Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Sobota 28.5.2022.
Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

logo

Deň matiek v Bytči

Deň matiek v Bytči

V každodennom zhone povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme striedanie dní pracovných s tými sviatočnými. A práve druhá nedeľa v mesiaci máj bola jednou z tých sviatočných, na ktoré by sme nemali zabudnúť nikdy. Sviatok našich najdrahších bytostí - Deň matiek ... » čítaj viac »


Stavanie mája

Stavanie mája

Dňa 30. apríla 2014 sa na Námestí SR v Bytči tradične konalo Stavanie mája. Tradíciu Stavanie mája sme v našom meste založili pred 3 rokmi. Ako každý rok, aj teraz máj na radosť všetkým dievčatám a ženám mesta postavili dobrovoľní hasiči a pracovníci TS mesta Bytča ... » čítaj viac »


Krajská prehliadka spevokolov a speváckych súborov v Bytči

Krajská prehliadka spevokolov a speváckych súborov v Bytči

O každodennom živote starých a prastarých rodičov aj dnes svedčí tisíce ľudových piesní. Nejedna z nich inšpirovala milovníkov folklóru k založeniu ľudovej hudby. Jej čaro sa snažia zachovať spoločnými vystúpeniami spevokolov ... » čítaj viac »


Informácia pre verejnosť

Dovoľujeme si informovať verejnosť, že Železnice Slovenskej republiky začali tohto času realizáciu stavby modernizácie železničnej trate Púchov – Žilina, pre traťovú rýchlosť 160 km/h. Súčasťou stavby bude najmä úprava železničných objektov, železničného telesa trate a výstavba objektov súvisiacich s predmetnou traťou Púchov – Žilina, vrátane železničnej stanice Bytča a  úseku železnice na území mesta Bytča. Podľa oznámenia ŽSR obsahujúceho informácie o etapizácii prác na stavbe, sa stavebné práce na území mesta Bytča (UČS 49 žst. Bytča) uskutočnia v troch rozhodujúcich etapách, so začiatkom dňa 23.04.2014.
Ďakujeme vopred verejnosti, najmä cestujúcim a občanom mesta, za porozumenie a veríme, že modernizácia železničnej trate prispeje k vyššej kvalite cestovania a života.


14.4.2014
 

Stretnutie osamelých spoluobčanov

Stretnutie osamelých spoluobčanov

MsÚ v Bytči a ÚŽS v Pšurnoviciach, po ročnej odmlke opäť pripravili „Stretnutie osamelých spoluobčanov“, ktoré sa uskutočnilo dňa 26.4.2014 v KD Pšurnovice. » čítaj viac »


Deň Zeme 2014

Deň Zeme 2014

Deň 22. apríl je každoročne oficiálne vyhlásený za Svetový deň Zeme. A to preto, aby sme si pripomenuli hodnoty, ktoré sú nám prostredníctvom prírodných zdrojov našej planéty Zem poskytované. V Bytči sa konal deň Zeme v stredu 24. apríla 2014 ... » čítaj viac »


Celoslovenská odborná konferencia

Celoslovenská odborná konferencia

Spoločnosť pre predškolskú výchovu zorganizovala v dňoch 11. a 12. apríla 2014 Celoslovenskú odbornú konferenciu s medzinárodnou účasťou   pod názvom “Hra v predprimárnej edukácii“ pod záštitou  Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Mesta Bytča. Cieľom konferencie bolo poukázať na dôležitosť hry v predškolskej výchove ... » čítaj viac »