Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 1.12.2023.
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána.

logo

Výstava ovocia a zeleniny

Slnečné sobotné ráno privítalo v Dome kultúry záhradkárov s najkrajšími výpestkami z ich záhrad. Tradičnú výstavu ovocia a zeleniny zorganizovala Základná organizácia SZZ v Bytči pod záštitou primátora mesta p. Miroslava Minárčika, ktorý ju slávnostne o 9,00 hodine ráno otvoril. O milý program sa pod vedením pani učiteľky postarali detičky z Materskej školy na Ul. Dostojevského. Pestovatelia konštatovali, že úroda bola oproti minulému roku bohatšia, výstavy sa zúčastnilo 45 vystavovateľov s 289 exponátmi.

Ocenené kategórie:
Jablko - 1. miesto odroda Švajčiarské oranžové p. Juraja Putirku, 2. miesto odroda Rubín p. Jána Podolinského a 3. miesto odroda Rubín p. Jozefa Kafúna.    
Hruška - 1. miesto odroda Blumenbacher p. Ondreja Gajdoša, 2. miesto odroda Lukasova p. Štefánie Mekiňovej a 3. miesto odroda Konferencia p. Františka Hrnka.
Ostatné ovocie - 1. Tophit p. Ondreja Gajdoša, 2. miesto Vinohradnícke broskyne p. Františka Hrnka a 3. miesto Hrozno samorodák p. Miroslava Greguša.
Zelenina - 1. Okrasné tekvice  p. Jána Podolinského, 2. Kolekcia papriky p. Zdenka Křenka a 3. miesto Tekvica Goliaš p. Františka Meštera.
Cenu poroty získali muškáty pestovateľky p. Anny Čvapkovej.

Nádherné kolekcie pripravili žiaci Špeciálnej základnej internátnej školy v Bytči, Základnej školy E. Lániho v Bytči a Cirkevného centra voľného času Bytča.
Výstava je príjemným pripomenutím nastávajúceho jesenného zberu úrody a potrvá do pondelka do 13,00 hodiny.

 

Výstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleninyVýstava ovocia a zeleniny


30.9.2012