Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Streda 2.12.2015.
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich.

logo

Najstaršia občianka Mesta Bytča.

Najstaršia občianka Mesta Bytča.

Dňa 18.5.2015 sa dožila významného životného jubilea 100 rokov pani Anna Michálková z Bytče - mestská časť Pšurnovice, ktorá je zároveň aj najstaršou občiankou Mesta Bytča. V sobotu dňa 23.5.2015, kedy pani Michálková slávila toto jubileum v kruhu rodiny, sa ku gratulantom pripojil aj primátor mesta p.Miroslav Minárčik, jeho zástupca p.Juraj Babušík a poslanec mestskej časti Pšurnovice p.Július Lovás... » čítaj viac »


Hravo a bezpečne

Hravo a bezpečne

Našej materskej škole (Dostojevského ul.) sa už v minulom roku podarilo vďaka podpore Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis  a Mesta Bytča z projektu  „Malý dopraváčik“  zrekonštruovať dopravné ihrisko v areáli MŠ ... » čítaj viac »


OZNAM

Oznamujeme občanom, že v dňoch 1. - 4. júna 2015  budú matrika a ohlasovňa z dôvodu školenia zatvorené.

Ďakujeme za pochopenie.


26.5.2015
 

Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči.

Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči.

V sobotu, 23.mája, na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Bytči, bolo udelené významné verejné uznanie – čestné občianstvo mesta Bytče pri príležitosti 70.výročia ukončenia druhej svetovej vojny a oslobodenia mesta Bytča. Slávnostné zasadnutie sa o 13,00 hodine začalo v hlavnej sále Sobášneho paláca v Bytči hudobným vystúpením ZUŠ Bytča.Primátor mesta otvoril zasadnutie ... » čítaj viac »


BYTČIANSKE NAVALIS.

BYTČIANSKE NAVALIS.

16.máj 2015 Bytča

Svätojánske slávnosti NAVALIS sú oslavou známeho českého svätca a ,,Pražana“ Svätého Jána Nepomuckého, ktorý žil a pôsobil v XIV. storočí v Prahe. Ako kňaz zachoval diskrétnosť a mlčanlivosť vo veciach cti a dobrého mena, začo bol kráľom Václavom IV. mučený a zhodený z Karlovho mosta do Vltavy. Preto jeho sochy nachádzame na mostoch pri riekach, je patrónom mostov, dobrej povesti a ľudí od vody... » čítaj viac »


Informácia - čistenie vodných tokov

Primátor mesta dňa 15.5.2015 zaslal opätovnú žiadosť na SVP š.p.odštepný závod Piešťany, Správu povodia stredného Váhu I.Púchov za účelom zabezpečenia ochrany obyvateľov a majetku z dôvodu zvýšenej frekvencie výskytu prívalových dažďov a následne vznikajúcich lokálnych povodní:

icopdf Informácia (PDF, 2 MB)


19.5.2015
 

Deň matiek v Pšurnoviciach

Deň matiek v Pšurnoviciach

Druhá májová nedeľa je dňom, ktorý  na celom svete už tradične patrí všetkým mamám. V Pšurnoviciach sme ho oslávili 17.5.2015 v KD, kde sa zišli mamy, mamky, mamičky ... » čítaj viac »


Oslavy 140. rokov od založenia Dobrovoľného hasičského zboru Bytča

Oslavy 140. rokov od založenia Dobrovoľného hasičského zboru Bytča

Dňa 2.mája si Dobrovoľný hasičský zbor mesta Bytča pripomenul výročie 140.rokov od založenia .Deň začali l stretnutím členov DHZ Bytča pred hasičskou zbrojnicou, odkiaľ sa v sprievode presunuli na miestny cintorín položiť veniec na hrob zakladateľa DHZ Bytča Ladislava Tomboru a následne aj pred spoločný kríž za všetkých zosnulých členov. Potom nasledovalo spoločné stretnutie všetkých účastníkov osláv, vrátane... » čítaj viac »