Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.7.2021.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - október 2017

Preventisti MsP vykonali dňa 09. 10. 2017 prednášku pre žiakov na Základnej škole ul. Eliáša Lániho v Bytči na tému náplne práce mestskej polície + oboznámenie sa s výstrojou a výzbrojou mestských policajtov.


Hliadkou MsP bola dňa 10. 10. 2017 vykonaná kontrola priestorov pod mostom ponad Hričovský kanál v Bytči, kde boli videné osoby, ktoré mali pri sebe alkohol. Na mieste bola zistená totožnosť osôb, pričom bolo zistené, že sa jedná o mladistvé osoby.  Na mieste jedna z osôb uviedla, že alkohol našla a doniesla ho na uvedené miesto. Osoby alkohol ešte nepožili. Následne boli osoby odovzdané svojim rodičom a osoba, ktorá ako uviedla fľašku alkoholu našla a odniesla ju pod most, bola taktiež odovzdaná svojim rodičom.


Oznam od oznamovateľky, ktorá uviedla, že na moste cez kanál smerom na Kolárovice sa pohybuje neznáma osoba, ktorá je zjavne dezorientovaná. Oznam okamžite preverený. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o bezdomovca zo Žiliny, ktorý uviedol, že prespal túto noc pod uvedeným mostom a po moste sa prechádza lebo mu je zima.


Telefonický oznam hliadke MsP  od občana, ktorý uviedol, že mu telefonovala osoba, ktorá sa mu telefonicky vyhrážala, že príde do jeho bytu a ho zbije. Po preverení oznamu oznamovateľ uviedol, že osoba, ktorá sa mu telefonicky vyhrážala bola už noc predtým v jeho byte na návšteve, kde ho fyzicky napadla. Oznamovateľ ďalej uviedol, preto volal políciu lebo mal obavu, že svoje vyhrážky osoba splní. Menovaný bol poučený hliadkou MsP, že v uvedenej veci môže podať oznámenie na útvare MsP, načo uviedol, že si to rozmyslí. Taktiež bol poučený o tom, že ak by osoba, ktorá sa mu telefonicky vyhrážala prišla k jeho bytu aby okamžite volal mestskú políciu.


31.10.2017