Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.11.2020.
Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

logo

Charitatívny koncert pre Jesienku.

Charitatívny koncert pre Jesienku.

V pokojne doznievajúcej atmosfére vianočných sviatkov sa v nedeľu 05.01.2020 o 15,00 hod v kostole Všetkých svätých v Bytči  uskutočnil v poradí už tretí Trojkráľový charitatívny koncert speváckych zborov. Tento koncert organizuje už tradične pod záštitou Mesta Bytča a Farského úradu v Bytči miestny zmiešaný spevácky zbor Gloria Deo. Hlavnou myšlienkou koncertu je spojiť príjemné s užitočným a prostredníctvom kultúrneho podujatia  získať  finančné prostriedky na podporu voľnočasových aktivít pre klientov Zariadenia pre seniorov Jesienka v Bytči. V krásnom prostredí zaplneného kostola zazneli tradičné vianočné koledy a  sakrálne piesne v podaní miestneho speváckeho zboru Gloria Deo a jeho hostí - Zboru sv. Ladislava z Rajca pod vedením dirigentky Evy Kyškovej, folklórneho  súboru Podžiaran z Papradna a muzikantky Elišky  Drobčiarovej z Kolárovíc...   » čítaj viac »


Harmonogram vývozu separovaného odpadu v roku 2020

Oznam - polopodzemné kontejnery na Bottovej ul.

Oznam - polopodzemné kontejnery na Bottovej ul.
Vážení spoluobčania, v týchto dňoch Mestský úrad v Bytči zabezpečuje na Ul. Bottovej v Bytči osadzovanie polopodzemných kontajnerov, na ukladanie zmesového komunálneho odpadu a vytriedených zložiek komunálneho odpadu, (papier, plasty, sklo, kovové odpady a tetrapaky).
Ide o moderné, hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom, ktoré má viacero výhod ...» čítaj viac »


SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY.

SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY.

Bytčianskymi vianočnými trhmi sa v stredu podvečer 11.12 2019 ozývala krásna hudba a spev tradičných slovenských kolied.  SZUŠ Yamaha a Mesto Bytča sa po prvýkrát zapojilo do úspešného vianočného projektu týždenníka MY "Slovensko spieva koledy". Hlavným sloganom projektu je „v jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“ spievaním kolied spojiť a zblížiť ľudí z rôznych regiónov a osláviť príchod vianočných sviatkov. Detský spevácky zbor Úsmev pri SZUŠ Yamaha s hudobným sprievodom pod vedením Mgr. Anny Holíncovej zaspievalo 5 známych kolied Dobrá novina, šťastná hodina,..  » čítaj viac »


STRETNUTIE S MIKULÁŠOM.

STRETNUTIE S MIKULÁŠOM.

Svätý Mikuláš patrí medzi obľúbených svätcov, ktorého poznajú hlavne deti. Bol biskupom v Myre (dnešné Demre v Turecku) a o jeho štedrosti a dobrote vedeli široko - ďaleko. Najviac známou je príhoda, ako otec nemohol vydať svoje tri dcéry, pretože nemal pre ne veno. Keď sa to sv. Mikuláš dozvedel, v noci pod rúškom tmy dal mešec zlata tomuto otcovi do okna. Malo to byť na veno najstaršej dcére. To sa opakovalo druhý aj tretí raz, zakaždým pre ďalšiu dcéru. Tak im pomohol vydať sa. Odtiaľ je pravdepodobne ľudový zvyk vyčistiť si topánky a dať ich do okna, aby tam deti na druhý deň našli veľa sladkostí, ovocia, prípadne iných darčekov. Mesto Bytča v spolupráci s Centrom voľného času pri Základnej škole Ul. Mieru...  » čítaj viac »


OZNAM - voľné pracovné miesto

Reprezentanti SR v stolnom tenise navštívili ZŠ na Ul. E. Lániho

Reprezentanti SR v stolnom tenise navštívili ZŠ na Ul. E. Lániho
Základnú školu na Ulici Eliáša Lániho v Bytči prišli podporiť reprezentanti SR v stolnom tenise Alexander VALUCH a Monika URÍKOVÁ.

Reprezentanti si pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Deťom, ktorých bolo v telocvični okolo stovky predviedli kus svojho umenia a prezentovali sa malou exhibíciou ... » čítaj viac »


Inovácia Žilinského kraja 2019


Primátor mesta Bytča a zároveň poslanec Žilinského samosprávneho kraja p. Ing. Miroslav Minárčik dáva občanom do pozornosti nasledovné:  

Vážené dámy, vážení páni,

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil 13. ročník ocenenia „Inovácia Žilinského kraja 2019“. Cieľom realizácie inovačného ocenenia je podpora záujmu o inovačný rozvoj, propagácia inovačných aktivít a zlepšenie informovanosti o aktivitách v oblasti inovácií ... » čítaj viac »