Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.7.2021.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - júl 2018

Oznam krádeže finančnej hotovosti z pokladničky Detského Domova. Šetrením bol zistený hliadkou MsP priestupca, ktorý peniaze nakoniec vrátil.

 

Telefonický oznam od oznamovateľa, že pomedzi odparkované autá sa na jednej z ulíc naháňa skupinka mladých osôb. Po preverení oznamu bolo zistené, že osoby sedeli na obrubníku, kde sa rozprávali. Nakoľko osoby javili známky požitia alkoholu a jednalo sa mladistvé a maloleté osoby, bola u nich vykonaná dychová skúška na požitie alkoholických nápojov, pričom skúška bola pozitívna u všetkých osôb. O požití alkoholu boli u menovaných telefonicky informovaní aj rodičia. Osobe, ktorá umožnila podanie alkoholu maloletým a mladistvým osobám bola udelená bloková pokuta.

 

Oznam od občana, ktorý uviedol, že v lesíku nad čističkou niečo horí. Hliadka MsP oznam preverila, pričom zistila, že horí drevená búda.  Na miesto boli privolaní hasiči, ktorým hliadka ukázala cestu, ako sa dostať aj s technikou na miesto požiaru, pričom zotrvala na mieste až do uhasenia požiaru.

 

Oznam od občana, že na jednej z ulíc niekto predáva ovocie. Oznam preverený, na mieste zistená totožnosť osoby, ktorá predávala ovocie, pričom jej bolo dohovorené a vysvetlené, že predávať môže len na tržnici, čo zobral predávajúci na vedomie a predaj ihneď ukončila.

 

Príslušníkmi MsP bol spozorovaný pes – plemena statford, ktorý sa pohyboval bez vôdzky. Následne bol preto vyrozumený majiteľ psa, aby si psa pripol na vôdzku čo odmietol. Bol vyzvaný, aby predložil občiansky preukaz, čo odmietol a taktiež odmietol uviesť svoje meno. Následne bol predvedený na útvar MsP za účelom zistenia totožnosti a podania vysvetlenia k priestupku.


10.8.2018