Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.7.2021.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Udalosti zaznamenané MsP Bytča od 6.6. do 12.6.2011

V rámci prevencie drogovej trestnej činnosti príslušníci Mestskej polície Bytča vypracovali projekt zameraný na oboznámenie žiakov, študentov a mládeže s mäkkými a tvrdými drogami, ich účinkami ako i následkami ktoré spôsobujú. Rozsiahlymi prezentáciami v uplynulom týždni  žiaci základných škôl v Bytči prejavili vážny záujem o oboznámenie sa aj s touto problematikou ktorá ohrozuje ich život a zdravie. Bližšie informácie budú zverejnené na internetovej stránke mestskej polície Bytča spolu s fotodokumentáciou.

prevencia_skola1.jpg

 

V Bytči na ulici 1. Mája v obedňajších hodinách neznáme vozidlo počas jazdy vážne poškodilo zvislú dopravnú značku. Príslušníci mestskej polície vozidlo ako i priestupcu vypátrali. Jednalo sa o 21 ročného muža zo Svinnej okres Žilina, ktorý škodu Technickým službám mesta Bytča uhradil v plnej výške.


Kontrolou areálu Materskej školy v Bytči na ulici Dostojevského  vo večerných hodinách boli na mieste zaistené dve osoby. Keďže v areáli boli neoprávnene, z miesta boli bezodkladne vykázané.


Mestskí policajti zabezpečovali odklon dopravy a bezpečný priebeh dopoludňajšieho branného cvičenia, ktoré organizovala základná škola Lániho na pozemnej komunikácii poza kanál medzi kollárovským mostom a Hliníkom nad Váhom. Počas branného cvičenia nedošlo k ohrozeniu žiadnych účastníkov a branné cvičenie bolo bez problémov ukončené.

branne_cvicenie2.jpg

V uplynulom týždni Mestská polícia Bytča riešila viacero oznámení o nezhodách v domácnostiach medzi manželmi, alebo partnermi. Niektoré prípady mali znaky domáceho násilia a boli odstupované štátnej polícii k realizácii. V žiadnom oznámení však našťastie nedošlo k závažnejším následkom. Ostatné prípady boli kvalifikované ako priestupky proti občianskemu spolunažívaniu.

Aj napriek zvýšenému výkonu služby mestská polícia neustále rieši problém bezdomovcov pod vplyvom alkoholu ktorí prespávajú v parkoch na lavičkách ako i na verejných  priestoroch. V žiadnom z prípadov však nedošlo k vandalizmu, alebo ničenia majetku. Tejto problematike sa budeme venovať aj naďalej a neustále všetky verejné priestory monitorovať.


13.6.2011