Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 27.7.2016.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Harmonogram vývozu separovaného odpadu v roku 2016

Rekonštrukcia verejného osvetlenia na území Mesta Bytča

Vážení občania,
Mesto Bytča bolo úspešné vo svojej snahe získať mimorozpočtové finančné prostriedky, nenávratnú finančnú dotáciu na rekonštrukciu verejného osvetlenia na území mesta. V lete tohto roku sa uskutočnila prvá časť rekonštrukcie verejného osvetlenia v počte 230 svietidiel, kedy boli halogenidové výbojky menené za moderné a úsporné LED svetlá. V súčasnosti bola Mestu Bytča Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky schválená žiadosť o pridelenie nenávratného finančného príspevku na obnovu zostávajúcej časti verejného osvetlenia v počte 1036 svietidiel. Celkové náklady tejto rekonštrukcie verejného osvetlenia predstavujú sumu vo výške 756 000 €. Samotná realizácia obnovy verejného osvetlenia bude prebiehať vo všetkých mestských častiach na území Mesta Bytča a vykonávaná bude počas mesiaca December tohto roku. S ohľadom na uvedené Vás chce Mesto Bytča týmto požiadať o ohľaduplnosť a trpezlivosť pri realizácií uvedenej rekonštrukcii verejného osvetlenia na našom území, nakoľko pri výmene svietidiel môže dôjsť ku krátkodobému obmedzeniu svietivosti systému verejného osvetlenia.
Za pochopenie Vám vopred ďakujeme!


30.11.2015
 

Lampiónový sprievod

Lampiónový sprievod

November je mesiacom, v ktorom sa s nami jeseň lúči, a vládu preberá zima. A práve v tomto období, kedy je už svetla pomenej, sa v Bytči koná už tradične lampiónový sprievod spojený s vypúšťaním lampiónov šťastia. Toto podujatie organizujú zamestnanci Centra voľného času v Bytči v spolupráci s mestom Bytča za podpory primátora Miroslava Minárčika, ktorý sa akcie pravidelne zúčastňuje... » čítaj viac »


Výstava „Hasičské hobby“ v Bytči

Výstava „Hasičské hobby“ v Bytči

V stredu 28. októbra 2015 o 16. hodine sa v Dome kultúry v Bytči konala slávnostná vernisáž medzinárodnej výstavy „Hasičské hobby“ („Feuerwehr Hobby“). Výstavu zorganizovali DHZ Bytča a DHZ pri SOU Pezinok v spolupráci s mestom Bytča a kolegami, dobrovoľnými hasičmi zo susedného Rakúska. Z Rakúska na slávnostné otvorenie prišli mimoriadni hostia, dlhoroční hasiči a v súčasnej dobe hasičskí historici Jozef Rohovský a Werner Satra, ktorý je správcom hasičského múzea vo Wiener Neudorfe a je autorom rakúskej expozície hasičského výstroja... » čítaj viac »


Bytčianski tenisti hodnotia najúspešnejšiu sezónu

Bytčianski tenisti hodnotia najúspešnejšiu sezónu

Tenisová sezóna 2015 sa na Slovensku práve skončila. Mladí tenisti Benet LTC Bytča majú za sebou najúspešnejší rok v histórii klubu ... » čítaj viac »


Mesiac úcty k starším v Pšurnoviciach

Mesiac úcty k starším v Pšurnoviciach

Mesiac október by mal byť pre nás všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí ... » čítaj viac »


V Bytči si uctili starších.

V Bytči si uctili starších.

Je tu mesiac október, ktorý by mal byť pripomienkou, ako si uctiť starších občanov v našom okolí. V decembri v roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. Tak ako končí leto a začína jeseň, prichádza aj staroba nenápadne a pomaly. Nedá sa jej vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a spomína na minulosť. Staroba nie je choroba. Staroba je výzva a neznamená koniec životnej aktivity. Je obdivuhodné, že naše babičky a dedkovia študujú, chodia na výlety, do kina, do divadla, do internetovej kaviarne a aktívne prežívajú svoje životné obdobie “jesene”... » čítaj viac »


Stretnutie primátora Mesta Bytča s riaditeľom Daňového úradu Žilina

Dňa 9.10.2015 sa uskutočnilo stretnutie primátora mesta Miroslava Minárčika s pánom riaditeľom DU Žilina Dušanom Ježom.  Pán riaditeľ Daňového úradu Žilina oznámil primátorovi mesta, že dňom 1.11.2015 ukončí svoju činnosť Kontaktné miesto DU Žilina na území mesta Bytča, ktoré od roku 2012 zabezpečovalo poskytovanie niektorých vybratých služieb pre klientov daňovej správy, keďže daňový úrad  ako taký bol v Bytči zrušený k 1.1.2012. Primátor mesta vyjadril svoju nespokojnosť ako aj ľútosť nad touto skutočnosťou, keďže aj on osobne vyvíjal viackrát iniciatívu za zachovanie udržania aspoň niektorých služieb v tejto oblasti. 

Pán riaditeľ DU uviedol, že sa tak stalo z dôvodu zmeny organizačnej štruktúry Finančného riaditeľstva SR a správa daní daňových subjektov v pôsobnosti kontaktného miesta DU Žiilina Bytča Treskoňova 815/7 014 01 Bytča bude od 1.11.2015 komplexe zabezpečovaná na Daňovom úrade Žilina ul.Janka Kráľa 2 010 01 Žilina.

Pán riaditeľ DU ubezpečil pána primátora, že „v čase preberania daňových priznaní k dani z motorových vozidiel a v čase preberania daňových priznaní k dani z príjmu fyzických a právnických osôb bude možnosť podať tieto daňové priznania aj na zrušenom  kontaktnom mieste Daňového úradu Žilina teda aj v Bytči.V dostatočnom časovom predstihu budú zverejnené dni a stránkové hodiny, kedy bude možné daňové priznania podať.“

icopdf Príloha - zrušenie kontaktného miesta (PDF, 65 KB)


16.10.2015