Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Piatok 1.12.2023.
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána.

logo

Bájny vták Fénix ožil v ZUŠ Bytča

Žiaci literárno-dramatického a tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Bytči pod pedagogickým vedením Radovana Kianicu a Renáty Gálovej  spolupracovali na zaujímavom projekte, s ktorým sa predstavili 4.10.2014 v Žiline na Hlinkovom námestí v rámci akcie TV Fénix.

V pohybovom divadle žiaci rozohrali a rozpohybovali príbeh o bájnom vtákovi Fénixovi, ktorý vstal z popola. V príbehu poukazujú na márnivosť, mamon, klamstvo a túžbu po moci, ktoré hýbu súčasným svetom. V tomto svete hľadá človek sám seba , hodnoty, priateľov, miesto, kam patrí. Nádej predstavuje postava Fénixa, ten pomáha človeku zorientovať sa v chaotickom svete nerestí a navádza ho na správnu cestu k sebapoznaniu, k dobru a láske.

Presvedčivým výkonom a kreatívnym spracovaním témy bájky o Fénixovi, žijúcom v každej dobe sa žiaci zaslúžili o šírenie dobrého mena ZUŠ v Bytči.

Renátka Gálová

Bájny vták Fénix ožil v ZUŠ Bytča

ZUŠ na Michalskom jarmoku 2014

Žiaci tanečného odboru základnej umeleckej školy v Bytči vystúpili už v septembri v rámci otvorenia Michalského jarmoku s pestrým pásmom ľudového tanca:

žiaci ZUŠ na Michlaskom jarmoku

žiaci ZUŠ na Michlaskom jarmokužiaci ZUŠ na Michlaskom jarmokužiaci ZUŠ na Michlaskom jarmokužiaci ZUŠ na Michlaskom jarmokužiaci ZUŠ na Michlaskom jarmokužiaci ZUŠ na Michlaskom jarmoku


V októbri a novembri Vás Základná umelecká škola srdečne pozýva na:

Verejný žiacky koncert - 22.10.2014 o 16.00 hod. v koncertnej sále ZUŠ

Verejný žiacky koncert - 20.11.2014 o 16.00 hod. v koncertnej sále ZUŠ

Tešíme sa na Vašu účasť na plánovaných podujatiach.


10.10.2014