Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 11.12.2023.
Meniny má Hilda, zajtra Otília.

logo

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste – opatrovateľka

Mesto Bytča prijme do pracovného pomeru opatrovateľku od 01.07.2023

Druh pracovného pomeru

Pracovná zmluva na dobu určitú (po dobu trvania opatrovateľskej služby u opatrovanej osoby) v rozsahu 7,5 hodiny denne.

Plat

V zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Základné požiadavky

 vyššie odborné vzdelanie, úplné stredné odborné vzdelanie, stredné odborné vzdelanie,  nižšie stredné odborné vzdelanie získané v odbore vzdelávania so zameraním na opatrovanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti  alebo

 akreditovaný kurz opatrovania najmenej v rozsahu 220 hodín.

Žiadosti o prijatie do zamestnania zasielajte do 21.06.2023. Súčasne so žiadosťou je potrebné doložiť:

-       životopis

-       doklady preukazujúce potrebné vzdelanie

-       súhlas na spracovanie osobných údajov podľa z. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov

písomne na adresu Mestský úrad Bytča, Námestie SR 1/1, 014 38 Bytča alebo elektronicky na adresu gabriela.ciganikova@bytca.sk č. t. 041/5073928


6.6.2023
 

Krásne knihy pre čitateľov Mestskej knižnice Bytča (2022)

V  Mestskej knižnici v Bytči pribudlo v priebehu tohto roka 329 noviniek  z realizácie projektu podporeného Fondom na podporu umenia. Z finančných prostriedkov 3 300 € získaných týmto projektom a povinným spolufinancovanim  bolo nakúpených 329 knižničných jednotiek z oblasti náučnej aj krásnej literatúry, detektívok, románov pre ženy, no nezaostáva za nimi ani fantasy a sci-fi literatúra pre tínedžerov či množstvo rozprávok a náučných kníh v detskom oddelení . Všetci  čitatelia nájdu v regáloch knižnice veľa nových titulov zo všetkých žánrov. Zoznam kníh nájdete tu.

logo.png


5.6.2023
 

PRIPOMIENKOVANIE NÁVRHU NOVÝCH CESTOVNÝCH PORIADKOV V REGIÓNE HORNÉ POVAŽIE

Vážení spoluobčania.

Na základe žiadosti Integrovanej dopravy Žilinského kraja, s. r. o. Pri Rajčianke 2900/34, Žilina, zverejňujeme

Návrh nových cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy. Tento návrh máte možnosť pripomienkovať v termíne do 8.6.2023.

CP - Horné považie

List horné Považie

Svoje pripomienky zasielajte na e-adresu:

lubica.sakalova@bytca.sk, prípadne telefonicky na č. tel. 041/507 039 14


30.5.2023
 

Odstránenie čiernej skládky v Mikšovej

Vo štvrtok 18.05.2023 zamestnanci Technických služieb mesta Bytča zlikvidovali čiernu skládku v katastrálnom území Mikšová, na ceste k uzavretej skládke odpadu. Z lokality boli vyvezené 2 veľkokapacitné kontajnery odpadu, pričom išlo prevažne o stavebný odpad z prerábky nehnuteľností, plasty, biologicky rozložiteľný odpad a pneumatiky.

Na likvidáciu čiernych skládok, založených nezodpovednými občanmi, ktorá pozostáva zo zaplatenia mechanizmov a následného uloženia odpadu na skládku, môže stáť aj na niekoľko tisíc eur ročne. Tieto náklady sa, v súbehu so zvyšujúcimi sa zákonnými poplatkami za skládkovanie, premietajú do zvýšených poplatkov za komunálny odpad pre občanov Mesta Bytča.

Často sa stáva, že občania sú svedkami tohto konania, ale políciu naň upozorniť nechcú. A tak sa pohybujeme v začarovanom kruhu rastúcich nákladov za odpad a rastúcich poplatkov zaň.

Upozorňovanie na priestupkové konanie a nezodpovedné zaobchádzanie s odpadom je vo vlastnom záujme každého z nás.

Do lokality bola nainštalovaná fotopasca, ktorá bude nezodpovedných občanov snímať, pričom zábery budú postúpené príslušným orgánom na doriešenie.“

20230526_091457.jpg20230526_091709.jpg20230526_105054.jpg20230526_105133.jpgIMG_20230518_114320.jpg


26.5.2023
 

Oznam


Vážení spoluobčania,

dovoľujeme si vás požiadať o spoluprácu pri hľadaní medených tabúľ, ktoré boli umiestnené na budovách zámockého areálu. V spolupráci s pamiatkovým úradom v Žiline ich plánujeme opätovne osadiť na jednotlivé objekty.

Za akékoľvek informácie vopred ďakujeme.

