Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 22.8.2017.
Meniny má Tichomír, zajtra Filip.

logo

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Stretnutie dobrovoľných hasičov s ministrom vnútra

Dňa 19. februára 2017 o 10,00 hodine sa v Dome kultúry Bytča konalo stretnutie Róberta Kaliňáka, podpredsedu vlády a ministra vnútra SR s dobrovoľnými hasičmi žilinského kraja k „Projektu Celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek“.

Stretnutia sa zúčastnilo 300 dobrovoľných hasičov žilinského kraja, spoločne so svojimi primátormi, starostami a zástupcami miest a obcí.

Spoločne s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom prišli dobrovoľných hasičov pozdraviť i prezident HaZZ SR – Alexander Nejedlý, prezident DPO SR – Ladislav Pethö, generálny sekretár DPO SR – Vendelín Horváth a riaditeľ KR HaZZ Žilina – Jaroslav Kapusniak... » čítaj viac »


Oznam o úprave ordinačných hodín LSPP

Žilinský samosprávny kraj, odbor zdravotníctva oznamuje, že z dôvodu skrátenia ordinačných hodín Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) pre dospelých do 22,00 hod. v Bytči, je pre pacientov okresu Bytča

od 1. marca 2017, po 22,00 hod.

zabezpečené poskytovanie ambulantnej LSPP pre dospelých vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina, Ul. V. Spanyola.


15.2.2017
 

Prieskum na vytvorenie nového pracovného miesta

Vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže

Mesto Bytča vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvhodnejší návrh na uzavretie kúpnych zmlúv na prevod vlastníctva k majetku mesta - TKR:

icopdf Obchodná verejná súťaž - KTR 1/2017 (PDF, 63 KB)


13.1.2017
 

Pokračovanie projektu detských ihrísk

Získajme nové detské ihrisko pre Bytču

V roku 2017 sa mesto Bytča opätovne zapája do projektu Žihadielko - detské ihriská postavené za finančnej podpory v.o.s.  Lidl Slovensko. Naše mesto by chcelo obnoviť detské ihrisko na Sídlisku 1.mája. Preto prosíme všetkých občanov, aby sa po oficiálnom vyhlásení súťaže registrovali a posielali hlasy tak ako to bude zverejnené na stránke www.zihadielko.sk.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania v roku 2016 a nestrácame nádej, že sa nám to spoločne v roku 2017 podarí.

9.1.2017
 

Technické služby mesta Bytča rozšírili svoj vozový park

technicke1.jpg

 

Technické služby mesta Bytča opäť rozšírili svoj vozový park o automobil značky Multicar N27. Ide o viacúčelové vozidlo, ktoré je určené na celoročný chod prác technických služieb, na údržbu chodníkov a miestnych komunikácií.


19.12.2016
 

Drobný stavebný odpad v areáli Technických služieb mesta Bytča

Drobný stavebný odpad v areáli Technických služieb mesta Bytča

Mestské zastupiteľstvo Bytča na svojom zasadnutí v júni 2016, schválilo Všeobecne záväzné nariadenia mesta Bytče č. 2/2016 zo dňa 15.06.2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi na území mesta.

Toto nariadenie, ktoré nadobudlo účinnosť dňa 1. júla 2016, upravuje podrobnosti o spôsobe zberu a prepravy komunálnych odpadov, o spôsobe triedeného zberu jednotlivých zložiek komunálnych odpadov, o spôsobe nakladania s drobnými stavebnými odpadmi, stavebnými odpadmi a odpadmi s demolácií, ako aj miesta určené na ukladanie týchto odpadov, na zneškodňovanie komunálnych odpadov.

V zmysle predmetného VZN, drobným odpadom je odpad z bežných udržiavacích prác vykonávaných fyzickou osobou, alebo pre fyzickú osobu, za ktorý sa platí miestny poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady... » čítaj viac »


Harmonogram vývozu separovaného odpadu v roku 2017