Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 30.5.2016.
Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela.

logo

PUTOVNÝ POHÁR SA VRÁTIL DO RÚK ŠVAŇU.

PUTOVNÝ POHÁR SA VRÁTIL DO RÚK ŠVAŇU.

Začiatok septembra sa v Bytči pomaly, ale isto stáva tradičným obdobím pre šachuchtivých nadšencov. Už po tretí raz sa uskutočnil turnaj o Putovný pohár TZOB Bytča so stovkou účastníkov...  » čítaj viac »


Minister vnútra odovzdal auto hasičom v Hliníku.

Minister vnútra odovzdal auto hasičom v Hliníku.

Dňa 05.09.2015 podpredseda vlády a minister vnútra SR p. Róbert Kaliňák, v rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami na Slovensku, odovzdal hasičom DHZ Hliník nad Váhom nové hasičské auto IVECO DAILY za účasti poslanca NR SR a predsedu ŽSK Juraja Blanára, primátora mesta Bytča p. Miroslava Minárčika,  generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky p. Vendelína Horvátha, riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Žiline p. Jaroslava Kapusniaka, prednostu okresného úradu Bytča p. Andreja Galu, zástupcu primátora p. Juraja Babušíka, duchovného otca dekana Bytčianskej farnosti p. Duníka, predstaviteľa OR SMER - SD Bytča p. Jozefa Kolkusa a ostatných vzácnych hostí... » čítaj viac »


Žiadosť o podporu projektu pre našu MŠ

Materská škola Dostojevského v Bytči bola vybratá z projektov do postupujúceho kola. Prvých 5 projektov, ktoré dostanú najviac hlasov, získajú finančné prostriedky. My sa uchádzame o sumu 5700 eur na rekonštrukciu školskej záhrady.

Prosíme aj Vás o podporu nášho projektu - aj na Vašom hlase záleží.

Viac info v priloženom súbore:

icopdf Podpora projektu (PDF, 54 KB)


9.9.2015
 

71. výročie SNP

71. výročie SNP

V sobotu 29.augusta si občania našej vlasti pripomínali význam Slovenského národného povstania. Pri príležitosti už 71.výročia jeho vzniku pripravilo Mesto Bytča spomienkový akt, ktorý sa konal v nedeľu 30. augusta a začínal o 9:00 hod pred budovou Mestského úradu v Bytči. Po odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým zúčastneným prihovoril zástupca primátora mesta, pán Juraj Babušík, ktorý zdôraznil historický význam SNP pre slovenský národ... » čítaj viac »


SHR Riding Party – 2. ročník v donhille

SHR Riding Party – 2. ročník v donhille

V sobotu 29. augusta 2015 sa na miestnej trati v Bytči uskutočnil druhý ročník súťaže v downhille (zjazdovej cyklistike) - SHR Riding Party.

Súťaže sa zúčastnili 33 jazdci z okolia Bytče aj z Kysúc, ktorí na trati dlhej 900 metrov pretekali v troch kategóriach. Vďaka peknému počasiu bolo sucho, takže súťažiaci nemuseli bojovať s blatom či dažďom, a aj napriek niekoľkým pádom sa celé podujatie zaobišlo bez vážnejšieho zásahu zdravotníckeho personálu. » čítaj viac »


Hliník na Váhom – 9. ročník SSHL a 4. ročník nočnej hasičskej súťaže

Hliník na Váhom – 9. ročník SSHL a 4. ročník nočnej hasičskej súťaže

Dňa 29. augusta 2015 sa v Hliníku nad Váhom konala hasičská súťaž zaradená do Severoslovenskej hasičskej ligy, po ktorej nasledovalo záverečné vyhodnotenie a odmeňovanie najlepších a najúspešnejších družstiev 9. ročníka SSHL. Po ukončení dennej ligovej súťaže sa pokračovalo nočnou hasičskou súťažou, ktorá patrí medzi súťaže NHL Žilinského kraja. V priebehu nočnej súťaže bol pre prítomných pripravený tanečný parket, na ktorom sa odohrala letná Get Fun Tour Party...

  » čítaj viac »


Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí

Medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí

Počas víkendu 8. a 9. augusta 2015 sa v našom meste konala medzinárodná výstava gladiol, dálií a orchideí, ktorá sa uskutočnila za podpory mesta Bytča, martinského spolku pestovateľov Gladiola Martin a Žilinského samosprávneho kraja. Priestory Domu kultúry boli zaplavené stovkami farieb a vôní nádherných kvetov.

Pestovatelia zo Slovenska, Českej republiky a Poľska prezentovali krásu 1030 kusov gladiol a viac ako 300 kusov dálií, u nás známejších pod názvom georgíny. Vystavované boli odrody kvetín z USA, Holandska, Ruska, Litvy, Česka a Slovenska. Krásne kvety gladiol, dálií a orchideí ... » čítaj viac »