MsÚ » čítaj viac »


Ako triediť kuchynské oleje

Ako triediť kuchynské oleje

Nájdite vhodnú fľašu

Na triedenie sa hodí akákoľvek PET fľaša so skrutkovacím viečkom – od klasickej minerálky, sladených nápojov, džúsov, mlieka, použitého oleja, ale aj od pracích či umývacích prostriedkov. Jednoduchšie sa vám bude olej prelievať do fliaš so širokým hrdlom, ako majú ľadové čaje, džúsy alebo mlieko.

Olej z varenia, vyprážania a jedál môžete do PET fľaše prelievať buď priamo, alebo si môžete pomôcť „medzi stanicou“, a to skleneným zaváracím pohárom so skrutkovacím viečkom. Priamo do PETky odporúčame zlievať skôr domácnostiam s nižšou produkciou oleja, ktorý pochádza hlavne zo studenej kuchyne (šaláty, nakladané dobroty a pod.). Naopak sklenený zavárací pohár znesie vyššie teploty oleja a lepšie sa do neho prelieva z panvice či pekáča.

Opatrne olej prelejte

Pri samotnom prelievaní je vhodné použiť lievik, obzvlášť ak má fľaša užšie hrdlo alebo ak máte väčšie množstvo oleja. Pokiaľ olej obsahuje veľa pevných zvyškov jedla (z nakladanej zeleniny či vyprážania a pečenia), môžete ich zachytiť sitkom, aby vám lievik neupchali. Do PET fľaše ani do pohára nikdy neprelievajte horúci olej, môže dôjsť k roztaveniu fľaše alebo dokonca popáleniu!

Olej vždy vlievajte pomaly a opatrne, aby vám nepretiekol cez okraj. Rozliaty olej dokáže narobiť peknú neplechu, majte preto po ruke servítku či papierovú utierku, aby ste mohli olej v prípade kvapnutia rýchlo zotrieť. Bezpečnejšie je umiestniť PET fľašu pri liatí do drezu.

Tip: Väčšie objemy oleja, napr. z fritovacieho hrnca, vlievajte radšej pomalým, ale sústavným prúdom. Pri nakláňaní hrnca a opätovnom vrátení vám olej potečie z vonkajšej strany a bude kvapkať všade okolo.

Pevné tuky nechajte roztopiť

Pevné tuky ako maslo, masť, stužené tuky alebo výpek môžete odobrať pomocou stierky či varešky alebo ich nechajte na pár desiatok sekúnd rozpustiť v mikrovlnnej rúre či ľahko rozohriať na panvici, v pekáči, v hrnci. Bežne im stačí teplota už okolo 40 °C, takže sa nemusíte báť popálenia, prasknutia či zrútenia fľaše.

Naplnenú fľašu odneste do olejového kontajnera

Po preliatí oleja zbernú nádobu dobre uzavrite a schovajte na miesto, kde nebude prekážať a kde nehrozí prevrhnutie či rozbitie (skrinka pod drezom, špajza a pod.). Akonáhle máte PET fľašu plnú, dobre ju uzavrite a odneste do najbližšieho olejového kontajnera, ktorý nájdete na mape na webe www.triedimolej.sk. Do olejového kontajnera vhoďte celú a dobre zaskrutkovanú PET fľašu, olej nikdy neprelievajte alebo nevhadzujte v sklenenej nádobe.

Ako_triedi_-_plagat_A3.png


24.5.2023
 

Oznam

Vážení športoví priatelia, dovoľujeme si vás pozvať na priateľské futbalové stretnutie medzi MŠK Žilina  U17 a reprezentačným výberom Českej republiky  U16, ktorý sa uskutoční dnes, t.j. v utorok 16. 5.

2023 o 16,00 hodine na našom futbalovom štadióne v Bytči. Vstup je voľný. Tešíme sa na vašu účasť.


16.5.2023
 

Oslávili Deň matiek

Oslávili Deň matiek

Sviatok Deň matiek možno právom označiť za najväčší sviatok pre každého syna či dcéru, vnúčatá či tie najmenšie pravnúčatá. Láska je najväčšou radosťou, ktorú človek rozdáva druhým a sám neobmedzene prijíma tento dar. A práve ženy, mamičky, staré mamy rozdávajú lásku plným priehrštím, dodávajú odvahu do ďalších dní života, sú piliermi, na ktoré sa možno spoľahnúť. Mama je osoba, ktorá je nám najbližšia, je pre nás nenahraditeľná a jedinečná, pretože nás nosila pod srdcom a darovala nám to najcennejšie život.  Pri príležitosti tohto sviatku 14. mája 2023 pripravilo mesto Bytča kultúrne podujatie všetkým ženám – mamám, starým mamám,  s jediným cieľom: vzdať úctu a potešiť srdce každej mamy. V hlavnej sále Domu kultúry všetkých prítomných privítal slávnostným príhovorom primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik. Pripomenul potrebu poďakovať sa za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.  » čítaj viac »