Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 25.5.2018.
Meniny má Urban, zajtra Dušan.

logo

O Z N A M

V súvislosti s predpokladaným začiatkom zimnej údržby miestnych komunikácii v meste a mestských častiach, žiadame obyvateľov aby svojimi motorovými vozidlami nebránili  jej bezproblémovému vykonávaniu.
Každoročne pri čistení miestnych komunikácií /odhŕňanie snehu/ vznikajú problémy so zabezpečovaním tejto činnosti. V snahe predchádzať rôznym nedorozumeniam mesto vyzýva svojich občanom k vzájomnej spolupráci v tejto oblasti.

Ďakujeme.


24.11.2017
 

Lampiónový sprievod v Bytči

Lampiónový sprievod v Bytči

Začiatok novembra patrí obdobiu, kedy je už denného svetla pomenej. Preto 10. november patril podujatiu, ktoré je určené predovšetkým pre deti, ale na svoje si mohla prísť aj staršia generácia ... » čítaj viac »


Výberové konanie

Mesto Bytča vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa CVČ Bytča:

icopdf Výberové konanie na funkciu riaditeľa CVČ Bytča (PDF, 28 KB)


9.11.2017
 

Informácia pre občanov k voľbám do VÚC

Oznam: Volič môže požiadať zo závažných, najmä zdravotných dôvodov o to, aby mohol hlasovať mimo volebnej miestnosti, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková komisia zriadená. Takúto požiadavku je možné nahlásiť na Mestskom úrade, miestnosť č. 22, ohlasovňa pobytu v stránkových dňoch do 3. novembra 2017, alebo dňa 4. novembra 2017 priamo v sídle okrskovej volebnej komisie 

Oznam: Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie pre voľby do orgánov samosprávnych krajov v roku 2017: eva.samankova@bytca.sk

icopdf Zoznam kandidátov pre voľby predsedu ŽSK (PDF, 26 KB)

icopdf Zoznam kandidátov pre voľby do zastupiteľstva ŽSK (PDF, 25 KB)

icopdf Informácia pre občanov (PDF, 33 KB)

icopdf Určenie volebných okrskov a volebných miestností (PDF, 26 KB)

icopdf Informácia pre volliča (PDF, 34 KB)


9.8.2017
 

Znovuodhalenie pamätnej tabule Františka Šveca

Znovuodhalenie pamätnej tabule Františka Šveca

Mimoriadny význam pre vzdelávanie slovenských farmaceutov v polovici 20. storočia má osobnosť MUDr. Františka Šveca DrSc. Univerzitný profesor, zakladateľ vedeckej farmácie na Slovensku, rodák z Bytče. V Bytči na jeho rodnom dome na námestí č. 18 mu bola odhalená v roku 1992 pamätná tabuľa. Tento dom neskoršie rekonštruovali, pred opravou fasády bola tabuľa demontovaná a uschovaná. Vďaka nášmu významnému rodákovi má mesto Bytča pomenovanú aj jednu z ulíc, ktorá sa nazýva Švecová ulica... » čítaj viac »


O z n á m e n i e

Oznamujeme občanom mesta a jeho mestských častí, že Technické služby mesta Bytča vykonajú posledný tohtoročný vývoz biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) v nasledovných termínoch:

Hliník nad Váhom: utorok  7.11.2017
Bytča: streda 8.11.2017, štvrtok 9.11.2017
Mikšová-Beňov, Pšurnovice: piatok 10.11.2017
Hrabové, Malá Bytča: pondelok 13.11.2017


26.10.2017
 

15. október - svetový deň umývania rúk

15. október - svetový deň umývania rúk

Tento deň vyhlásený a  podporovaný UNICEF od roku 2008 sme si v školskej jedálni  na  Ulici Eliáša Lániho pripomenuli spolu s  našimi stravníkmi. V pondelok 16.10.2017 sme pod heslom „Čistota rúk je vo vašich rukách“ apelovali na deti ... » čítaj viac »


OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacoch, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri uctievame starších občanov. 15. októbra sa schádzali seniori do Domu Kultúry v Bytči, aby si pekným kultúrnym programom spríjemnili jesenné popoludnie. Úvodné slová plné vďaky a úcty vyjadril občanom primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik za prítomnosti župana pána Juraja Blanára, ktorý prijal pozvanie a poctil nás jeho účasťou a doniesol krásnu a výbornú tortu, ktorú si občania mohli na záver podujatia vychutnať. O príjemný kultúrny zážitok sa postarala obľúbená kapela DUO JAMAHA.. » čítaj viac »