Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 26.5.2015.
Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

logo

Uvedenie knihy Zuzany Kuglerovej v Sobášnom paláci v Bytči

Uvedenie knihy Zuzany Kuglerovej v Sobášnom paláci v Bytči

18.decembra  o 11.00 hodine sa v historických priestoroch Sobášneho paláca v Bytči uskutočnilo slávnostné uvedenie novej knihy do života od regionálnej spisovateľky Zuzany Kuglerovej ... » čítaj viac »


Plazma TV v dome smútku

Plazma TV v dome smútku

Dňa 9.decembra bola do Domu smútku na cintoríne v Bytči umiestnená plazma TV s uhlopriečkou 80 cm. 40-palcový LED televízor, ktorý nahradil písmená a čísla spred 30-tich rokov, nakoľko už ich nebolo možné zaobstarať ... » čítaj viac »


Prechod na nový odorant zemného plynu

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., ako prevádzkovateľ distribučnej plynárenskej siete na Slovensku oznamuje, že v nasledujúcich dňoch bude meniť odorant zemného plynu, čo je zmes pridávaná do zemného plynu za účelom dosiahnutia jeho prenikavého zápachu.
Nový odorant s názvom Spotleak 1007 je na báze terciárneho butylmerkaptánu, doteraz používaný THT bol odorant na báze tetrahydrotiofénu. Táto odlišnosť v chemickom zložení spôsobuje, že odorant Spotleak 1007:
- má intenzívnejší, výraznejší zápach než THT
- zápach čo do čuchového vnímania človekom je obdobný ako zápach THT avšak s miernym odtieňom zápachu sírovodíka
- najmä v prvých mesiacoch, kedy sa budú plynovody nasycovať novým odorantom, budú dávky pridávaného odorantu vyššie než štandardne. Preto sa môžu vyskytovať prípady intenzívnejšieho zápachu plynu, než na aký sme doteraz zvyknutí.
- do doby, kým si obyvateľstvo zvykne na nový odorant resp. mierne odlišný zápach, je potrebné aby boli ľudia ostražití a každý zápach v domácnosti či inde preverili, aby nedošlo najmä v prvých mesiacoch k zámene zápachu plynu so zápachom napr. kanalizácie, silne pokazených vajec, hniloby z pivnice a pod.
- je potrebné, aby akékoľvek podozrenie na problém so zápachom plynu alebo podráždenie a vplyv na zdravie človeka či zvierat, občania ihneď nahlásili na Poruchovú linku – plyn 0850 111 727, ktorú nepretržite 24 hodín denne prevádzkuje naša spoločnosť.
- odorant Spotleak 1007 nie je toxický, nie je to jed. Prevádzkové koncentrácie odorantu v zemnom plyne sú veľmi malé (v rozsahu len niekoľkých miligramov na meter kubický plynu). Pri horení odorizovaného plynu sa odorant spáli, takže bežný spotrebiteľ za
normálnych podmienok vôbec neprichádza s odorantom do styku.


15.12.2014
 

Advent ZUŠ Bytča

Advent ZUŠ Bytča

V nedeľu, 7.decembra, sa uskutočnil v historických priestoroch Sobášneho paláca v Bytči advetný koncert Základnej umeleckej školy ... » čítaj viac »


Mikuláš prišiel do Domu kultúry a aj na námestie v Bytči

Mikuláš prišiel do Domu kultúry a aj na námestie v Bytči

Piatok, 5.december, patril v Bytči tak ako aj na celkom Slovensku mikulášskej nádielke, nie však tej snehovej ale v podobe rozdávania balíčkov, na ktoré sa tešia celý rok najmä deti ... » čítaj viac »


Výpisy z registra trestov

Oznamujeme občanom, že služba Výpis z registra trestov / Odpis registra trestov je dostupná v režime na počkanie na Pošte v Bytči.
Pozn. Vybavenie žiadosti na matrike trvá 2 - 3 týždne.


8.12.2014
 

Prvá adventná svieca sa symbolicky rozhorela aj v Bytči

Prvá adventná svieca sa symbolicky rozhorela aj v Bytči

Uplynulá nedeľa sa niesla v znamení začiatku adventného obdobia, ktoré symbolizuje odrátavanie štyroch nedieľ pred sviatkom narodenia Ježiša Krista a obdobie príprav na Vianoce ... » čítaj viac »


Priateľská návšteva mesta

Priateľská návšteva mesta

V piatok, 28. novembra, navštívili naše mesto člen vlády SR, minister vnútra a podpredseda strany SMER SD pán JUDr. Róbert Kaliňák a župan Žilinského samosprávneho kraja pán Ing. Juraj Blanár ... » čítaj viac »