatý kultúrny program vystúpení združených pod názvom "Bytčianske kultúrne leto", ktoré sa konajú každú nedeľu v Bytči na námestí.
Bytčianske kultúrne leto odštartovali v nedeľu 10.7. 2016 o 14:00 hodine na Bytčianskom námestí heligónkari a tým zahájaili IV. ročník stretnutia heligónkarov tu u nás v Bytči. Hudobníci prišli z blízkeho okolia, ale napríklad aj z Nitry či Kysúc... » čítaj viac »


Oznam

Mesto Bytča príjme do pracovného pomeru na dobu určitú (zastupovanie počas materskej dovolenky) učiteľku do materskej školy. Kvalifikačné predpoklady v zmysle platnej legislatívy. Nástup 24.augusta 2016. Žiadosti možno  predkladať do 5.augusta 2016.
Kontakt: skolstvo@bytca.sk, tel.: 041 5073922


15.7.2016
 

25. ročník HASIČSKEJ SÚŤAŽE V POŽIARNOM ÚTOKU V HLINíKU NAD VÁHOM

25. ročník HASIČSKEJ SÚŤAŽE V POŽIARNOM ÚTOKU V HLINíKU NAD VÁHOM

 Máme za sebou druhú júlovú sobotu, ktorá opäť patrila dobrovoľným hasičom v Hliníku nad Váhom. Hasiči z Hliníka, známi organizátori rôznych veľkých podujatí pripravili 9. júla 2016 na futbalovom ihrisku v Hliníku nad Váhom pohárové hasičské súťaže v požiarnom útoku pre deti aj dospelých. Hasičské súťaže boli tradične pripravené na vysokej úrovni, o čom hovoria dlhoročné skúsenosti a fakt, že usporiadali už 25. ročník hasičskej súťaže o pohár predsedu DHZ a tiež 5. ročník detskej hasičskej súťaže, ktorá bola zaradená do Bytčianskej detskej hasičskej ligy. Tradične sa v Hliníku po skončení súťaže konala aj veľká hasičská párty... » čítaj viac »


Finančný príspevok z Nadácie Kia Motors pre ZPS Jesienka.

Finančný príspevok z Nadácie Kia Motors pre ZPS Jesienka.

V Zariadení pre seniorov s Denným stacionárom Jesienka v Bytči sa stretávame pri rôznych príležitostiach počas celého roka. Na našich stretnutiach sa zúčastňujú naši klienti či už seniori z nášho zariadenia, klienti z denného stacionára- ťažko telesne či duševne postihnutý mladí ľudia, dobrovoľníci, zamestnanci, rodinný príslušníci našich klientov rôznych vekových kategórii. Nebolo tomu inak ani v pondelok 27.6.2016. Všetci klienti , ktorým to pohyb a zdravotný stav umožnil, sa stretli v spoločenskej miestnosti spolu s dobrovoľníkmi, príbuznými našich klientov a vedúcimi zariadenia aby oslavovali...  » čítaj viac »


Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže č. 1/2016

Mesto Bytča, Námestie SR 1/1, 014 01 Bytča, IČO: 00321192, vyhlasuje podľa ustanovenia § 9a, ods.1, písm.a) zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov, podľa ustanovení VZN Mesta Bytča č.6/2010 o obchodnej verejnej súťaži k predaju a prenájmu majetku mesta a v súlade s ustanovením § 281 a násl. zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov obchodnú verejnú súťaž č. 1/2016 o najvhodnejší návrh na uzavretie kúpnych zmlúv na prevod vlastníctva k majetku mesta - stavba „Televízny káblový rozvod Mesta Bytča a Obchodný podiel Mesta Bytča v spoločnosti KTR Bytča, s.r.o.“, s týmito podmienkami:

 

icopdf Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže č. 1/2016 / Televízny káblový rozvod (PDF, 68 KB)


8.7.2016
 

Ocenenie žiakov Základných škôl v Bytči.

Ocenenie žiakov Základných škôl v Bytči.

Školský rok prišiel ku svojmu koncu a začali žiakmi dlho očakávané, vytúžené prázdniny. Kúpaliská, slnko, zábava... tomu deti zasvätia nasledujúce dva mesiace prázdnin, veď si oddych zaslúžia za celoročnú snahu počas ich štúdia.

Ako sa hovorí, snaha sa cení, a veruže ju aj oceniť treba. Tých najšikovnejších z obidvoch našich základných škôl, na Ulici Mieru a Eliáša Lániho pozval v stredu 29.6.2016 pán primátor Miroslav Minárčik na mestský úrad aby im ukázal, že ich úspechy si cení on a aj celé mesto Bytča. Žiaci, samozrejme, pozvanie prijali a prišli si prevziať ďakovný list a symbolickú kvetinu... » čítaj viac »