Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.7.2021.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - august 2018

Oznam od občana, že jeho kamarát vystúpil pri moste cez rieku Váh z auta, pričom mu povedal, že sa ide hodiť pod vlak. Oznam okamžite preverený hliadkou MsP, skontrolovaná železničná trať pod mostom, pričom bola na moste spozorovaná osoba. Táto osoba bola odvedená mimo mosta, kde bola zistená jej totožnosť. Jednalo sa o kamaráta oznamovateľa. Menovaný bol značne pod vplyvom alkoholu, pričom uviedol, že sa pohádal s priateľkou, ale že nič vážne nechcel vykonať. Následne bol menovaný odvedený do miesta bydliska.


Spozorovaný poľský kamión na malom kruhovom objazde pred OD Lidl, kde sa chcel otočiť pričom poškodil kovové zábradlie vedľa chodníka z jednej i druhej strany a dopravnú značku. Vodič kamióna bol zastavený pri Kinexe, kde bolo zistené, že vezie materiál do firmy  Garden Team.  K dopravnej nehode bola privolaná dopravná polícia, ktorá si uvedenú vec prevzala k riešeniu.


Oznam od občanov na Ul. Dukelskej, že po ich ulici chodí bocian, ktorý je pravdepodobne zranený. Po príchode hliadky na miesto zistené, že bocian nebol zranený, ale zoslabnutý po smršti. Následný telefonát na Ochranu prírody, kde pracovník uviedol, aby hliadka bociana odohnala do parku, kde ho nebudú ohrozovať vozidlá, čo aj urobila.


Telefonický oznam od náčelníka MsP, že riaditeľka Detského domova má problém s dvoma chovancami. Po príchode hliadky MsP na miesto bolo za prítomnosti riaditeľky DD jednané s dvoma chovancami DD, ktorí už dlhšiu dobu nadávajú a majú nemiestne poznámky na osobu, vždy, keď ide po ulici so svojim psom, ktorého vedie na vodítku a ktorá bola pri jednaní s uvedenými chovancami. Obaja menovaní priznali, že mali na menovanú v minulosti nemiestne poznámky, čo oľutovali a menovanej sa ospravedlnili, s tým, že sa to nebude viackrát opakovať. Menovaná ospravedlnenie prijala a zároveň uviedla, ak by sa uvedená vec opakovala, bude informovať príslušníkov MsP a riaditeľku DD a potom zváži ďalšie kroky v uvedenej veci. Oznámenie vo veci priestupku proti občianskemu spolunažívaniu odmietla podať.


4.9.2018