Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 24.3.2018.
Meniny má Gabriel, zajtra Marián.

logo

Záver kultúrneho leta v Bytči

Záver kultúrneho leta v Bytči

Kultúrne leto 2017 vyvrcholilo poslednú augustovú nedeľu. Návštevníkov z mesta i okolia prišla zabaviť a potešiť piesňami dychová hudba Kolárovičanka, ktorá v tomto roku oslávila svoje 40. výročie. Po úvodnej piesni návštevníkov privítal aj primátor mesta Miroslav Minárčik. Vo svojom príhovore ocenil účinkovanie všetkých hudobných a dychových kapiel, jednotlivcov i skupiny počas kultúrneho leta a poďakoval za ich predvedené výkony. Taktiež poďakoval všetkým návštevníkom, ktorí zachovávali svoju priazeň počas kultúrneho leta a prišli svojou účasťou podporiť i posledné nedeľné podujatie. Ako vďaku pripravil primátor návštevníkom tortu s nápisom ,, Bytčianske kultúrne leto 2017“, ktorú dal upiecť práve k tejto príležitosti. Pozvanie na ukončenie kultúrneho leta prijal aj prednosta okresného úradu v Bytči Andrej Gallo, ktorý spoločne s primátorom... » čítaj viac »


73. VÝROČIE SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

73. VÝROČIE  SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

27. augusta si naše mesto pripomenulo 73. výročie Slovenského národného povstania. Na pietnej spomienke pri pamätnej tabuli SNP umiestnenej na budove MsÚ naši občania vyjadrili úctu a vďaku všetkým známym i menej známym občanom, vojakom a partizánom, ktorí sa zapojili do národnooslobodzovacieho boja proti fašizmu.

Po odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým prihovoril primátor mesta pán Miroslav Minárčik, ktorý zdôraznil historický význam SNP pre slovenský národ. Vzdal úctu všetkým tým, ktorí položili životy za našu slobodu... » čítaj viac »


Záver leta s hasičmi v Hliníku nad Váhom

Záver leta s hasičmi v Hliníku nad Váhom

Poslednú augustovú sobotu hasiči z Hliníka nad Váhom pripravili veľkolepú hasičskú rozlúčku s letom 2017. Dňa 26.08.2017 sa počas popoludnia na futbalovom ihrisku v Hliníku nad Váhom konalo 10. a zároveň aj záverečné kolo Severoslovenskej hasičskej ligy, ktoré definitívne rozhodlo o víťazoch tohtoročnej sezóny.

Boj družstiev o najlepšie umiestnenie v celkovom hodnotení bol počas sezóny vyrovnaný. Aj tým bola hasičská súťaž zaujímavá a prilákala množstvo fanúšikov účastníkov SSHL. V priebehu súťaže sa diváci a fanúšikovia mohli zapojiť aj do sprievodných akcií, ktoré organizátori pripravili. Ktokoľvek sa mohol zapojiť a vyskúšať silovú disciplínu vhodnú pre mužov i ženy.

Hasičská súťaž zaradená do Severoslovenskej hasičskej ligy v požiarnom útoku „O pohár predsedu ŽSK Juraja Blanára" začala o 13.00 hod. Úvodné slová a priania o vydarených útokoch zazneli z úst zástupcov domácich hasičov v Hliníku ako aj primátora mesta Bytča Miroslava Minarčíka... » čítaj viac »


Festival Hviezdne noci v Bytči úspešne ukončený

Festival Hviezdne noci v Bytči úspešne ukončený

Festival Hviezdne noci zaznamenal na treťom ročníku svoju rekordnú účasť. Celkovo navštívilo 94 podujatí festivalu až 5436 divákov. To je takmer o dva a pol tisíc vstupov viac ako v predošlom roku. Nárast bol spôsobený najmä vďaka novým lokáciám festivalu a s tým spojeným rozšírením programu. Výrazne stúpol aj počet akreditovaných návštevníkov. Na festivale Hviezdne noci nosilo na ruke festivalovú pásku až 781 účastníkov.

Najpopulárnejšími podujatiami sa podľa očakávania stali premietanie filmu Adéla ještě nevečeřela v Letnom kine na zámku, koncert Kataríny Málikovej, premietanie filmu Zem spieva so sprievodom kapely Ľudové mladistvá a koncert prešovskej legendy Chiki Liki Tu-a na Pod lipkami stage-i. Bohatej účasti sa však tešili aj koncerty The Ills, Bulp a ďalších hudobníkov na Kulturák stage-i a premietania zo sekcie Pocta Buster Keaton.

Tretí ročník, to boli aj štyri nové lokácie... » čítaj viac »


LETNÝ HOKEJBALOVY TURNAJ V BYTČI

LETNÝ HOKEJBALOVY TURNAJ V BYTČI

V Bytči sa uskutočnil v poradí štvrtý ročník hokejbalového turnaja o pohár primátora mesta. Počas dvoch dní a to 19.-20. augusta 2017 si desiatky hráčov zmeralo sily na hokejbalovom ihrisku v Bytči, kde ich ochotne povzbudzovali nadšení diváci. Turnaj oficiálne otvoril a ukončil primátor mesta Bytča pán Miroslav Minárčik , ktorý privítal všetkých účastníkov a hráčom poprial veľa športových úspechov. Turnaja sa zúčastnilo 10 družtiev a to Bytčiansky hokejbal tvorený družstvami ako Orange, Šmolkovia a Plevník. Ďalšie družstvá boli z miest... » čítaj viac »


Dotazník

Vážení obyvatelia mesta Bytča, spoločnosť zaoberajúca sa problematikou mimoriadnych udalostí, dovoľuje si vás požiadať v súvislosti s touto problematikou o vyplnenie dotazníka. Odpovedzte prosím na niekoľko krátkych otázok. Vaše odpovede budú slúžiť na zlepšenie služieb mesta Bytča aj v tejto oblasti. Pri políčkach s možnosťou voľby označte krížikom váš názor, pri otázke č.1 doplňte číselný údaj. Na jednu otázku možno označiť aj viacero možností, avšak minimálne jednu.


22.8.2017
 

Bytča: Moyzesova ulica sa vrátila do pôvodného stavu

Bytča: Moyzesova ulica sa vrátila do pôvodného stavu

Moyzesova ulica v Bytči dostala novú podobu. Na komunikáciu, ktorá ja hlavným prístupom na námestie sa vrátil asfalt.

Pred šiestimi rokmi v rámci európskeho projektu Obnova historického centra – srdce mesta Bytča prebehla rekonštrukcia Námestia Slovenskej republiky. Na komunikáciu Moyzesovej ulice bola položená zámková dlažba, ktorá sa však neosvedčila. Nefungovalo odvodnenie a aj napriek viacerým opravám bola dlažba poškodená a ,,rozhýbaná“ Potrápila tak nielen občanov mesta, ale i samotné vedenie mesta... » čítaj viac »


Oznam

Vážení občania, dňa 10.8.2017 bol nájdený zlatý prsteň na Nám. SR v Bytči. Majiteľ sa môže hlásiť na Ms. polícii v Bytči, osobne al. telefonicky na č. 159.


11.8.2017