Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 4.8.2020.
Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

logo

Predbežné termíny pristavenia veľkoplošných kontajnerov - jeseň 2019

Bytča má za sebou 21. ročník Bytčianskeho jarmoku.

Bytča má za sebou 21. ročník Bytčianskeho jarmoku.

Druhý septembrový víkend sa niesol v znamení dobrej nálady, zábavy, remesiel a dobrôt od výmyslu sveta. Toto všetko ste mohli 13.9.2019 nájsť na námestí v Bytči, na ktorom sa konal už 21. ročník Bytčianskeho jarmoku. Stánky s tovarom lemovali celé námestie, tak ako sme zvyknutí a v rozličnom tovare si každý vedel nájsť to čo potrebuje, alebo by mu spravilo radosť. Po 15:00 hod bol na pódiu pripravený rozmanitý kultúrny program. Odštartovala ho Dychová Hudba Hrabovanka, ktorá hneď rozvírila dobrú náladu. Po nich nastúpili na rad naši najmenší. S hrou na hudobné nátroje, tancom a spevom sa predstavili žiaci Art Dance Academy, Súkromnej ZUŠ Yamaha, Základnej umeleckej školy a Ragazzy. Na svoje si prišli i menší náštevníci na sokoliarskom vystúpení dravcov, s ktorými mali možnosťsa aj odfotiť. Program sa... » čítaj viac »


Zverejnenie zámeru prenájmu pozemku

Prázdniny sa skončili, školy otvorili svoje brány žiakom.

Prázdniny sa skončili, školy otvorili svoje brány žiakom.

Po letných dvojmesačných prázdninách sa v pondelok 2. septembra otvorili opäť brány základných škôl aj v Bytči. Prvý deň v škole bol hlavne o zvítaní so spolužiakmi a pre prváčikov o spoznaní svojich nových kamarátov ako aj školy. Žiakov vítalo v prvý deň nového školského roka upršané ráno. V dôsledku nepriaznivého počasia sa aj slávnostné otvorenie konalo netradične. Slávnostné príhovory, vítanie prvákov a želania úspešného nového školského roka si žiaci vypočuli na ZŠ E.Lániho v telocični a na ZŠ Ulice mieru v triedach. Primátor mesta Miroslav Minárčik navštívil školy... » čítaj viac »


Slávnosť sv. Huberta

Slávnosť sv. Huberta

Obdiv k prírode prežíva každý z nás. Príroda nás obklopuje, lieči, uzdravuje. Oživuje naše spomienky na všetko krásne, čo nám prirástlo k srdcu. Ticho, sviežosť a pokoj, ktoré príštia z lona panenskej prírody, nám pomáhajú zabudnúť na žiaľ a bôľ. Obnovujú nádeje, nikdy nezradia a pomôžu v každom okamihu. „Zver nie len loviť, ale hlavne chrániť a pochopiť jej význam v prírode,“ to sú slová sv. Huberta, patróna poľovníkov. Málokto vie, že predtým ako sa aquitánsky princ Hubert stal biskupom, žil neviazaným spôsobom života a bezhlavo lovil lesnú zver. Až raz, keď sa mu medzi parohami naháňaného jeleňa zjavil kríž a prehovoril k nemu Boh, uvedomil si, že o to čo nám daroval Boh, sa treba starať a chrániť. K tomu samozrejme patrí celá príroda a zver v nej žijúca. Odvtedy Hubert žil v pokore a naučil sa vážiť si nielen prírodu, ale aj zver. Legendu o sv. Hubertovi si pripomenuli aj poľovníci z poľovníckej spoločnosti v Bytči... » čítaj viac »


75. výročie SNP

75. výročie SNP

V uplynulých dňoch si celá naša spoločnosť pripomenula významný medzník v dejinách našej novodobej histórie, Slovenské národné povstanie. Pri príležitosti 75. výročia jeho vzniku pripravilo mesto Bytča v spolupráci s 5. plukom špeciálneho určenia Žilina pietny spomienkový akt, ktorý sa uskutočnil v nedeľu 25. augusta 2019 pred budovou Mestského úradu v Bytči. Po položení vencov a odznení hymny Slovenskej republiky sa všetkým prítomným prihovoril primátor mesta p. Miroslav Minárčik. ,, Aj pri príležitosti tohtoročných osláv považujeme za potrebné pripomenúť si odvahu, nadšenie, obetavosť, hrdinstvo, slávu, ale i biedu, utrpenie a obete našich občanov, vojakov a partizánov,“ povedal primátor vo svojom príhovore a zdôraznil najmä historicky význam SNP pre Slovensko... » čítaj viac »


COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

COUNTRY FESTIVAL BYTČA 2019

Bytča. Country hudba má korene na juhu USA. Skĺbili sa v nej prvky tradičnej folkovej, keltskej, gospelovej hudby a blues. Hoci nie všetkým tento štýl hudby vyhovuje, veľa vyznávačov má medzi mladšou i staršou generáciou. Nemálo ich je aj v našom regióne. Mnohí z nich si našli cestu a navštívili Country festival Bytča 2019. Nultý ročník Country Festival Bytča 2019 sa konal v sobotu 10. augusta na námestí SR a jeho začiatok bol naplánovaný na 17:00 hod.. Ako prvou kapelou, ktorá na podujatí vystúpila bola bluegrassová kapela z Ostravy GODWILLBLUE GRASS BAND, ktorej repertoár tvoria väčšinou prevzaté piesne z moderného bluegrassu v anglickom jazyku. Po skončení prvej kapely sa všetkým prítomným prihovoril zástupca primátora mesta Bytča pán Juraj Babušík. Po príhovore dostala priestor country tanečná skupina... » čítaj viac »


Vyčistenie vodného toku rieky Petrovička

Na základe obáv viacerých občanov mesta MsÚ v Bytči požiadal správcu vodného toku Petrovička (SVP š.p.) o zabezpečenie vyčistenia a prietočnosti vodného toku Petrovička na území mesta Bytča. Odpoveď správcu vodného toku zverejňujeme v prílohe.

icopdf Vyjadrenie SVP š.p. (PDF, 104 KB)


13.8.2019